KontaktAktualnościO WydzialePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Studenci Instytutu Jazzu na Targach „Prolight + Sound” we Frankfurcie

Grupa studentów z II i III roku kierunku jazz i muzyka estradowa wszystkich specjalności: instrumentalistyka i wokalistyka, realizacja dźwięku oraz edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej miała możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami w branży estrady, studia, dźwięku i światła. Udział w Targach „Prolight + Sound” we Frankfurcie nad Menem możliwy był w ramach realizacji programu PO WER 3.5 w PWSZ w Nysie, stwarzającego możliwości pozyskania dodatkowych umiejętności dla studentów i pracowników Uczelni. Z grupą studentów byli we Frankfurcie: dyrektor Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie - dr hab. Piotr Baron prof. PWSZ w Nysie oraz mgr Cezary Wojciechowski. „Prolight + Sound” zachwycił odwiedzających ofertą sprzętu studyjnego, nagłaśniającego i oświetleniowego oraz technologii komunikacji i multimediów. Cały asortyment pro audio został umieszczony w oddzielnej hali. Na powierzchni ponad 30 000 m2 studenci mogli zapoznać się z systemami nagłośnieniowymi „Public Address”, stałymi instalacjami oraz wyposażaniem studiów nagrań. Studenci PWSZ w Nysie mogli spróbować swoich sił na najnowszych stołach mikserskich.

- Na targach zaprezentowano np. innowacyjne sterowanie komputerowe dźwiękiem. Głośniki line array na koncertach, są zwykle kątowane w sposób mechaniczny, aby uzyskać optymalne nagłośnienie atrakcyjne dla widzów. Dzięki nowej technologii dźwiękiem można sterować komputerowo, nie trzeba ustawiać głośników w odpowiednim kącie nachylenia – podkreśla mgr Cezary Wojciechowski z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

W dwóch  halach zaprezentowano sprzęt oświetleniowy, technikę sceniczną i rozrywkową. W innej prezentowali swoją ofertę wystawcy z takich dziedzin jak: technologie medialne oraz zabezpieczenia wydarzeń, zaprezentują swoje produkty i usługi. We Frankfurcie prezentowały się także stowarzyszenia branży muzycznej i rozrywkowej. W centralnych punktach hal, zwanych „Circle Stages”, odwiedzający studenci mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach i koncertach. "Musikmesse i Prolight + Sound łączą siły. Podczas edycji 2019 stawiamy na profesjonalizm, umiędzynarodowienie oraz współzależność wszystkich reprezentowanych dziedzin" - Michael Biwer - dyrektor działu Entertainment, Media & Creative Industries w Messe Frankfurt. W tym roku Frankfurt za sprawą obu wydarzeń, został na trzy dni międzynarodową platformą wymiany idei i informacji pomiędzy fachowcami branży muzycznej.

Wydział Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK