Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Medycznych - kierunek ratownictwo medyczne

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

W dniach 28-30 października br., w Centrum Kultury i Rekreacji w Szczyrku, odbyło się VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, którego po raz kolejny, współorganizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.

Obok Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Komitet Honorowy Sympozjum reprezentował Rektor naszej Uczelni dr inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego był dyrektor Instytutu Ratownictwa Medycznego prof. dr n. med. Krystyn Sosada, a w składzie tego Komitetu znalazł się również pracownik Instytutu Ratownictwa Medycznego, dr n. med. Wojciech Żurawiński, prof. PWSZ w Nysie. Za bezpośrednią organizację odpowiadał mgr Ireneusz Szafraniec, także pracownik powyższego Instytutu.

Wiodącą tematyką Sympozjum były stany nagłe w neonatologii, pediatrii i chirurgii. Pod okiem wielu wykwalifikowanych autorytetów z dziedziny medycyny ratunkowej oraz ratownictwa medycznego, swoją wiedzę i umiejętności praktyczne zgłębiali licznie przybyli uczestnicy, wśród których znaleźli się również absolwenci naszej Uczelni.

Spotkanie 640 osób związanych z ratownictwem medycznym, było także okazją do integracji, nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat ratownictwa medycznego w Polsce, dziedziny która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie.

Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do kolejnego - IX Sympozjum, na które serdecznie zapraszają przyszłych absolwentów i studentów kierunków medycznych PWSZ w Nysie.

Wydział Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2021    kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK