Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Szkolenie dla tłumaczy branż przemysłowych

W ramach projektu POWER 3.5 w dniu 15 maja w Instytucie Neofilologii odbyły się warsztaty przeprowadzone przez specjalistów z zakresu tłumaczeń specjalistycznych prudnickiej filii zakładów Steinpol Central Services Sp. z o.o. na temat ,,Obsługa klienta w j. niemieckim na przykładzie firmy Steinpol Central Services sp. z o.o.” 

Firma Steinpol to polski pion światowego koncernu Steinhoff International, jednej z największych na świecie firm meblarskich z siedzibą w RPA. Firmę reprezentowali Krystian Szeląg - Dyrektor Pionu Obsługi Klienta oraz Agnieszka Wąsik - Kierownik Działu Obsługi Klienta w Prudniku.

Wizyta rozpoczęła się prezentacją multimedialną o firmie. Niezwykle ciekawe pokazy obsługi i efektów pracy maszyn do rozkroju tkanin i skór oraz prezentacja kolekcji tkanin obiciowych oraz skór naturalnych (choć nie jest to temat, który bezpośrednio łączy się ze studiowanym kierunkiem), pozwoliły uczestnikom z bliska poznać proces produkcyjny oraz pracę w dużej międzynarodowej firmie.

Zajęcia zostały  przeprowadzone metodą warsztatową opartą na ćwiczeniach, studiach przypadków oraz scenkach rodzajowych (konfigurowanie zamówień, nagrania, rozmowy z klientem niemieckojęzycznym). Dzięki temu studenci mogli zapoznać się z branżowym słownictwem specjalistycznym oraz  zastosować  wiedzę teoretyczną zdobytą podczas studiów do rozwiązania rzeczywistych problemów występujących w przedsiębiorstwie.

Warsztaty adresowane do studentów są dla przedsiębiorstw idealną formą znalezienia potencjalnych pracowników, a dla uczestników są okazją do podniesienia swoich kompetencji językowych.

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK