KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Erasmus+ Adaptation Day

W dniu 19.02.2019 Biuro Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie zorganizowało Dzień Adaptacyjny dla studentów zagranicznych Erasmus+, którzy właśnie rozpoczynają swój semestr letni w nyskiej Uczelni.

Głównym celem dnia adaptacyjnego było zapoznanie studentów z podstawowymi informacjami o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, zasadach studiowania, regulaminach, prawach i obowiązkach studentów, ale przede wszystkim był to czas na wzajemne poznanie się i przełamanie różnego rodzaju barier, w tym komunikacyjnych.

Nasza Uczelnia ma przyjemność gościć 33 studentów zagranicznych z Turcji, Ukrainy, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Niemiec, Francji, Grecji, Czech, Maroka oraz Indii, którzy będą realizować swoją mobilność Erasmus+ na kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji, filologia angielska, filologia germańska, finanse i rachunkowość, dietetyka, architektura, informatyka oraz pielęgniarstwo.

Ważną częścią wydarzenia były również spotkania z Instytutowymi Koordynatorami ds. współpracy międzynarodowej dotyczące kursów prowadzonych w języku angielskim, programu zajęć, zasad oceniania oraz ewentualnych zmian w Learning Agreement. Po części formalnej studenci wzięli udział w konkursie Marschmallow Challange oraz warsztatach tanecznych poloneza, po których sami zaprezentowali swoje tańce narodowe. Ten punkt wydarzenia był doskonałym zakończeniem dnia i pozytywnym rozpoczęciem semestru, a wszystko po to, aby czas spędzony w PWSZ w Nysie był dla studentów niezapomniany i pełen nowych doświadczeń zarówno tych naukowych, jak kulturowych.

Wszystkim zagranicznym studentom, którzy przyjechali na semestr letni do PWSZ w Nysie, życzymy samych cudownych chwil w naszym mieście, wielu przyjaźni na całe życie i ciekawych doświadczeń dydaktyczno-naukowych! Z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby ten czas był dla nich wspaniałą przygodą!

 


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK