Biuro Karier

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Finał wojewódzkiego etapu XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej już za nami

14 kwietnia 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie już po raz ósmy odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

O godz.10.00 w Auli Uczelni zasiadło 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych – zwycięzców etapu okręgowego z całego województwa opolskiego. Podczas uroczystego rozpoczęcia przybyłych laureatów i ich opiekunów, w progach Uczelni przywitał Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski. Po inauguracji rozpoczął się I etap Olimpiady, w którym uczestnicy zmagali się z testem pisemnym składającym się z 50 pytań. Do etapu II - odpowiedzi ustnych - zakwalifikowało się 12 uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich odpowiedzi komisja w składzie: mgr Grażyna Leśniak – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, mgr Beata Soczawa – nauczyciel-metodyk Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu oraz dr n.med. Marta Misiarz – wykładowca w Instytucie Nauk o Zdrowiu PWSZ w Nysie, wyłoniła 7 laureatów, którzy w dniach 8-10 czerwca wezmą udział w Finale XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wśród zwycięskiej siódemki znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie : Robert Rybotycki z klasy II b1 i Magda Tomaszkiewicz z klasy III b1. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, kart podarunkowych o wartości 200 zł oraz słodyczy.

Jak podkreślała Komisja, tegoroczne pytania odznaczały się bardzo wysokim stopniem trudności a poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych.

Finaliści etapu wojewódzkiego:

 1. Jakub Bartkowski z Krapkowic
 2. Michał Górski z Moszczanki
 3. Krzysztof Kaszczyszyn z Opola
 4. Tomasz Misztal z Korfantowa
 5. Robert Rybotycki z Nysy
 6. Magda Tomaszkiewicz z Nysy
 7. Jakub Zelek z Konradowa

 

Organizatorami wydarzenia byli:

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie
 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

 

Partnerzy:

 1. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o.
 2. AKWA z o.o. w Nysie
 3. Spółdzielnia Pracy „Cukry Nyskie”
 4. Starostwo Powiatowe w Nysie
 Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK