KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Medycznych - kierunek pielęgniarstwo
studia licencjackie i magisterskie

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Czepkowanie w Instytucie Pielęgniarstwa

W środę, 13 maja, 54 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa odebrało symboliczne „czepki”. Wśród nich było 9 mężczyzn. Pielęgniarki i pielęgniarze z PWSZ w Nysie złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski. Uroczystość czepkowania, to nawiązanie do tradycji i symboliki profesji pielęgniarskiej.

Uroczystość czepkowania rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru PWSZ w Nysie i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie prowadzące uroczystość studentki Judyta Plich i Aleksandra Górska powitały przybyłych gości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prof. dr hab. n. med. Jerzy Arendt.

Uroczystość czepkowania jest już tradycją w Instytucie Pielęgniarstwa PWSZ w Nysie. Zaś sama nazwa czepkowanie pochodzi od symbolu zawodu pielęgniarki i położnej – białego czepka.

Studentkom zostały nałożone na głowę białe czepki. Studentom zaś zostały przypięte do munduru broszki w kształcie czepka. Akt czepkowania przeprowadziła mgr Anna Komorow-Kuźmińska. Następnie studenci złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski.

Na zakończenie odbył się występ artystyczny. Przy akompaniamencie mgra Romana Hudaszka z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie pięknie zaśpiewały Klaudia Borczyk i Aleksandra Jach, studentki Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

Przedstawiamy wideo oraz fotorelację z tego wydarzenia.

Bartosz Bukała
rzecznik prasowy uczelni

Opublikowano: 14-05-2015

 
Instytut Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK