KontaktAktualnościO InstytuciePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Instytut Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Dagmara Niedziela

Jazz - Dagmara NiedzielaPianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2006 roku ukończyła również studia podyplomowe jako członek duetu fortepianowego "Art Piano Duo".
Od samego początku działalności zawodowej muzyka kameralna pozostaje w głównym kręgu jej zainteresowań. Pojawia się jako pianistka - kameralistka zarówno w składach z instrumentami dętymi drewnianymi i blaszanymi, jak i w zespołach kameralnych z instrumentami smyczkowymi. Współpracuje również z wokalistami operowymi.
Od roku 2004 jest członkiem "Art Piano Duo", a gra w tym zespole stanowi podstawę jej działalności artystycznej.
W roku 1999 była stypendystką Chautauqua Institution for Music (NY - USA).
Dagmara Niedziela jest laureatką wielu konkursów muzycznych: II nagroda, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Kijowie (Ukraina), 2002; wyróżnienie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Magina w Paryżu (Francja), 1995; Nagroda za wyróżniający się akompaniament, Międzynarodowy Konkurs fagotowo - obojowy, Łódź, 2005.

ART PIANO DUO - zespół powstał w roku 2004 z inicjatywy pianistek: Joanny Piszczelok i Dagmary Niedzieli. Duet gra zarówno na cztery ręce jak i na dwa fortepiany, jednakże specjalizuje się w grze na jednym instrumencie.
W repertuarze duetu znajdują się pozycje z niemalże każdej epoki, zaczynając na okresie przed - klasycznym, a kończąc na współczesnych kompozycjach.
Od roku 2006 "Art Piano Duo" pozostaje pod opieką artystyczną prof. A. Spiri (Hochschule fur Musik - Koln).

Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK