KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Konferencja kół naukowych w Krośnie

Dnia 25 kwietnia 2018,  PWSZ w Krośnie gościła kilkudziesięciu studentów z Polski i zagranicy w ramach IV Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych -  Badania i innowacje z perspektywy młodego naukowca. SKN Lingua Oeconomica reprezentował Michał Litowiński z 3 roku Języka Biznesu wraz z opiekunką Koła.

Konferencja obejmowała 7 paneli tematycznych moderowanych przez czteroosobowe komisje składające się z wykładowców PWSZ w Krośnie. Nasz Student przedstawił referat pt. Relacje międzyludzkie w krzywym zwierciadle – inwektywy i wulgaryzmy w South Park i ich wpływ na komunikację językową młodzieży w Polsce w panelu Aktualne wyzwania komunikacji międzykulturowej. Języki, społeczeństwa, wartości.

Wystąpienie p. Michała wyróżniało się nie tylko ze względu na bardzo ciekawy temat, ale także sposobu jego zaprezentowania. Podczas gdy większość referatów zostało po prostu odczytanych z kartek lub slajdów, nasz Student z profesjonalizmem oraz wielką swadą  wygłosił swoją prezentację oraz świetnie poradził sobie z pytaniami  dotyczącymi poruszanych zagadnień.

Wyniki badań przeprowadzonych przez p. Michała  wkrótce ukażą się w formie  publikacji naukowej.

 

Dr Alina Bryll
Instytut Neofilologii
Opiekunka SKN Lingua Oeconomica

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK