KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Konferencja kół naukowych w Krośnie

Dnia 25 kwietnia 2018,  PWSZ w Krośnie gościła kilkudziesięciu studentów z Polski i zagranicy w ramach IV Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych -  Badania i innowacje z perspektywy młodego naukowca. SKN Lingua Oeconomica reprezentował Michał Litowiński z 3 roku Języka Biznesu wraz z opiekunką Koła.

Konferencja obejmowała 7 paneli tematycznych moderowanych przez czteroosobowe komisje składające się z wykładowców PWSZ w Krośnie. Nasz Student przedstawił referat pt. Relacje międzyludzkie w krzywym zwierciadle – inwektywy i wulgaryzmy w South Park i ich wpływ na komunikację językową młodzieży w Polsce w panelu Aktualne wyzwania komunikacji międzykulturowej. Języki, społeczeństwa, wartości.

Wystąpienie p. Michała wyróżniało się nie tylko ze względu na bardzo ciekawy temat, ale także sposobu jego zaprezentowania. Podczas gdy większość referatów zostało po prostu odczytanych z kartek lub slajdów, nasz Student z profesjonalizmem oraz wielką swadą  wygłosił swoją prezentację oraz świetnie poradził sobie z pytaniami  dotyczącymi poruszanych zagadnień.

Wyniki badań przeprowadzonych przez p. Michała  wkrótce ukażą się w formie  publikacji naukowej.

 

Dr Alina Bryll
Instytut Neofilologii
Opiekunka SKN Lingua Oeconomica

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK