IX Ogólnopolski Turniej tańca Nowoczesnego
FREESTYLE DANCE NYSA 2017

W dniu 11 marca 2017 w sobotę Nysa stała się stolica tańca nowoczesnego.

Przygotowania do tej imprezy trwały już od wielu miesięcy , główną propagatorką, pomysłodawczynią i organizatorka tego przedsięwzięcia które jest już w Nysie od 9 lat jest pani Aleksandra Król -Kassan , która wraz z pracownikami Tanero, AZS-u i PWSZ-u od wielu miesięcy pilnowali aby wszystko było dograne na ostatni guzik. Przepięknie przygotowana hala przy ul. Głuchołaskiej , nagłośnienie, oświetlenie, szatnie, bufet , niezwykli doświadczeni i utytułowani sędziowie z całego kraju- a to wszystko dla tancerzy którzy pokonują co roku setki kilometrów żeby zatańczyć na parkiecie w Nysie, którą bardzo lubią. Tancerze, trenerzy jak i publiczność są zauroczeni nasza domowa atmosferą, sprawną organizacją i tym że to tancerze sa w tym dniu najważniejsi. Każdy z tancerzy wyjechał z pamiątkowych długopisem z logo turnieju, olbrzymim dyplomem, najmłodsi z maskotkami , najlepsi z medalami i pucharami.

Hala pękała w szwach od godzin porannych aż do późnych godzin wieczornych około 1000 ludzi w ciągu całego dnia przewinęło się przez trybuny, a na parkiecie ponad 1300 tancerzy od 4 latków po 70 latków w różnych stylach tanecznych.

Prowadząca Magdalena Zioło zachęcała tancerzy swoi czarującym głosem do startu a rodziców do głośnego dopingu. Otwarcia Freestyle Dance Nysa 2017 dokonał kanclerz PWSZ Zbigniew Szlempo.

Pierwszym blokiem była kategoria dla najmłodszych i początkujących tancerzy do 8 lat nazwana PIERWSZY KROCZEK TANECZNY startowało w niej az 12 zespołów i niespodziankę wielką zrobił nasz nyski zespół TANERO SZKRABY który zdeklasował rywali swoim układem MAŁA SYRENKA i sięgnął po złoto - w tej samej kategorii nasz BALECIK z TANERO 5 i 6 latki również zdobył miejsce na podium z tym że 3.

Kolejną kategorią były WSCHODZĄCE GWIAZDY dla początkujących dzieci od 7-13 lat

W tej kategorii Nysa miała dwóch swoich reprezentantów- Smyki Tanero 3 miejsce a Dragon TANERO Otmuchów- nasz młodziutki zespół zajął 6 miejsce Publiczność w momencie gdy startowali najmłodsi nie szczędziła braw i łez wzruszeń, wprawdzie nieważne które miejsce ale ile wdzięku ci młodzi adepci tańca pokazali.

Około południa parkiet zawładnęły MASTERS CLASSY - czyli zawodowcy - tancerze którzy już od wielu lat szlifują swoje umiejętności po kilka godzin dziennie na salach treningowych i parkietach ogólnopolskich.

Startowali w trzech stylach tanecznych:

DISCO - bardzo kolorowy dynamiczny taniec charakteryzujący się dużą ilością rysunków na parkiecie,
HIP HOP typowy taniec uliczny oraz
SHOW DANCE - jazz, modern klasyka, różne techniki taneczne opowiadające jakiś temat, dozwolone rekwizyty, akrobatyk i trudne ewolucje, których w tym dniu w Nysie nie zabrakło.

Nyski zespół AZS TANERO w choreografiach pani Oli pokazał się w tej kategorii z jak najlepszej strony gdyż we wszystkich swoich układach stanęli na podium a dodajmy ze w Nysie były zespoły które kilka dni temu zostały Krajowym Mistrzem Polski w Disco Dance i Street Dance i będą reprezentowały nasz kraj na mistrzostwach Europy i Świata. Więc śmiało możemy powiedzieć że TANERO jest w czołówce kraju. Niestety tancerze z Nysy nie mogą brać udział we wszystkich krajowych zawodach ze względu na bardzo wysokie koszta wyjazdów.

Kolejną kategoria to nowinka w tańcu tak zwana kategoria 30 plus- czyli umownie nazywana dla dorosłych;) w Nysie wystartowało w tej kategorii Az 7 zespołów, w tym nasz rodzimy zespół z Nysy NASHITA BELLY DANCE pod kierownictwem Anny Kołodziej w pięknym układzie Piratki z Karaibów.

W Nysie oprócz tytułów zespołowych walczą tancerze tez o tytuł indywidualny. Sędziowie podczas całego turnieju bacznie obserwują tancerzy w danym stylu i wybierają spośród nich osobowości taneczną, którą można zdobyć tylko raz. Tancerze uhonorowani tym tytułem z poprzednich lat ich dekorują.

Naszych nyskich tancerzy do startu przygotowywali: Aleksandra Król-Kassan, Anna Kołodziej, Emilia Dudek, Joanna Podhorodecka, Angelika Boroń, Oktawia Nędzyńska ,Dominika Boroń, Ola Szwagruk.

Sędziowie:

 1. Magdalena Kolman - Opole/Prószków
 2. dyplomowany pedagog oświatowo artystyczny absolwentka studium Reżyserii Teatralnej, sedzia Polskiej Federacji Tańca oraz IDO. Trener choreograf wielokrotnych Mistrzów Polski Disco i Street Dance Show oraz Wice Mistrzów Europy Street Dance 2015',
 3. Katarzyna Bryłka- Opole
 4. choreograf i trener - wielokrotnych mistrzów Polski Disco Dance , Street Dance Show i Show Dance.Sędzia Polskiej Federacji Tańca , uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku
 5. Natalia Pinach- Wałbrzych
  Tancerka posiadająca Najwyższą Międzynarodową klase taneczną :S' w tańcu Latynoamerykańskim i Standardowym. Finalistka Mistrzostw Polski w tańcu Nowoczesnym Disco-Dance i Hip Hop .3 krotna Mistrzyni Dolnego Śląska w tańcu towarzyskim oraz Mistrzyni Niemiec i Czech w 10 Tańcach . Choreograf Miss Dolnego Ślaska.
 6. Elżbieta Podejko-Duda- Opole
  Założyciel w 1996 Centrum Szkolenia Artystycznego i Akademię Tańca RAMADA. W obecnej chwili to 20 lat pracy oraz doświadczenia i ponad 3000 tys. tancerzy i uczestników zajęć w różnym przedziale wiekowym, sędzia federacyjny w I D O - Polska Federacja Tańca, pierwsza kategoria sędziowska. Uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych i master class w Broadway Dance Center w Nowym Jorku (USA) oraz innych warsztatach tematycznych w Anglii i Holandii.
 7. Rafał Lebiest- Kraków
  sędzia PZTF wykładowca kursów instruktorskich, trener i choreograf kilkukrotnych finalistów mistrzostw Europy i mistrzostw Świata w stylu Hip-hop w strukturach IDO. Podopieczni to uczestnicy wielu programów z gatunku talent-show: you can dance, got to dance, mam talent ,superdzieciak.
 8. Zbigniew Karbowski - Wrocław
  Finalista pierwszej edycji show tanecznego "You Can Dance - po prostu tańcz". Aktor serialu w TVP 2 "Tancerze". Pedagog, instruktor i choreograf specjalizujący się w technice hip-hop. Wieloletni tancerz tańca towarzyskiego posiadający klasę mistrzowską krajową w dwóch stylach: latynoamerykańskim i standardowym. Instruktor tańca sportowego, aerobiku. Wyszkolił wielokrotnych mistrzów i V-ce mistrzów świata federacji IFMD mistrzów europy federacji WDU oraz mistrzów Polski ZNTS. Sędzia Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.
 9. Aleksandra Król-Kassan- Nysa sędzina główna zawodów, pomysłodawca i od 9 lat główny organizator Freestyle Dance - Nysa, nauczyciel i trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Nysie, trener II klasy gimnastyki sportowej kobiet, wiele z jej zawodniczek stanęło na najwyższym podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, sędzina związkowa gimnastyki sportowej, choreograf i trener tańca, gimnastyki , pływania i aerobiku sportowego. Uczestniczy w wielu szkoleniach i warsztatach tanecznych podnosząc swoje kwalifikacje. Jej podopieczni występowali w programach telewizyjnych, You Can Dance, I nie opuszczę cię aż do ślubu, Mam Talent.

Podziękowania należą się również naszym sponsorom:
Falbud Nysa, Agencja Rozwoju Nysy, Mega z Nysy Tomart, Pizzeria Lucia.

Całą obszerną galerie zdjęć można zobaczyć na fanpegu Biuro Promocji PWSZ NYSA oraz Tanero Nysa, nagraniem z całego dnia zawodów i wszystkie filmy z zawodów na youtubie na kanale azs tanero nysa.

WYNIKI
IX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO
FREESTYLE DANCE NYSA 2017-03-11

Wyniki TANERO - OTTN NYSA FREESTYLE DANCE 2017

 1. MIEJSCE AZS TANERO JUNIORZY MF SHOW 12-15 LAT - GATUNEK
 2. MIEJSCE AZS TANERO SZKRABY - PIERWSZY KROK TANECZNY - MAŁA SYRENKA
 3. MIEJSCE AZS TANERO JUNIORZY MF DISCO 12-15 LAT
 4. MIEJSCE AZS TANERO SENIORZY FORMACJA DISCO POW 15 LAT- TWERK
 5. MIEJSCE AZS TANERO JUNIORZY FORMACJA DISCO 12-15 LAT- ROCK
 6. MIEJSCE AZS TANERO JUNIORZY SHOW 12-15 LAT W KRAINIE ELFÓW
 7. MIEJSCE AZS TANERO MINI FORM DISCO DO 11 LAT AMERICANO
 8. MIEJSCE AZS TANERO SENIORKI MF SHOW DIABOLINA
 9. MIEJSCE AZS TANERO MINI MF DISCO DO 11 LAT
 10. MIEJSCE AZS TANERO MINI FORM SHOW DO 11 L - I NIE OPUSZCZE CIĘ AŻ DO ŚLUBU
 11. MIEJSCE AZS TANERO SMYKI -WSCHODZĄCE GWIAZDY- DISCO
 12. MIEJSCE AZS TANERO BALET - PIERWSZY KROK TANECZNY- KRAINA LODU
 13. MIEJSCE AZS TANERO DRAGON OTMUCHÓW - WSCHODZĄCE GWIAZDY
 14. MIEJSCE NASHITA AZS TANERO - POW 30 LAT

 

WYNIKI CAŁOŚCIOWE TURNIEJU W NYSIE.

PIERWSZY KROCZEK TANECZNY

 1. AZS TANERO SZKRABY NYSA
 2. PECH KIDS OPOLE
 3. MAŁA PLEJADKA ZAMEK WROCŁAW
 4. AZS TANERO BALET NYSA
 5. PLEJADKA CENTRUM WROCŁAW
 6. 3 DANCE KIDS WROCŁAW
 7. FONE II FLASHDANCE WROCŁAW
 8. PLEJADKA KIDS WROCŁAW
 9. PW DANCE WROCŁAW
 10. AVANTI MINI RYBNIK
 11. MINI PLEJADKA CENTRUM WROCŁAW

WSCHODZĄCE GWIAZDY

 1. SCORPION PSP 10 OPOLE
 2. PECH 7 OPOLE
 3. 3 DANCE 2 WROCŁAW
 4. 3 DANCE 8 WROCŁAW
 5. AZS TANERO SMYKI NYSA
 6. PECH 4 OPOLE
 7. HAŁAS MINI 3 TARNÓW OPOLSKI
 8. PECH 3 OPOLE
 9. SCORPION SOK KOMPRACHCICE
 10. PLEJADKA ZAMEK WROCŁAW
 11. PLEJADKA CENTRUM WROCŁAW
 12. AZS TANERO DRAGON OTMUCHÓW
 13. PW DANCE WROCŁAW
 14. SCORPION PSP 20 OPOLE
 15. QDWKIDS SQUAD KUDOWA
 16. 9. PULS PRZYLESIE

MASTERS CLASS
MAŁE FORMACJE DISCO DANCE DO 11 LAT

 1. SCORPION BOOM OPOLE
 2. 3 DANCE 1 WROCŁAW
 3. AZS TANERO MINI NYSA
 4. MINI IMPULS BRANICE
 5. HAŁAS MINI TARNÓW OPOLSKI
 6. MAŁA PLEJADA 1 WROCŁAW
 7. MAŁA PLEJADA 2 WROCŁAW

MAŁE FORMACJE DISCO 12-15 LAT

 1. SCORPION JUNIOR OPOLE
 2. AZS TANERO JUNIORZY NYSA
 3. 3 DANCE 6 WROCŁAW
 4. 3 DANCE MINI WROCŁAW
 5. 3 DANCE 4 WROCŁAW

MAŁE FORMACJE DISCO POW 15 LAT

 1. SCORPION ELITE OPOLE
 2. SCORPION ADULTS OPOLE

FORMACJE DISCO DO 11 LAT

 1. PECH MINI OPOLE
 2. AZS TANERO MINI NYSA
 3. 3 DANCE 3 WROCŁAW
 4. SCORPION BOOM OPOLE
 5. MAŁA PLEJADA ZAMEK WROCŁAW

FORMACJE DISCO 12-15 LAT

 1. PECH 1 OPOLE
 2. AZS TANERO JUNIORZY NYSA
 3. 3 DANCE 1 WROCLAW
 4. 3 DANCE 6 WROCŁAW
 5. 3 DANCE 5 WROCŁAW
 6. HAŁAS DANCE TARNÓW OPOLSKI

FORMACJE POW 15 LAT

 1. PECH 2 OPOLE
 2. AZS TANERO SENIORZY NYSA

MISTRZ DISCO NA ROK 2017 - OLIWIA ZYTKO 3 DANCE 1 WROCŁAW

MASTERS CLASS
MF SHOW DO 11 LAT

 1. MINI PECH OPOLE - SZKOLA PAPUG
 2. SCORPION BOOM OPOLE- HAUSE WORK

MF SHOW 12-15 LAT

 1. AZS TANERO NYSA - GATUNEK
 2. SCORPION JUNIORZY OPOLE - MASTERCHEEF

MF SHOW POW 15 LAT

 1. SCORPION ELITE OPOLE - KOBIETY SA Z WENUS A ON
 2. SCORPION ADULTS OPOLE- MISS TEEN
 3. TANERO SENIORZY NYSA- DIABOLINA

FORMACJE SHOW DO 11 LAT

 1. PECH MINI OPOLE- FASTFOOD
 2. MINI IMPULS BRANICE- APKI NA TELEFON
 3. AZS TANERO MINI NYSA - I NIE OPUSZCZE CIĘ AŻ DO ŚLUBU
 4. SCORPION BOOM OPOLE - LABORATORIUM
 5. SIERA KRAPKOWICE - EMANUEL IMAKOWE PANIENKI
 6. ARABESKI JASTRZEBIE ZDRÓJ- MARZENIA
 7. SALSETKI RYBNIK- SWIETA POD PALMAMI

FORMACJE SHOW 12-15 LAT

 1. HAŁAS TARNÓW OPOLSKI-PTAKI
 2. AZS TANERO JUNIORZY NYSA- W KRAINIE ELFÓW
 3. SCORPION JUNIOR OPOLE- MEDIA
 4. SIERA KRAPKOWICE -MIASTO OPUSZCZONE
 5. 3 DANCE 4 WROCŁAW- PTAKI

FORMACJE SHOW POW 15 LAT

 1. SCORPION SENIORZY OPOLE -IN TIME
 2. 3DANCE 7 WROCŁAW- WIATR
 3. DELEMENT OZIMEK- LEGENDA OSYRENACH
 4. EX JAZZ JASTRZEBIE ZDRÓJ-NOSTALIGICZNE TCHNIENIE
 5. SIERA KRAPKOWICE- KRÓLESTWO DRAKULI

MISTRZ SHOW DANCE NA ROK 2017 MARTA SZOSTECKA Z SIERA KRAPKOWICE

FORMACJE POWYZEJ 30 PLUS

 1. PECH D2 OPOLE- PRL
 2. DNA BOOM MOM ŁÓDZ
 3. FAMILY CREW - JASTRZEBIE ZDRÓJ
 4. 3 DANCE MAMADAD WROCŁAW- SEKRETARKI
 5. SCORPION DANCE TEAM OPOLE- OFFICE
 6. NASHITA TANERO NYSA- PIRATKI Z KARAIBÓW
 7. SIERA KRAPKOWICE- ZABIERZ MNIE

MISTRZ OW 30 PLUS - SYLWIA RYŚKA- FAMILY CREW EXPLOZJA TAŃA JASTRZĘBIE ZDRÓJ

MASTERS CLASS
MALE FORMACJE HH 12-15 LAT

 1. DNA ŁÓDZ
 2. BLACKOUT JUNIOR JASTRZEBIE ZDRÓJ
 3. COMA NO COMMENTS- NOWA RUDA
 4. 3 DANCE 5 WROCŁAW

MAŁE FORMACJE POW 15 LAT

 1. SZTRYMY GANG ŁÓDŹ
 2. DNA SQUAD ŁÓDZ
 3. COMA NOWA RUDA
 4. PRAWIE PRZEKĄTNA CREW NOWA RUDA
 5. COMA KRAWACIARY NOWA RUDA
 6. COMA QUEENS NOWA RUDA
 7. QDW CREW - NOWA RUDA

FORMACJE HIP HOP DO 11 LAT

 1. 3DANCE 3 WROCŁAW
 2. DNA SMILE ŁÓDZ
 3. JESZCZE RAZ KIDS- JASTRZEBIE ZDRÓJ
 4. FONE FLASHDANCE WROCLAW

FORMACJE HIP HOP 12-15 LAT

 1. DNA JUNIOR ŁÓDZ
 2. BLACKOUT JUNIOR JASTRZEBIE ZDRÓJ
 3. 3 D 6 WROCŁAW
 4. 3 D 1 WROCŁAW
 5. FLOW JUNIOR JASTRZEBIE ZDRÓJ
 6. 3 D 4 WROCLAW
 7. 3 D 5 WROCŁAW
 8. TURBO POWER COMANOWA RUDA

FORMACJE HIP HOP POW 15 LAT

 1. DNA SQUAD ŁÓDZ
 2. BLACKOUT CREW JASTRZEBIE ZDRÓJ
 3. COMA CREW NOWA RUDA
 4. 3 D 7 WROCŁAW
 5. DNA UNITY ŁÓDZ

MISTRZ HIP HOP NA 2017 ROK ZOSTAŁ KRYSTIAN MAŁKOWSKI Z COMA NOWA RUDA

 

GRATULACJE DLA TANCERZY I INSTRUKTORÓW.

 AZS TANERO NYSA - członkiem PZTF
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK