KontaktAktualnościO InstytuciePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Instytut Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Studenci Instytutu Jazzu na Targach „Prolight + Sound” we Frankfurcie

Grupa studentów z II i III roku kierunku jazz i muzyka estradowa wszystkich specjalności: instrumentalistyka i wokalistyka, realizacja dźwięku oraz edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej miała możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami w branży estrady, studia, dźwięku i światła. Udział w Targach „Prolight + Sound” we Frankfurcie nad Menem możliwy był w ramach realizacji programu PO WER 3.5 w PWSZ w Nysie, stwarzającego możliwości pozyskania dodatkowych umiejętności dla studentów i pracowników Uczelni. Z grupą studentów byli we Frankfurcie: dyrektor Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie - dr hab. Piotr Baron prof. PWSZ w Nysie oraz mgr Cezary Wojciechowski. „Prolight + Sound” zachwycił odwiedzających ofertą sprzętu studyjnego, nagłaśniającego i oświetleniowego oraz technologii komunikacji i multimediów. Cały asortyment pro audio został umieszczony w oddzielnej hali. Na powierzchni ponad 30 000 m2 studenci mogli zapoznać się z systemami nagłośnieniowymi „Public Address”, stałymi instalacjami oraz wyposażaniem studiów nagrań. Studenci PWSZ w Nysie mogli spróbować swoich sił na najnowszych stołach mikserskich.

- Na targach zaprezentowano np. innowacyjne sterowanie komputerowe dźwiękiem. Głośniki line array na koncertach, są zwykle kątowane w sposób mechaniczny, aby uzyskać optymalne nagłośnienie atrakcyjne dla widzów. Dzięki nowej technologii dźwiękiem można sterować komputerowo, nie trzeba ustawiać głośników w odpowiednim kącie nachylenia – podkreśla mgr Cezary Wojciechowski z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

W dwóch  halach zaprezentowano sprzęt oświetleniowy, technikę sceniczną i rozrywkową. W innej prezentowali swoją ofertę wystawcy z takich dziedzin jak: technologie medialne oraz zabezpieczenia wydarzeń, zaprezentują swoje produkty i usługi. We Frankfurcie prezentowały się także stowarzyszenia branży muzycznej i rozrywkowej. W centralnych punktach hal, zwanych „Circle Stages”, odwiedzający studenci mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach i koncertach. "Musikmesse i Prolight + Sound łączą siły. Podczas edycji 2019 stawiamy na profesjonalizm, umiędzynarodowienie oraz współzależność wszystkich reprezentowanych dziedzin" - Michael Biwer - dyrektor działu Entertainment, Media & Creative Industries w Messe Frankfurt. W tym roku Frankfurt za sprawą obu wydarzeń, został na trzy dni międzynarodową platformą wymiany idei i informacji pomiędzy fachowcami branży muzycznej.

 

Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK