KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Rekordowe środki na współpracę międzynarodową PWSZ w Nysie

PWSZ w Nysie otrzymała na rok 2019/20 rekordowe środki na współpracę międzynarodową. W ogólnopolskim rankingu ze względu na łączną kwotę otrzymanych środków w Programie Erasmus+ (KA-103 oraz KA-107) nyska Uczelnia uplasowała się na 1. miejscu wśród PWSZ-tów. Studenci PWSZ w Nysie mogą wyjechać za granicę nawet na 12 miesięcy i zdobyć doświadczenie międzynarodowe w takich krajach jak np.: Cypr, Grecja, Turcja, Hiszpania, Norwegia, Włochy, Portugalia.

Z samego Programu Erasmus+ z krajami programu (KA-103) oraz krajami partnerskimi (KA-107) będzie to łącznie blisko 570 000 EUR. Do tego dochodzą również fundusze na wyjazdy studyjne i szkolenia międzynarodowe dla studentów i pracowników w ramach programu PO WER, który zakłada rozwój praktycznych kompetencji i kwalifikacji studentów oraz kadry PWSZ w Nysie wraz z dostosowaniem ich do potrzeb rynkowych.

Oprócz krajów programu, czyli z obszaru UE, Macedonii Północnej i Turcji, PWSZ w Nysie współpracować będzie też z partnerami z takich krajów jak: USA, Indie, Chiny, Meksyk, Indonezja, Ukraina, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra oraz Kosowo. O ile Partnerzy z Indii, Ukrainy, Meksyku i krajów bałkańskich są już stałymi gośćmi naszej Uczelni, to Chiny, Indonezja i kolejne uczelnie w Stanach Zjednoczonych to nowe, cenne kierunki współpracy dla PWSZ w Nysie. Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach miały miejsce wizyty przedstawicieli Dongguan University w Chinach, Uniwersytetu w Surabaya – Indonezja oraz California State University Bakersfield - USA, które pozwoliły na opracowanie planu rozwoju wzajemnych kontaktów.

W nadchodzącym roku akademickim do wszystkich uczelni z poza UE, Macedonii Północnej i Turcji, w ramach umowy 2019 wyjadą pracownicy PWSZ w Nysie, a do Nysy przyjedzie łącznie około 60 studentów z nawet najodleglejszych uczelni partnerskich oraz studenci w ramach krajów programu. Uczestniczyć oni będą w zajęciach w języku angielskim zgodnie z ofertą przygotowaną praktycznie na wszystkich kierunkach kształcenia.

Do końca realizacji projektu, a więc do czerwca 2021, odbędą się również co najmniej 52 wykłady gościnne partnerów przyjeżdżających, a dla przyjeżdżających na szkolenia Biuro Współpracy Międzynarodowej przygotowało wiele możliwości włączając w to cyklicznie organizowany International Staff Training Week, który cieszy się niesłabnącą popularnością i wzmacnia międzynarodowy wizerunek nyskiej Uczelni. Strategia PWSZ w Nysie zakłada, że każdy absolwent, podczas studiów zdobędzie doświadczenie międzynarodowe w różnych formach oferowanych przez Uczelnię.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK