Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Wizyta partnerska na Litwie

W dniach 26.03-30.03.2019 dr Magdalena Rogóż, realizowała mobilność w ramach programu ERASMUS+, wyjazd w celu prowadzenia zajęć w Kauno Kolegija na Litwie.

Podczas pobytu Pani dr M. Rogóż odwiedziła kampus uniwersytecki, a także spotkała się w Instytucie Medycyny Kauno Kolegija, z dyrektorem Katedry Kosmetologii Panią Żanetą Mickiene, która opowiedziała o lokalnym systemie edukacyjnym i przyszłych możliwościach współpracy między Uczelniami.

Pani dr Rogóż poprowadziła również wykład dla studentów kosmetologii Kauno Kolegija. Tematem wykładu była: Technologia HiTech w kosmetologii. Po wykładzie odbyła się dyskusja na temat technologii,  w kolejnych dniach przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne w ramach których Pani doktor demonstrowała sposoby tzw, ,,mapowania twarzy”.

W trakcie wizyty na uczelni partnerskiej, odbywał się także Międzynarodowy konkurs masażu dla studentów – którego uczestnikiem była studentka PWSZ w Nysie Julia Jacewicz, a której opiekunem merytorycznym była dr Magdalena Rogóż. Uczestnictwo to było międzynarodową promocją Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Spotkaniem z międzynarodowymi wykładowcami i studentami. W trakcie mistrzostw została nawiązana wstępna możliwość współpracy pomiędzy uczenia macierzystą a Uczelnia z Łotwy.

Na koniec dokonano podsumowania wizyty i promowano Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie, jako miejsce godnego odwiedzenia w celu poprowadzenia wykładów i szkoleń pracowników naukowych w ramach programu Erasmus +.

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK