Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Dni Europejskie z udziałem studentów zagranicznych

28 marca 2019 r. studenci zagraniczni studiujący w PWSZ w Nysie w ramach programu Erasmusa+ wzięli udział w Dniach Europejskich zorganizowanych przez Diecezjalną Szkołę Podstawową w Nysie.

Podczas wizyty w diecezjalnej szkole studentkami z Francji -  Adelle Berthoud, Niemiec - Lisa Kollien, Kosowa - Vlera Murtezi, Ukrainy - Nataliia  Zhuk oraz z Czech - Klara Studena i Eliska Fortova przeprowadziły liczne prezentacje na temat swoich krajów i związanych z nim kultury, uczyły dzieci podstaw swoich ojczystych języków oraz tańców narodowych.  Studentki pokazały także uczniom różnice i podobieństwa pomiędzy tracjami i zwyczajami z ich krajów macierzystych, a Polską. 

Studentki realizują w PWSZ w Nysie studia w ramach programu Erasmus+. Studiują na takich kierunkach jak: filologia angielska, filologia germańska, pielęgniarstwo, dietetyka i architektura. 

 

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK