Biuro Karier

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Zawodowcy z Nysy - Agnieszka Wicińska

Agnieszka Wicińska, absolwentka architektury (2012 r.), związana jest z biurem projektowym Mazur A&A, doktorantka w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, opiekunka grupy w warsztatach Fresh Design.

Gdzie obecnie Pani pracuje i jak długo? Jakie ma Pani plany zawodowe?

Od ponad roku związana jestem z biurem projektowym Mazur A&A, w którym pracuję przy dwóch dużych projektach dotyczących rewitalizacji historycznej tkanki miejskiej Wrocławia. Jestem również doktorantką drugiego roku w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W pracy naukowej zajmuję się nadrzecznymi przestrzeniami publicznymi, w szczególności zagadnieniami dotyczącymi ich odzyskiwania. W chwili obecnej staram się łączyć obie ścieżki, być może pojawi się następna. Nie wykluczone też, że skupię się w całości na jednej z powyższych.

Czym chciałaby się Pani pochwalić - może jakieś sukcesy zawodowe?

Jedną z większych przyjemności jest dla mnie prowadzenie warsztatów, zarówno dla studentów jak i tych nieco młodszych. Od trzech lat biorę udział, jako opiekun grupy, w warsztatach Fresh Design, skierowanych do studentów z wielu europejskich krajów. Podczas prac projektowych skupiamy się na pracy nad przestrzeniami miejskimi, również tymi związanymi z rzeką. O efektach naszych prac można poczytać tutaj:
https://web.facebook.com/fresh.design.wroclaw/
http://www.freshdesign.edu.pl/pl/strona-glowna/
https://www.youtube.com/watch?v=gWmE1PqToWw

Obecnie pracuję również nad dwoma projektami naukowymi. Jeden dotyczy metamorfoz przestrzeni miejskich Wrocławia, drugi zmian strukturalnych małych miast Dolnego Śląska. W najbliższym czasie ukażą się publikacje moich artykułów związanych z tymi projektami.

W mojej głowie zrodziło się też kilka kolejnych pomysłów, wybiegają one mocno w przyszłość, więc nie mogę na razie zdradzić zbyt wielu szczegółów.

Czy ma Pani jakąś pasję/hobby/zainteresowania?

Fascynuje mnie wszystko co jest związane z betonem, jego użycie w konstrukcjach, ale także w przedmiotach codziennego użytku. Jeszcze na studiach magisterskich założyliśmy razem z jednym z wykładowców koło naukowe zajmujące się konstrukcjami w architekturze współczesnej. Pracujemy z drewnem, gipsem, betonem. Efekty naszych prac można zobaczyć tutaj: https://web.facebook.com/strukturalni/

W wolnym czasie czytam książki, nie tylko o architekturze, robię makiety i piję dużo kawy, którą parzę metodami alternatywnymi.

Można mnie znaleźć tu:
https://web.facebook.com/wicinska.a
https://web.facebook.com/strukturalni/
https://web.facebook.com/fresh.design.wroclaw/
http://www.freshdesign.edu.pl/pl/strona-glowna/
https://www.youtube.com/watch?v=gWmE1PqToWw

 

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK