KontaktAktualnościPrezentacja instytutuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Instytut Neofilologii

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Studenci filologii angielskiej wzięli udział w ciekawym międzynarodowym projekcie: "All Different, All Equal: Raising a Refugee Question".

Odbył się on w miejscowości Saxon-Sion we Francji i poruszał bardzo kontrowersyjny współcześnie temat uchodźców. Uczniowie mieli okazję nabyć nowe znajomości z uczestnikami z całej Europy, dowiedzieć się więcej o ich kulturze, a także o sytuacji uchodźców w ich krajach. Wymiana odbyła się w dniach 06-13.12.2017r., a spędzony tam czas pozwolił na refleksje, dyskusje z ekspertami, czy wizytę w Parlamencie europejskim w Strasburgu. Projekt miał duży wpływ na poznanie języka i wymianę doświadczeń.

Kraje, które wzięły udział w wydarzeniu to: Polska, Bułgaria, Estonia, Rumunia, Włochy, Macedonia i Francja, co dodatkowo pokazało różnorodność, ale także podobieństwa łączące młodych Europejczyków. Studenci każdego dnia brali udział w licznych aktywnościach, mających za zadanie zwrócić uwagę na problem, zintegrować się i rozwinąć personalnie.

Wydział filologii angielskiej reprezentowali: Monika Dźwigała (I rok), Paweł Szeptycki (I rok), Malwina Tomczyszyn (II rok), Jakub Borkowski (II rok).

Malwina Tomczyszyn
Starosta II roku Filologii angielskiej

 

Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK