Kontrast:

Studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji odwiedzili firmę Schattdecor oraz Flytronic

Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji uczestniczyli w dwóch wizytach studyjnych zorganizowanych przez Biuro Karier PWSZ w Nysie w ramach projektu podnoszenia kompetencji studentów PWSZ w Nysie odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Podczas wizyty studyjnej studenci zrealizowali wszystkie założone merytoryczne efekty kształcenia. Odwiedzili firmy:

  1. Schattdecor w Głuchołazach, dnia 09.03.2018r. Schattdecor jest wiodącą firmą na rynku druku dekoracyjnego, specjalistą w wytwarzaniu powierzchni dekoracyjnych. Firma dostarcza do branży drzewnej i meblarskiej zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish i filmy melaminowe. Rocznie przerabia ponad 2 miliardy metrów kwadratowych papieru. Podczas wizyty studyjnej studenci zapoznali się ze specyfiką pracy w firmie Schattdecor, poznali szczegóły dotyczące procesu rekrutacji jak i ścieżki rozwoju pracowników. Uczestnicy mieli możliwość poznać środowisko pracy w firmie, dzięki czemu mogą zdobywać umiejętności i kwalifikacje, które pozwolą im lepiej przygotować się do podjęcia pracy w firmie Schattdecor.
  2. Flytronic w Gliwicach w dniu 14.03.2018r. Spółka Flytronic, działająca w ramach grupy WB, jest ośrodkiem badawczo-rozwojowym, którego przedsięwzięcia skupiają się wokół systemów rozpoznawczo-obserwacyjnych bazujących na bezzałogowych platformach latających. Badania przemysłowe i prace rozwojowe prowadzone przez firmę w zakresie elektroniki, informatyki oraz mechaniki charakteryzują się innowacyjnością na skalę międzynarodową.

    W trakcie wizyty w firmie Flytronic studenci mieli możliwość zapoznania się ze specyfikacją przedsiębiorstwa, mogli zobaczyć proces produkcji bezzałogowych statków powietrznych oraz sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze latania i obsługi statków powietrznych,  na którym szkolą się piloci Polskich Sił Zbrojnych.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


„Podniesienie kompetencji zawodowych studentów PWSZ w Nysie
odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”.
Zobacz nasz profil na FACEBOOK