KontaktAktualnościPrezentacja instytutuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Instytut Neofilologii

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

SPRING INTERNATIONAL STAFF TRAINING WEEK W UNIWERSYTECIE W AARHUS

W ubiegłym tygodniu, dr Alina Bryll z Instytutu Neofilologii wzięła udział w międzynarodowym tygodniowym szkoleniu dla wykładowców w ramach International Staff Training Week, zorganizowanym przez Wydział Kształcenia Nauczycieli w Via University College w Aarhus (Dania).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także m.in. wykładowcy z University of Glasgow, University of Liverpool, The American University of Paris, University of Valladolid w Hiszpanii, Satakunta University of Applied Sciences w Finlandi, University of Budapest, czy University of Amsterdam.

Szkolenie obfitowało w liczne wykłady i warsztaty poświęcone najnowszym zagadnieniom poprawy jakości nauczania i kształcenia nauczycieli, np. nauczanie w plenerze, planowanie lekcji muzealnych, wpływ architektury klasy na proces nauczania. Istotnym punktem tygodnia w Aarhus były także prezentacje, podczas których zaproszeni wykładowcy przedstawiali swoją dziedzinę naukowo-badawczą oraz promowali macierzyste Alma Mater, zachęcając zagranicznych studentów do studiowania w swoich uczelniach. To wydarzenie zaowocowało obietnicą nawiązania długoterminowej i stałej współpracy w zakresie wymiany studentów i wykładowców w ramach programu Erasmus.

Wyjazd był również doskonałą okazją do poznania oferty dydaktycznej, struktury organizacyjnej oraz infrastruktury uniwersytetu w Aarhus. Przestrzenne, szklane wnętrza, znakomite wyposażenie audiowizualne klas oraz miejsca rekreacyjne dla studentów zrobiły na gościach ogromne wrażenie.

Organizatorzy szkolenia zadbali także wyjazdy studyjne. Zwiedziliśmy UNO Center for Outdoor Teaching, stanowiące bazę dla prowadzania zajęć w terenie oraz uprawianie m. in. wszelkiego rodzaju sportów wodnych czy wspinaczki. Mieliśmy okazję odwiedzić liceum z internatem specjalizujące się w nauczaniu muzyki i sztuki, w której uczniowie mogą także uczyć się na kierunku e-sport. Kolejną atrakcją była wycieczka do miasteczka Den Gamble By, będącego częścią muzeum i skansenu Old Town Village w Aarhus, gdzie uczniowie wraz z opiekunami mogą cofnąć się w czasie do XIX wieku. Zarówno dorośli jaki dzieci przebierają się w odpowiednie do epoki stroje i przez jeden dzień doświadczają „dawnego” życia, poznając tradycje i zwyczaje tamtych czasów.

Wierzymy, że udział w International Staff Training Week zaowocuje przyszłymi wspólnymi projektami między uczelniami i wkrótce studenci z Nysy będą mogli „podbijać” Skandynawię!

 

 

 

 


Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK