Najmłodsi studenci zakończyli rok akademicki

Oficjalne zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego odbyło się w dniu 10 czerwca 2017 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Podczas uroczystości Jego Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie profesor Przemysław Malinowski oraz Pan Kamil Bortniczuk przedstawiciel Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. i były Dyrektor Gabinetu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz twórca programu Uniwersytetów Dziecięcych wręczyli dyplomy ukończenia Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Zgodnie z tradycją akademicką, każdy z 72 absolwentów otrzymał biret.

Projekt "Uniwersytet Dziecięcy przy PWSZ w Nysie" realizowany był w ramach Programu "Uniwersytet Młodego Odkrywcy". Nyska Uczelnia wygrała konkurs na dofinansowanie i realizację projektu ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ideą inicjatywy "Uniwersytet Dziecięcy przy PWSZ w Nysie" było zainteresowanie dzieci nauką oraz rozbudzenie w nich chęci do nauki poprzez realizację wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzonych w innowacyjnej formule. Zajęcia, prowadzone przez wykładowców nyskiej Uczelni, odbywały się w weekendy w mijającym semestrze.

W ramach zajęć studenci, mogli sami stworzyć między innymi swój własny krem czy mydło, przy okazji ucząc się zasad BHP oraz chemii. Młodzi studenci musieli z dokładnością aptekarską mierzyć ilości poszczególnych składników i wyszło im to świetnie.
Wśród zajęć znalazły się także różne wykłady i warsztaty z tematyki finansów. Studenci mogli się dowiedzieć więcej na temat zależności panujących na rynku, pomiędzy popytem a podażą. Kiedy już te zagadnienia zostały opanowane, każdy mógł spróbować swoich sił na wirtualnym rynku albo inwestując w akcje lub zakładając i zarządzając swoją własną firmą.
Studenci podczas zajęć z matematyki mogli się przekonać, że ta dziedzina nauki wcale nie musi być trudna i nudna. Obok tych zajęć znalazły się także zajęcia z programowania, w ramach których można było stworzyć swoją własną grę komputerową oraz zbudować i zaprogramować robota LEGO. Kolejną formą zajęć technicznych były warsztaty z projektowania i wydruku 3D.
Niezmiernie interesującymi zajęciami były także zajęcia z muzyki, podczas których żacy uczyli się o tym co to jest dźwięk i jak skonstruowane są kable i głośniki. Gdy już opanowali ten materiał, mogli zobaczyć jak wygląda studio nagrań i do czego służy mikser.
Nie zabrakło również zajęć z prawidłowego odżywiania, podczas których studenci mogli nie tylko zapoznać się z zasadami właściwego żywienia, ale również przygotować zdrowy posiłek, a następnie go skonsumować. Bardzo ciekawe i pouczające były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Na początku studenci wykonywali resuscytację na fantomach. W dalszej części zajęć poznali zasady jakie obowiązują na miejscu wypadku, gdy poszkodowany jest nieprzytomny. Co więcej, żacy mogli również zwiedzić wnętrze prawdziwej karetki.

Mamy nadzieję, że wielu spośród młodych żaków znalazło swoją nową pasję, którą nawet po zakończonych zajęciach będą pielęgnować i rozwijać. Tego życzymy wszystkim studentom!!!

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik