KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Doktor Alina Dittmann „Professorem Opoliensis”

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wyróżnieniu Nagrodą „Professor Opoliensis” Pani doktor Aliny Dittmann, pracownika Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez Marszałka Województwa Opolskiego za „najważniejszą pracę naukową ukończoną w okresie ostatniego roku”.

Pani dr Alina Dittmann jest germanistką, pracownikiem Instytutu Neofilologii od 2001 roku, a obecnie pełni funkcję jego dyrektora.

Wyróżnienie zostało przyznane za monografię Carl Stangen – Tourismuspionier und Schriftsteller. Der deutsche Thomas Cook. Carl Stangen uchodzi za prekursora zorganizowanej turystyki europejskiej i pozaeuropejskiej w Niemczech, był również założycielem pierwszego biura podróży w tym kraju. Jest to pierwsze tak kompleksowe opracowanie na temat życia i działalności Carla Stangena.

Cieszymy się, że badania Pani dr Dittmann zostały docenione, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK