KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Doktor Alina Dittmann „Professorem Opoliensis”

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wyróżnieniu Nagrodą „Professor Opoliensis” Pani doktor Aliny Dittmann, pracownika Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez Marszałka Województwa Opolskiego za „najważniejszą pracę naukową ukończoną w okresie ostatniego roku”.

Pani dr Alina Dittmann jest germanistką, pracownikiem Instytutu Neofilologii od 2001 roku, a obecnie pełni funkcję jego dyrektora.

Wyróżnienie zostało przyznane za monografię Carl Stangen – Tourismuspionier und Schriftsteller. Der deutsche Thomas Cook. Carl Stangen uchodzi za prekursora zorganizowanej turystyki europejskiej i pozaeuropejskiej w Niemczech, był również założycielem pierwszego biura podróży w tym kraju. Jest to pierwsze tak kompleksowe opracowanie na temat życia i działalności Carla Stangena.

Cieszymy się, że badania Pani dr Dittmann zostały docenione, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK