KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk o Zdrowiu
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

6 Fit Maraton za nami 

Przygotowany przez studentów nyskiej PWSZ-tki z trenerami osobistymi na czele stał się doskonałą okazją do wprawienia ciała w ruch przy atrakcyjnej, świątecznej muzyce. Z drugiej strony Uczelnia, która kształci przyszłych zawodowców, profesjonalistów dała okazję studentom do wykazania się w zorganizowaniu przedsięwzięcia co stanowi z pewnością kolejny bagaż nowych doświadczeń. W maratonie wzięli udział wykładowcy, studenci oraz mieszkańcy Nysy i okolic. Cieszy fakt, że mimo śnieżnej zawieruchy, przygotowań do świąt i z pewnością licznych obowiązków znalazła się spora grupa ludzi, dla których aktywność fizyczna ma znaczenie-są zmotywowani i nie szukają wymówek.

Poza treningami przygotowanymi i poprowadzonymi przez studentów psychofizycznego kształtowania człowieka można było degustować fit przekąski i przekonać się, że zdrowe może być smaczne. Była okazja by sprawdzić skład ciała analizatorem Tanita wraz z interpretacją wyników na podstawie otrzymanego wydruku. Zadbali o to studenci dietetyki należący do SKN Set Point Diet oraz przyszli trenerzy personalni. Z kolei studentki kosmetologii dokonywały komputerowej diagnostyki skóry udzielając na podstawie otrzymanych wyników fachowych porad dotyczących doboru kosmetyków do pielęgnacji cery.

W czasie maratonu można było podziwiać przepięknie zbudowane ciało przyszłego trenera personalnego-Patryka, który szykuje się do pierwszych w życiu zawodów kulturystycznych. W przygotowaniach do debiutanckiego pokazu na scenie przed liczną publicznością pomagali Mu koledzy i koleżanki z roku. Po raz kolejny wspaniały pokaz sprawności zaserwowała nam grupa studentów Kasia, Michał i Adrian nasi szaleni streetwarrioursi. Na zakończenie sportowej imprezy Artur, student jazzu i muzyki estradowej, zadbał o ducha uczestników maratonu bowiem śpiewająco przeniósł wszystkich w magię świąt i zaprosił na zaplanowany dwa dni po maratonie bożonarodzeniowy koncert zorganizowany przez wykładowców i studentów Instytutu jazzu i muzyki estradowej.

Całe wydarzenie było zabezpieczone pod kątem medycznym przez „Korników” czyli studentów ratownictwa medycznego należących do studenckiego koła naukowego (SKN) medycyny ratunkowej COR.

Wszystkim wykładowcom, opiekunom studenckich kół naukowych, studentom oraz uczestnikom maratonu spoza uczelni bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Kolejne motywowanie do aktywnego, zdrowego trybu życia można uznać za pomyślnie zakończone.

GALERIA ZDJĘĆ - 6. Fit Maraton

 
Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK