KontaktAktualności / WydarzeniaPrezentacja InstytutuKwalifikacje absolwentaPracownicy

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia
studia licencjackie i magisterskie (po uzyskaniu uprawnień)

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Prezentacja Instytutu

Instytut Nauk o Zdrowiu powstał 01.10.2016 r. Łączy trzy kierunki z obszaru nauk o zdrowiu: kosmetologię, dietetykę i psychofizyczne kształtowanie człowieka.

Kierunek kosmetologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie istnieje od 2006 roku. Od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem, gdyż naszym atutem są nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna. W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności Kosmetologia specjalistyczna i Chemia i technologia kosmetyków. Współpracujemy z wieloma uznanymi firmami z branży kosmetologicznej w Polsce i na świecie, a także renomowanymi ośrodkami Wellnes i Spa, które co rocznie oferują wizyty studyjne, praktyki zawodowe i staże dla naszych studentów. Nasi absolwenci uzyskują tytuł licencjonowanego kosmetologa i są pożądanymi i cenionymi specjalistami na rynku pracy.

Kosmetolog jest wykształconym specjalistą ukierunkowanym wobec osób zdrowych, które odczuwają potrzebę poprawienia swego wyglądu i samopoczucia. Propaguje szeroko rozumiany zdrowy styl życia, na który składają się między innymi: poprawne nawyki żywieniowe, profilaktyka zdrowia, odpowiednie nawyki pielęgnacyjne.

Nasza uczelnia posiada sale wykładowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny (projektory multimedialne, laptopy, strefę Wi-Fi) Studenci podczas swoich zajęć laboratoryjnych oraz ćwiczeń korzystają z w pełni wyposażonych pracowni i laboratoriów.

Zaplecze dydaktyczne to między innymi:

2 pracownie kosmetologii

W których odbywają się ćwiczenia z przedmiotów: kosmetologia pielęgnacyjna, upiększająca, lecznicza, specjalistyczna. Na zajęciach praktycznych studenci zdobywają umiejętności z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych twarzy i ciała. Każda pracownia posiada 9 profesjonalnych, w pełni wyposażonych stanowisk. Studenci pracują w parach ucząc się wykonywania poszczególnych zabiegów.

Pracownia wizażu i stylizacji

Pracownia, w której studenci zdobywają umiejętności z zakresu podstaw makijażu dziennego, wieczorowego oraz okazjonalnego. Pracownia wyposażona w 9 profesjonalnych stanowisk z lustrami i oświetleniem. Studenci pracują na produktach renomowanych marek takich jak LCN, Inglot.

Pracownia pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci

Wyposażona jest w profesjonalne stanowiska w postaci biurek z pochłaniaczem pyłu i lampami UV do nauki wykonywania pielęgnacji dłoni, a także manicure tradycyjnego oraz hybrydowego.

Pracownia fizjoterapii

Wyposażona jest w 9 stanowisk składających się z łóżek terapeutycznych, wielofunkcyjnych kombajnów firmy BTL oraz lamp Solux, zestawów do nauki masażu gorącymi kamieniami i bańką chińską.

Pracownia mikroskopowa

Pracownia chemii

Na pracowniach chemicznych odbywają się zajęcia laboratoryjne z przedmiotów „chemia kosmetyczna”, „receptura kosmetyczna” oraz „sensoryka i aromaterapia”. Oprócz podstawowych utensyliów laboratoryjnych pracownie wyposażone są w sprzęt niezbędny do analizy surowców kosmetycznych oraz sporządzania i kontroli jakości preparatów kosmetycznych. Pracownie dysponują wagami, suszarkami laboratoryjnymi, pH- metrami, konduktometrami, refraktometrami, sprzętem do analizy metodą chromatografii cienkowarstwowej, mieszadłami magnetycznymi, wirówką, wytrząsarką, piecem laboratoryjnym, zestawem do analizy sitowej. Pracownie są wyposażone ponadto w homogenizer do sporządzania preparatów emulsyjnych oraz mikroskop projekcyjny do badania typu emulsji i stopnia jej rozproszenia.

Pracownia anatomii


  1. Nasz sprzęt

    Sprzęty w pracowniach w PWSZ w Nysie.pdf

  2. Nasi partnerzy

  3. Marki kosmetyczne

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK