KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Szkolenie dla tłumaczy branż przemysłowych

W ramach projektu POWER 3.5 w dniu 15 maja w Instytucie Neofilologii odbyły się warsztaty przeprowadzone przez specjalistów z zakresu tłumaczeń specjalistycznych prudnickiej filii zakładów Steinpol Central Services Sp. z o.o. na temat ,,Obsługa klienta w j. niemieckim na przykładzie firmy Steinpol Central Services sp. z o.o.” 

Firma Steinpol to polski pion światowego koncernu Steinhoff International, jednej z największych na świecie firm meblarskich z siedzibą w RPA. Firmę reprezentowali Krystian Szeląg - Dyrektor Pionu Obsługi Klienta oraz Agnieszka Wąsik - Kierownik Działu Obsługi Klienta w Prudniku.

Wizyta rozpoczęła się prezentacją multimedialną o firmie. Niezwykle ciekawe pokazy obsługi i efektów pracy maszyn do rozkroju tkanin i skór oraz prezentacja kolekcji tkanin obiciowych oraz skór naturalnych (choć nie jest to temat, który bezpośrednio łączy się ze studiowanym kierunkiem), pozwoliły uczestnikom z bliska poznać proces produkcyjny oraz pracę w dużej międzynarodowej firmie.

Zajęcia zostały  przeprowadzone metodą warsztatową opartą na ćwiczeniach, studiach przypadków oraz scenkach rodzajowych (konfigurowanie zamówień, nagrania, rozmowy z klientem niemieckojęzycznym). Dzięki temu studenci mogli zapoznać się z branżowym słownictwem specjalistycznym oraz  zastosować  wiedzę teoretyczną zdobytą podczas studiów do rozwiązania rzeczywistych problemów występujących w przedsiębiorstwie.

Warsztaty adresowane do studentów są dla przedsiębiorstw idealną formą znalezienia potencjalnych pracowników, a dla uczestników są okazją do podniesienia swoich kompetencji językowych.

 
Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK