KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zapraszamy do korzystania z nowego katalogu online Biblioteki

Biblioteka PWSZ w Nysie zmieniła oprogramowanie biblioteczne z systemu SOWA2/MARC21 na SowaSQL Standard. W ślad za tym otrzymała nowoczesny, mobilny katalog OPAC. Istotną zmianą nowej wersji OPAC systemu Sowa jest zmiana nazw operacji związanych z dokonywaniem wypożyczeń i zamówień materiałów bibliotecznych. Zrezygnowano z dotychczasowych terminów, które funkcjonowały przez lata jako „rezerwacja” i „zamówienie”. „Zarezerwuj egzemplarz” to obecnie „wypożycz” - operacja związana z odłożeniem danej pozycji dla użytkownika w BCO.

Natomiast „zamawiam wydanie” to obecnie „zapisz się” - operacja związana z zapisaniem się na kolejkę oczekujących na wypożyczenie wskazanej pozycji.

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu https://biblioteka.pwsz.nysa.pl/sowa-www/sowacgi.php?KatID=0 na smartfonach i tabletach. Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych. https://biblioteka.pwsz.nysa.pl/sowa-www/sowacgi.php?KatID=0&typ=acc&id=info/

Nasz katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie „Co mogę dla Ciebie znaleźć?”

W nowoczesny sposób zaprezentowano również nowości czytelnicze na stronie głównej wyszukiwarki. Przedstawia ona 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”.

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

Zapraszamy do naszego katalogu z komputera i ze smartfona!

Więcej: http://biblioteka.pwsz.nysa.pl/

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK