Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja
Spanish Masterchefs !

Smacznie, kolorowo i międzynarodowo - tak było w miniony wtorek podczas Top Chef Competiton - kulinarnego wieczoru zorganizowanego w ramach odbywających się międzynarodowych warsztatów Revitarch, Staff Training Week oraz programu Erasmus + przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Przedstawiciele Kosowa, Czarnogóry, Hiszpanii, Ukrainy i Polski, kilka koszyków różnorodnych produktów i niemalże 20 osób gotujących swoje narodowe potrawy w jednej kuchni o tym samym czasie, czyli totalna kuchenna rewolucja już po raz czwarty miała miejsce w wtorek 12.04.2016 w kuchni Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie.

Siły były wielkie, a zaangażowanie i serce wkładane w przygotowanie potraw jeszcze większe. Studenci dzielnie zmierzyli się z wyzwaniem, jakie im postawiono: przygotowanie dwóch narodowych potraw - dania głównego i deseru w zaledwie 120 minut. Nie mogło się nie udać, pomimo, że momentami brakowało rąk do pracy i patelni do smażenia pysznych specjałów z różnych zakątków starego kontynentu.
A wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom Nysy i zagranicznym gościom przebywającym w PWSZ w Nysie poznanie smaków z Europy bez konieczności posiadania ważnego paszportu i wyjazdu z kraju i choć na chwilę przenieść ich do słonecznych Hiszpanii, czy wciąż mało nam znanej Czarnogóry, tudzież Kosowa.

Efekt, jak zawsze przeszedł oczekiwania wszystkich zgromadzonych gości - wspaniałe dania główne oraz pyszne i wyszukane desery przygotowane przy maksymalnej integracji wszystkich kucharzy. Komisja miała więc nie lada problem wybierając Top Chef grupę. Po długiej debacie wybrano Masterchefs z Hiszpanii z ich przepyszną Paellą, którzy już po raz drugi triumfowali w tym konkursie. Na podium poza kuchnią południa uplasowały się grupy z naszymi słowiańskim specjałami z Ukrainy i Polski.

Posłuchaj!

Dagmara Bojda

BWM PWSZ w Nysie

Dźwięk opublikował Bartosz Bukała,

autor: red. Dorota Kłonowska
Radio Opole

Opublikowano: 13-04-2016

 

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2012    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK