Kontrast:

KontaktWydarzeniaPracownicyPrezentacja WydziałuPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - zarządzanie i inżynieria produkcji

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wizyta uczniów z Jesenika 

19.03.2018 PWSZ w Nysie odwiedziła grupa uczniów wraz z nauczycielami ze szkoły średniej zawodowej o profilu technicznym i budowlanym z Jesenika (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební). Spotkanie miało na celu głównie zaprezentowanie oferty dydaktycznej kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz informatyki. Gości przywitał Pan dr inż. Piotr Bernat Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z otoczeniem społecznym, a po Uczelni młodzież oprowadzała Pani mgr Elżbieta Boruch z Bura Współpracy Międzynarodowej.

Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w warsztatach drukowania 3D oraz skanowania 3D w technologii światła strukturalnego, które przeprowadził mgr inż. Jacek Tomasiak z INT oraz wysłuchali wykładu na temat sieci komputerowych przygotowanego przez mgr inż. Michała Malskiego z tego samego Instytutu.

Język polski i czeski nie był przeszkodą dla żadnej ze stron, a uczniowie zadawali wiele pytań. Po wykładzie cała grupa zwiedziła uczelnianą serwerownię, a następnie pracownie w budynku Instytutu Architektury.

Kolejnym punktem w ramach zaplanowanej wizyty w Nysie było zwiedzanie laboratoriów mechatroniki i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, gdzie studenci INT odbywają zajęcia laboratoryjne.

Wizyta uczniów z Jesenika była konsekwencją zainteresowania ofertą dydaktyczną PWSZ w Nysie i chęcią podjęcia studiów w nyskiej Alma Mater. Kandydaci z Czech, tuż po zdaniu matury, chcieliby spróbować swoich sił w Nysie. Młodzież z Czech uczestnicząca w spotkaniu interesowała się głównie kierunkami inżynierskimi, jak: Architektura, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Informatyka. Wszyscy zainteresowani studiowaniem w PWSZ w Nysie będą mogli wziąć udziału w intensywnym Kursie Języka Polskiego dla obcokrajowców organizowanym przez Biuro Współpracy Międzynarodowej  w terminie 10.09. - 28.09.2018. Udział w kursie pozwoli uczestnikom nie tylko na poznanie języka polskiego, ale również na zaznajomienie się z kulturą polską i lokalną społecznością.

 

Wydział Nauk Technicznych - kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK