KontaktAktualnościO InstytuciePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Instytut Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Nauka przez zabawę w Instytucie Jazzu

Dnia 4 grudnia br. studenci Instytutu Jazzu przygotowali zajęcia muzyczne dla najmłodszych uczestników Festiwalu. W murach naszej Uczelni gościliśmy dzieci z Diecezjalnej Szkoły Podstawowej z Nysy.

W ramach pierwszej części zajęć, prowadzonej przez dr Mariusza Drożdżala, uczestnicy mieli okazję bliżej poznać podstawy dyrygentury, funkcjonowania zespołu wokalnego oraz wszechstronnego zastosowania bum-bum rurek. Prowadzący przewidział aktywne uczestnictwo w zajęciach, podczas których dzieci wcieliły się w rolę dyrygenta. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką ruchową, jaką każdy dyrygent musi wykonać przed swoim wystąpieniem. Rozgrzewkę przeprowadzili studenci, przebrani za barwne postacie z bajek. Po rozgrzaniu swoich mięśni dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać wystąpienia zespołu wokalnego, samodzielnie dyrygując i prowadząc chór.

Po warsztatach z dyrygentury rozbrzmiały dźwięki rurek bum-bum. Bum-Bum Rurki® to wszechstronna i znana na całym świecie zabawka muzyczna. Świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Studenci za pomocą rurek zademonstrowali rytmiczny utwór, któremu dzieci z uwagą się przysłuchiwały. Dzieci nie pozostały obojętne dźwiękom muzyki i przygotowały niespodziankę dla prowadzących. Był to taniec, któremu towarzyszyły bum-bum rurki. Występ dzieci został zaaranżowany przez Panią Emilię Wolak –wychowawczynię klasy.

W trzeciej części zajęć, dzieci przeszły do studia nagrań, gdzie czekał na nich mgr Maciej Prokopowicz, który zapoznał dzieci z warunkami panującymi w studiu nagraniowym oraz przedstawił jak można profesjonalnie nagrać utwory muzyczne. Z okazji Mikołajek, Pan Maciej wraz ze studentami namówił dzieci do nagrania kolędy ”Przybieżeli do Betlejem”. Była to dla naszych gości niesamowita przygoda i ciekawe doświadczenie. Zajęcia przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Na pamiątkę miło spędzonego czasu w PWSZ w Nysie, dzieci narysowały laurki.


 Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK