Pół tysiąca wypożyczonych książek podczas pandemii COVID 19

Biblioteka PWSZ w Nysie jako jedna z nielicznych w kraju w okresie zamknięcia bibliotek, od 13 marca 2020r. nieprzerwanie prowadzi wypożyczanie książek oraz przyjmowanie zwrotów książek. Wszystko dzięki uruchomieniu urządzeń samoobsługowych książkomatu i wrzutni w bieżącym roku.

Innowacyjne rozwiązania znakomicie sprawdziły się podczas trwania pandemii COVID 19 i ułatwiły możliwość korzystania ze zbiorów nyskiej Uczelni. Studenci w innych miastach nie mieli takich możliwości, dotyczyło to m.in. innych państwowych wyższych szkół zawodowych w kraju oraz bibliotek uczelnianych w dużych centrach akademickich.

Statystyka, jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń w czasie pandemii wypada znakomicie. Od marca br. do maja 2020r. wypożyczono blisko pół tysiąca książek.

Wypożyczenia zbiorów w Bibliotece PWSZ w Nysie są realizowane w punkcie odbioru „książkomat” w Budynku A przy ul. Chodowieckiego 4 - na parterze przy wejściu głównym. Użytkownik po dokonaniu wypożyczenia lub zwrotu materiałów bibliotecznych samodzielnie - za pomocą książkomatu lub wrzutni – zobowiązany jest do weryfikacji stanu swojego konta (zasady korzystania na biblioteka.pwsz.nysa.pl)

Warto podkreślić, że na portalu branżowym dla bibliotekarzy i pracowników informacji EBIB, opublikowano artykuł zatytułowany "Wrzutnia i książkomat w PWSZ w Nysie” (www.ebib.pl).

Portal bibliotekarzy podkreśla, że Biblioteka PWSZ w Nysie cały czas i niezależnie od Covid-19 umożliwiała swoim użytkownikom wypożyczanie i zwrot zbiorów bibliotecznych. Obsługę użytkowników zapewniały urządzenia samoobsługowe. Dzięki nim nie przerwano podstawowej działalności usługowej.

Wdrożenie nowej technologii w Bibliotece PWSZ w Nysie było możliwe dzięki wsparciu z EFS ze środków UE i zostało dokonane w ramach projektu współfinansowanego z POWER 3.5 "Program rozwoju PWSZ w Nysie etap II - doskonalenie jakości kształcenia".
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik