KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk o Zdrowiu
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Udział przyszłych trenerów osobistych w obozie Workout we Francji

W dniach 20-28 marca br. przyszli trenerzy osobiści kształcący się na kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka wzięli udział w obozie sportowym „Workout” we Francji.

Tematem przewodnim obozu był trening kalisteniczy – trening z własną masą ciała bez dodatkowego sprzętu, a celem wyjazdu – integracja i propagowanie aktywności fizycznej oraz poszerzanie wiedzy poprzez szkolenia i wymianę doświadczeń z zakresu Street Workout’u i innych aktywności ruchowych wśród młodzieży z krajów takich jak: Francja, Hiszpania, Rumunia, Macedonia, Słowacja a także Polska.

„Pamiętnik z obozu”

Każdy dzień rozpoczynał się poranną rozgrzewką, a kończył przemyśleniami na temat tego, co nam się podobało oraz co moglibyśmy zmienić, by następny dzień spędzić lepiej. Spóźnienia na zajęcia, słowo wypowiedziane w innym języku niż angielski itp. skutkowały bardzo ciekawymi karami – przysiadami, wypiciem litra wody w jak najkrótszym czasie czy też wykonywanie pompek na czas. Dla nas, osób kochających sport, taka kara była prawdziwą przyjemnością. Pierwszy dzień był czasem integracji. Porozumiewaliśmy się tylko w języku angielskim. Zapoznaliśmy się z prowadzącymi warsztaty oraz z pozostałymi uczestnikami obozu. Integracja polegała na zabawach, które miały pomóc w „przełamaniu lodów”. Jedną z nich była zabawa „Secret Friends". Każdy losował karteczkę z imieniem osoby, dla której przez cały czas trwania obozu mieliśmy być wyjątkowo mili, jednocześnie nie dając po sobie poznać, że to my jesteśmy „secret Friends” dla tej osoby.

Kolejne dni niosły ze sobą nowe wyzwania. Były to m.in. przygotowanie stołu z tradycyjnymi narodowymi przekąskami i wspólna degustacja ich, poranna gimnastyka, poobiednia joga, warsztaty Street Workoutu, pogadanki dotyczące Street Workoutu, wspólnych pasji. Uczestniczyliśmy w pokazie i szkoleniu dotyczącym koreańskiej sztuki walki Taekwondo w wykonaniu francuskiej młodzieży. Mieliśmy okazję zwiedzić miasto Lyon, w którym czekały na nas nowe wyzwania, np. podzieleni na grupy otrzymaliśmy kartki, na których widniały zadania do wykonania. Jednym z nich było wykonanie sobie zdjęcia „selfie” z przypadkowym mężczyzną z brodą oraz wąsem.

Innym zadaniem było zatrzymanie 3 osób oraz przeprowadzenie z nimi wywiadu w języku angielskim. Sprawdzaliśmy wiedzę przechodniów na temat treningu ulicznego oraz pytaliśmy o dostępność parku w okolicy ich miejsca zamieszkania. Kolejnym wyzwaniem było zatrzymanie przypadkowych osób na ulicy oraz nakłonienie ich do wykonania 20 pompek. Wszystko to musieliśmy uwiecznić na nagraniu, a następnie biec do wyznaczonego miejsca - mety. Wygrała drużyna, która wykonała zadania najwcześniej. To był dzień, w którym uświadomiliśmy sobie, ze połowa obozu już upłynęła, a osoby, które poznaliśmy, są nam coraz bliższe.

24 marca spędziliśmy na zajęciach japońskiej sztuki walki – Aikido. To sztuka walki, która opiera się, nie na zadawaniu ciosów, a jedynie na unikach, które prowadzą do tego, że napastnik staje się ofiarą. Mieliśmy okazję trenować z doświadczonym trenerem Aikido. Uczyliśmy się wykonywania uników, zasłon, dźwigni oraz rzutów przeciwnikiem.

25 marca braliśmy udział w dyskusji na temat różnic między gimnastyką a Street Workoutem. Naszym zadaniem było wyjaśnienie różnic między tymi dyscyplinami. Wszystkie argumenty musieliśmy opierać o konkretne fakty. Tego dnia odwiedziliśmy również miasto Lyon oraz park Street Workout. Mieliśmy tam styczność z osobami pasjonującymi się workoutem. Wymieniliśmy się własnymi doświadczeniami.

26 marca to dzień, w którym odbyły się warsztaty prowadzone przez uczestników obozu. My poprowadziliśmy zajęcia z kalisteniki. Zaprezentowaliśmy podstawowe ćwiczenia oraz wytłumaczyliśmy jakich błędów, w wykonywanych ćwiczeniach, należy się wystrzegać. Z powodu braku odpowiedniego sprzętu, wykorzystaliśmy wieszak na ubrania, na którym wykonywaliśmy ćwiczenia. Kreatywność bardzo spodobała się pozostałym uczestnikom oraz opiekunom warsztatów. Nasza koleżanka z Hiszpanii poprowadziła zajęcia z Zumby. Nauczyliśmy się podstawowych kroków oraz stworzyliśmy własną choreografię. Kolega ze Słowacji opowiedział o Rugby, pokazał filmy oraz zorganizował mecz, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy obozu. Ponadto kolega z Rumunii zaprezentował Capoeire, czyli brazylijską sztukę walki, której istotą jest walka poprzez taniec.

27 marca to ostatni dzień, który spędziliśmy we Francji. Mieliśmy okazję poznać acroyogę oraz spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Zorganizowaliśmy także wieczorek pożegnalny. Wymieniliśmy się własnymi numerami telefonów oraz umówiliśmy na wspólne odwiedziny.

Podsumowując, spędziliśmy tydzień we Francji. Podszkoliliśmy język angielski, poznaliśmy kulturę innych narodowości , nawiązaliśmy kontakty, które wciąż utrzymujemy. Doświadczyliśmy na własnej skórze sztuk walki. Mieliśmy okazję zatańczyć Zumbę z hiszpańską trenerką tańca oraz powalczyć w meczu rugby. Ponadto podzieliliśmy się własną pasją, którą zainteresowaliśmy pozostałych uczestników. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak fantastycznym obozie.

 

 


Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK