KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Szkolenie z zakresu programów wspomagających proces tłumaczenia
– szkolenie w zakresie obsługi programu memoQ (narzędzia CAT)

W dniach 30.06.2018 r. i 01.07.2018 r. studenci angielskiego języka biznesu oraz filologii germańskiej uczestniczyli w ramach programu POWER 3.05 w certyfikowanym szkoleniu z zakresu obsługi programu memoQ firmy Kilgray Translation Technologies. Szkolenie przeprowadziła firma Greater Translator z Warszawy, zajmująca się optymalizacją procesów tłumaczeniowych w biurach tłumaczeń, wdrażaniem technologii wspomagających proces tłumaczenia, a także dystrybucją programu memoQ.

Dzięki umowie o współpracy akademickiej podpisanej w 2012 r., studenci Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie już od kilku lat mogą korzystać z edukacyjnej wersji programu memoQ w ramach zajęć tłumaczeniowych prowadzonych na angielskim języku biznesu i germanistyce. MemoQ jest nowoczesnym programem, który usprawnia i przyspiesza proces tłumaczenia, dzięki m.in., wykorzystaniu pamięci tłumaczeniowej oraz narzędzi służących do zarządzania terminologią. Ułatwia to zachowanie spójności terminologicznej i w konsekwencji podnosi jakość przekładu.

Studenci Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie w latach 2018-2020 mają możliwość odbycia nieodpłatnego szkolenia z zakresu wykorzystania technologii komputerowych w procesie tłumaczenia i uzyskania certyfikatu zawodowego w tej dziedzinie.

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK