KontaktAktualnościO InstytuciePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Instytut Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Warsztaty improwizacji jazzowej z Mark’iem Lotz’em

05.03.2018 roku z inicjatywy mgr Grzegorza Piaseckiego odbyły się warsztaty improwizacji jazzowej z wybitnym niemieckim flecistą Mark’iem Lotz’em, który aktualnie mieszka w Hollandii i pracuje jako wykładowca w konserwatorium w Utrecht.

Jako lider posiada w swoim dorobku kilkanaście płyt nagranych z muzykami z całego świata, reprezentującymi bardzo różne stylistyki muzyczne. Gościnnie uczestniczył w projektach takich postaci jazzu jak: Chriss Potter, David Tronzo, Don Byron, Eddy Martinez, Sibel Kose. Jego szeroka wiedza muzyczna oraz doświadczenie sprawia, że świetnie czuje się zarówno w stylistyce mainstreamowego jazzu jak i world music czy free jazzu.

W drugiej części studenci chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które dotyczyły improwizacji oraz współpracy w zespole. Marc poruszył również temat improwizacji free jako poszerzenie środków wyrazu używanych w improwizacji.  Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów Instytutu Jazzu, nie tylko instrumentalistów ale również wokalistów i teoretyków muzyki. Mark Lotz dzielił się swoimi doświadczeniami muzycznymi jak i refleksjami na temat budowania swojego wizerunku jako artysty.

 

Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK