KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuDorobek instytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja
Untitled Document

Kształcenie na kierunku informatyka zostało rozpoczęte w 2001 roku wraz z powstaniem PWSZ w Nysie. Naszym celem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z tytułem inżyniera na kilku specjalnościach:

  • bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych (NOWOŚĆ!),
  • grafika komputerowa i multimedia (NOWOŚĆ!)
  • systemy internetowe,
  • systemy i sieci komputerowe,

Program studiów na naszych specjalności gwarantuje wykształcenie specjalistyczne w dziedzinie systemów operacyjnych, języków programowania, nowoczesnych technologii baz danych, multimediów, systemów sieciowych, rozproszonych i systemów mobilnych oraz dziedzinach ściśle związanych z informatyką, takich jak np. elektronika.


Zatrudniamy wybitnych nauczycieli akademickich z wieloletnią praktyką dydaktyczną zdobytą na najlepszych polskich uczelniach. Są to specjaliści których prace są publikowane nie tylko w Polsce ale i na całym świecie

Podstawą kierunku informatyka jest kadra:

  • 3 profesorów
  • 6 doktorów
  • 3 magistrów

Dysponujemy bogatym zapleczem dydaktycznym, w tym 6 nowoczesnymi salami komputerowymi. Kierunek informatyka aktywnie uczestniczy w inicjatywach dających możliwość rozwoju uczelni oraz naszych studentów. Olbrzymie zaangażowanie uczelni w stworzenie Nyskiej Sieci Informatycznej spowodowało udostępnienie już w tym roku przeważającej części miasta najnowocześniejszych technologii w najwyższej cyfrowej jakości. Tania oferta na szybki i nielimitowany dostęp do Internetu, cyfrową telefonię oraz interaktywną telewizję to doskonała propozycja i narzędzie dla wielu inicjatyw i przedsięwzięć w Nysie. Jej charakter i zasięg stwarza duży potencjał dla rozwoju nyskiej społeczności.

Instytut Nauk Technicznych - kierunek informatyka, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK