Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Untitled Document
Przekaż 1% podatku Strona główna Harmonogram zajęć Statut Nasz patron Komunikaty Historia Wykładowcy Program zajęć Organizacja Nasza tworczość Kongres Kontakt
Untitled Document

Rok Akademicki 2016 / 2017

Aktualności

20.06.2017

Dnia 24-06-2017 roku o godz. 9.00 na obiektach sportowych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1 odbędzie się Spartakiada Sportowa pod hasłem „Sportowy Zawrót Głowy” organizowana w ramach I Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku Opolszczyzny oraz XV Święta Gminy Powiatu Nyskiego.
Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów.

13.06.2017

SPRAWOZDANIE

W dniu 30-05-2017 r. odbył się IV Zlot Dreptaków pod hasłem „Marsz po zdrowie” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Nysie.

Doskonałą formą aktywności dla seniorów jest nordnic walking, ponieważ przynosi ogromne korzyści dla zdrowia i sprawności fizycznej. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna jest niczym „eliksir młodości”, który pozwala cieszyć się zdrowiem i być sprawnym oraz samodzielnym do końca życia.

Ponad 30 – osobowa grupa słuchaczy w dobrym nastroju i przy słonecznej pogodzie zebrała się o godzinie 10.00 na Placu Paderewskiego w Nysie. Uczestników marszu przywitała Pani Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni, oraz dr inż. Piotr Bernat, Pełnomocnik Rektora PWSZ w Nysie ds. współpracy z UTW. Przed rozpoczęciem marszu studenci Wydziału Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nysie zmierzyli każdemu uczestnikowi ciśnienie krwi oraz tętno. Następnie Pani Prezes przybliżyła korzyści wynikające ze spaceru z kijkami. Zapewniła , że uprawianie tej formy aktywności zmniejsza problemy z kolanami umożliwia ilość wysiłku dostosowaną do potrzeb każdego wieku. Przeprowadziła krótką rozgrzewkę (ćwiczenia na poszczególne partie mięśni) po czym cała grupa wyruszyła wcześniej wytyczoną trasą, z Placu Paderewskiego do Fortu Wodnego w Nysie. Pogoda piękna, można się było w pełni cieszyć przyrodą, wędrowaniem i towarzystwem znajomych. Tempo marszu było dostosowane tak, by nikt nie poczuł się zmęczony. Z uśmiechem na twarzy wszyscy uczestnicy sprostali temu wyzwaniu. W Forcie Wodnym na uczestników marszu czekał regenerujący posiłek jogurt, woda i jabłka. Po wspólnie spożytym posiłku, był czas na rozmowy. Banery Powiatu Nyskiego i UTW w Nysie zostały umieszczone w Forcie Wodnym, były tłem pamiątkowego zdjęcia. Po powrocie na Plac Paderewskiego ponownie zmierzono nam ciśnienie krwi i tętno. Na zakończenie Pani Prezes Michalina Danuta Podgórni podziękowała uczestnikom marszu oraz studentom PWSZ w Nysie za pomoc medyczną. Zaznaczyła, że Powiat Nyski był współorganizatorem spaceru z kijkami.

Informację o imprezie zamieszczono na stronie internetowej organizatora.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego dnia i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej imprezie.29.05.2017

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zaprasza serdecznie na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w dniu 12-06-2017 godz. 11.20 ul. Obrońców Tobruku 5

25.05.2017

Szlakiem na dwóch kółkach

W dniu 12 maja 2017 r., przy pięknej wiosennej pogodzie, odbył się Rajd Rowerowy pod hasłem Szlakiem na dwóch kółkach zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.

Impreza, którą wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Nysie, ma na celu popularyzację turystyki rowerowej, jako formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, integrację seniorów oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu jakim jest jazda na rowerze.

Na Plac Paderewskiego w Nysie, gdzie wyznaczono punkt zbiórki, przybyło 26 miłośników rowerowych wycieczek. Rajdowiczów powitała Pani Wiceprezes UTW Ewa Morel. Przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy poruszaniu się po drogach. O godz. 10.00 rajdowa ekipa wyruszyła w trasę, która wiodła przez Hajduki Nyskie, Stary Las, Nowy Świętów, Polski Świętów do Wilamowic Nyskich.

Komandorem rajdu była słuchaczka UTW Katarzyna Kupracz. Wśród wielu miejsc postojowych był także Polski Świętów, gdzie na lokalnym cmentarzu znajduje się mogiła ofiar katastrofy kolejowej, która wydarzyła się 2 lipca 1945 roku. Panie Maria Wojciechowska i Kazimiera Zagrodzka przybliżyły wszystkim historię przesiedleńców, którzy uczestniczyli w katastrofie. W lipcu 2014 roku uroczyście został odsłonięty pomnik ku czci ofiar. Następnie uczestnicy rajdu udali się na cmentarz, gdzie pod pomnikiem zostały złożone kwiaty i zapalono znicze.

Punktem docelowym były Wilamowice Nyskie, do których seniorzy mniej sprawni ruchowo dołączyli własnymi środkami transportu. Uczestników rowerowej eskapady przywitała w świetlicy wiejskiej pani Prezes Michalina Danuta Podgórni. Kulinarną nagrodą za trudy pokonania 20 kilometrów trasy był pożywny żurek z kiełbasą, przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Odnowy Wsi „Sami sobie” i Miłośników Sztuki Kulinarnej i Regionalnych Przysmaków w Wilamowicach Nyskich. Panie przygotowały przysmaki pod troskliwym okiem pani Prezes Marii Roguckiej. Nie zabrakło ciast, napojów i kiełbasy z grilla. Seniorzy mieli okazję do wspólnego śpiewania i rozmów. Po regeneracyjnym posiłku nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomów i podziękowań. Szczególne podziękowania pani Prezes UTW skierowała do gospodarzy za niezwykłą gościnność. Również pani Maria Rogucka złożyła wszystkim serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie i zaprosiła na kolejne spotkanie.

Dziękując wszystkim za aktywne uczestnictwo pani Prezes UTW zaznaczyła, że Powiat Nyski był współorganizatorem imprezy. Informację o rajdzie zamieszczono na stronie internetowej organizatora, a w miejscu odbywania imprezy umieszczono baner Powiatu Nyskiego i UTW w Nysie.

Po około trzygodzinnym biesiadowaniu w Wilamowicach uczestników rowerowej wyprawy czekała droga powrotna. Tym razem trasa wiodła przez Markowice, Morów, Iławę, Białą Nyską do Nysy.

Ten Rajd Rowerowy jest już częścią historii UTW, ale organizatorzy zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku.

Marek Flakowski
24.05.2017

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju UTW w Nysie informuje, iż w dniu 30.05.2017 r.
odbędzie się IV Zlot Dreptaków.
Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 na Placu Paderewskiego w Nysie. W programie Zlotu uczestnicy przejdą do Fortu Wodnego. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu imprezy będą mieli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia i tętna. Dla wszystkich przewidziany jest zdrowy poczęstunek.
Zapraszamy wszystkich chętnych dla których zdrowie jest najważniejsze.

Impreza będzie współfinansowana przez Powiat Nyski.

22.05.2017

Pierwsze Plenerowe Warsztaty Malarskie
Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie

„Tak naprawdę potrafimy mówić tylko poprzez nasze obrazy”
Vincent Van Gogh

Pierwsze Plenerowe Warsztaty Malarskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie zostały zorganizowane z inicjatywy pani Jadwigi Krawczyk, uczestniczki „ zajęć malarskich”, prowadzonych przez panią Katarzynę Romanowską. Odbyły się one w dniach 12 – 15 maja 2017 r. w Romanowie. Uczestniczyło w nich 14 osób. Romanowo to niewielka wieś w Gminie Kłodzko, ciągnąca się w malowniczej dolinie potoku „ Piotrówka” w Krowiarkach. Zamieszkaliśmy w „ Romanówce”, gospodarstwie agroturystycznym, gdzie w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze, w otoczeniu natury mogliśmy całkowicie oddać się pracy. Podczas pieszych wędrówek na górę Sędzisz obserwowaliśmy piękne widoki, jakie rozciągały się na panoramę Masywu Śnieżnika, malownicze doliny oraz stare pozarastane wyrobiska kamieniołomów . Te piękne krajobrazy stały się dla nas inspiracją do malowania. Powstały pierwsze szkice na papierze oraz zdjęcia. Celem naszego pleneru było nie tylko „odwzorowanie” piękna miejsc, ale dążenie do stworzenia indywidualnych dzieł . Podczas wieczornych spotkań przy ognisku nasza opiekunka artystyczna Katarzyna Romanowska zapoznawała nas z historią malarstwa pejzażowego, wspólnie oglądaliśmy reprodukcje obrazów o tej tematyce oraz omawialiśmy podstawowe techniki malarstwa. W wolnych chwilach od malowania, zainspirowani przez bardzo sympatycznych gospodarzy „ Romanówki” wędrowaliśmy w poszukiwaniu śladów bogatej historii. W centralnej części miejscowości stoi, oddana w 2011 roku świetlica wiejska. Krzyżują się tu dwa istotne dla ziemi kłodzkiej szlaki turystyczne: czarny szlak im. J. Szczypińskeigo, działacza PTTK z Ołdrzychowic Kłodzkich prowadzący ze Złotego Stoku do Bystrzycy Kłodzkiej oraz żółty szlak z Przełęczy Puchaczówka do Żelezna, przez wielu uznany za jeden z piękniejszych w Sudetach. Zwiedziliśmy także kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach przy którym zbudowano Mauzoleum Hrabiów von Magnisów. Obiekt pochodzi z 1889 roku. Wrażenia z pobytu w Romanowie na zawsze zostaną w naszej pamięci, a magiczna atmosfera tego miejsca została uwieczniona w naszych pracach malarskich. Miłym wydarzeniem w czasie trwania pleneru były odwiedziny prezes UTW w Nysie pani Michaliny Danuty Podgórni oraz prof. Moniki Kamińskiej. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnego pleneru.

16.05.2017

W sobotę 13 maja delegacja UTW uczestniczyła w organizowanej przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej” konferencji „ Nasze, walory Odry – tradycje i dziedzictwo kulturowe”. Nasz uniwersytet reprezentowali - Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni oraz wiceprezes Marek Flakowski. PWSZ w Nysie reprezentowała pani Iwona Podpora. Konferencja odbyła się w nietypowym miejscu bo na pokładzie statku Major Sucharski – jednostki szkolnej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Konferencję prowadziła prezes UTW Ziemi Kozielskiej pani Teresa Bączkowska. O walorach ekonomicznych, zagrożeniach i problemach żeglugi na Odrze opowiadał kapitan żeglugi śródlądowej Stanisław Domański. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu pani Danuta Ceglarek, przedstawiła działania władz miasta i powiatu służące seniorom. Natomiast o walorach turystycznych rzeki Odry opowiadał pan Bronisław Pirog - organizator „Odrzańskich Pływadeł”. Przedstawiciele Kozielskiego Stowarzyszenia Miłośników Archeologii „ Eksplorator” zapoznali uczestników konferencji z zabytkami Koźla i jego walorami historycznymi .

Konferencja pokazała możliwości wykorzystania walorów rzeki Odry nie tylko jako drogi transportowej ale również miejsca o wysokich walorach turystycznych.

Marek Flakowski

12.05.2017

Szanowni Słuchacze,

Zarząd UTW zaprasza na wykład otwarty organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie pt. „Telekomunikacja i Społeczeństwo Informatyczne” połączony z wernisażem fotograficznym pt. „Bretania – tam powstawały zręby telekomunikacji satelitarnej”. Prelegentem i autorem wystawy jest absolwent nyskiego liceum dr inż. Jan Francyk. Obecnie dr Francyk jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej. To wybitny ekspert w dziedzinie telekomunikacji, w latach 1979-1988 wykładał w Instytucie Telekomunikacji (Institut des Télécommunications d’Oran) w Oranie (Algieria). Pasją dr Francyka są podróże i fotografia.

Wykład odbędzie się w czwartek 18 maja 2017 r. o godz. 11.20 w Sali nr 11 w RCTiTI PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5

05.05.2017

I Kongres UTW Opolszczyzny coraz bliżej

Robocze spotkanie organizatorów I Kongresu UTW Opolszczyzny miało miejsce 28.04.2017 r. w obiekcie PWSZ, a konkretnie w gabinecie prorektora do spraw nauki i rozwoju dr. Tomasza Drewniaka, doc. PWSZ w Nysie. Uczelnię na spotkaniu reprezentowali także dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie dr inż. Piotr Chwastyk oraz dr inż. Piotr Bernat - Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z UTW.

Ze strony UTW w pracach zespołu uczestniczyli: prezes Zarządu - Michalina Danuta Podgórni, i wiceprezes Marek Flakowski, oraz pani Irena Sosulska – koordynator komitetu organizacyjnego Kongresu.

Spotkanie zaowocowało ustaleniem szczegółowego harmonogramu imprezy oraz towarzyszącej jej konferencji naukowej. Dokonano także uszczegółowienia zadań członków komitetu organizacyjnego oraz listy zaproszonych gości.

Ustalono także termin kolejnej roboczej sesji komitetu organizacyjnego.

21.04.2017

Informacja dla słuchaczy UTW
W poniedziałek 24-04-2017 o godz. 10.30 zapraszamy do kina seniora na polski film „Wszystko albo nic”

20.04.2017

Zarząd UTW informuje, że ze względu na złą pogodę
Zlot Dreptaków planowany na 21 kwietnia zostaje odwołany.

14.04.2017

Zwyczajne Sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

W dniu 15 marca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.

Po otwarciu spotkania wybrano przewodniczącą obrad, którą została pani Irena Sosulska. Następnie powołano protokolantów i przedstawiono regulamin, porządek obrad oraz wybrano członków Komisji Skrutacyjnej i Komisji Uchwał i Wniosków.

W następnej części obrad przedstawione zostały sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2016. Po serii głosowań wszystkie przedstawione sprawozdania zostały jednomyślnie przyjęte, co pozwoliło udzielić absolutorium aktualnemu Zarządowi Stowarzyszenia.

W trakcie zgromadzenia członkowie Zarządu - prezes i wiceprezesi otrzymali od słuchaczy UTW kwiaty, gratulacje i podziękowania za duży wkład pracy w działalność Stowarzyszenia.

Na zakończenie obrad pani prezes Danuta Michalina Podgórni nakreśliła cele i kierunki działania Stowarzyszenia Rozwoju UTW na 2017 r.

Życzenia sukcesów w działalności złożył Zarządowi i wszystkim słuchaczom UTW dr inż. Piotr Bernat, opiekun Stowarzyszenia z ramienia PWSZ w Nysie.

Marek Flakowski
14.04.2017

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju UTW w Nysie informuje, iż w dniu 21.04.2016 r. odbędzie się "IV Zlot Dreptaków".
Zbiórka uczestników o godzinie 12.30 na Placu Paderewskiego w Nysie. Podczas Zlotu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia i tętna oraz z poczęstunku.
Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których zdrowie jest najważniejsze.
Impreza będzie współfinansowana przez Powiat Nyski.

Uwaga!
Zmiana terminu z 22.04 (podany pierwotnie) na 21.04.2017 r.
Przepraszamy!!

Pozdrawiam serdecznie i życzę w imieniu swoim, Zarządu i słuchaczy UTW pełnych spokoju i miłości Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka z radosnym Alleluja.
Wice Prezes UTW
Ewa Morel

10.04.2017

03.03.2017

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie nominowane do nagrody Trytona Nyskiego

Jubileuszowa XX gala Trytona Nyskiego odbyła się 25 lutego 2017 r. w Nyskim Domu Kultury. Galę prowadzili (już po raz kolejny) Magdalena Zioło z Urzędu Miejskiego i gwiazda serialu „Pierwsza miłość” Łukasz Płoszajski.

Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła Nyskiego Trytona nominowała do nagrody pięć podmiotów wśród nich Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie za aktywne włączanie seniorów w proces kształcenia ustawicznego, wspieranie działań edukacyjnych, kulturalnych, ekologicznych i rehabilitacyjnych seniorów, udzielanie pomocy w poprawę jakości życia osób starszych z terenu Gminy Nysa.

Ogłoszenie wyników i wręczenie najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Tym razem Tryton powędrował do Fundacji Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska Oddział Nysa. Maltańczycy otrzymali statuetkę za wszechstronną działalność na rzecz osób potrzebujących, krzewienie idei wolontariatu wśród młodzieży, przeprowadzanie szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz za zabezpieczanie medyczne imprez i uroczystości organizowanych w Gminie Nysa. Trytona wręczyli laureatom Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Kapituły Romulad Kamuda oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Stanisław Czepiel.

Wyróżnienie dla naszego UTW odebrała prezes mgr Michalina Danuta Podgórni, która podkreśliła, że jest ono dowodem uznania dla zespołu osób pracujących w Zarządzie, Radzie Programowej, klubach zainteresowań, prowadzących zajęcia, wykłady, organizujących ogromna ilość zajęć aktywizujących słuchaczy w celu podniesienia ich jakości życia. Podziękowała tez wszystkim 300 słuchaczom, którzy aktywnie biorą udział we wszystkich rodzajach zajęć i przedsięwzięć.

Wyraziła wdzięczność dla wszystkich instytucji, szkół, samorządu terytorialnego, którzy w różnym stopniu pomagają w tej działalności.28.02.2017

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie informuje, że w dniu 15 marca 2017 r. o godz. 11:20 w sali wykładowej PWSZ Nysa przy ul. Chodowieckiego 4 odbędzie się Zwyczajne Sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy.
W załaczniku porządek obrad.

10.02.2017

Dnia 27 stycznia w siedzibie Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbyła się piąta edycja Innowacyjnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod hasłem: „Wolontariat kompetencji”.

Seminarium otworzył i gości przywitał Pan doc. Tomasz Drewniak - Prorektor ds. nauki i rozwoju. W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na aktywność uniwersytetów objętych patronatem przez PWSZ w Nysie i zadeklarował w imieniu Rektora PWSZ w Nysie - Pana prof. Przemysława Malinowskiego chęć kontynuacji współpracy.

W seminarium udział wzięli przedstawiciele UTW z Głuchołaz, Kędzierzyna-Koźla, Korfantowa, Nowej Rudy, Nysy i Prudnika. W części merytorycznej głos zabierali przedstawiciele poszczególnych UTW, omawiając realizację wolontariatu kompetencji.

„Teatr przy kawie” to wydarzenie realizowane od października 2016 r. w UTW w Głuchołazach. Formułę spotkań, przebieg i efekty działania omówiła Pani Beata Puzia, prowadząca te spotkania, a zaproszona przez UTW w Głuchołazach, by podzielić się z uczestnikami tą propozycją. W toku dyskusji omawiano repertuar, jak i szczegóły realizacji

Możliwość wsparcia merytorycznego w zakresie opracowywania projektów zadeklarowały Panie Alicja Jania i Bożena Tokar-Matkowska, które omówiły projekt realizowany przez UZW Pokolenia z Prudnika a skierowany do środowisk seniorskich poszczególnych powiatów województwa opolskiego, który dotyczył zapewnienia możliwości skorzystania z interesujących wydarzeń kulturalnych.

Pani Danuta Janusz reprezentująca UTW Prudnik zaproponowała wymianę doświadczeń i pomoc na polu działań artystycznych i kulinarnych. Szczególnie ciekawa była propozycja kulinarna przygotowana przez UTW z okazji jubileuszu 10-lecia, o czym mogli się przekonać uczestnicy tego wydarzenia, czy inna kryjąca się pod nazwą „potrawy naszego dzieciństwa”.

UTW z Kędzierzyna-Koźla przedstawił ciekawą propozycję miejską Kędzierzyna skierowaną do seniorów, a mieszczącą się w haśle „miasteczko seniorów”. Pani Teresa Bączkowska Prezes UTW K-K mówiła o współpracy z władzami powiatu i miasta i o akcji „kotyliony na Święto Niepodległości” przeprowadzonej przez seniorów skupionych wokół UTW.

NUTW wiele czasu poświęca dzieciom w ramach „Klubu Maluszka”, ale tym razem Pani Anna Szczepan zaproponowała aktywność fizyczną (choć nie tylko) w ramach grupy turystycznej, a dla mniej wytrwałych zamiast wędrówek pieszych, wirtualne zwiedzanie, które realizują we współpracy z Biblioteką Miejską, gdzie organizują też inne ciekawe spotkania.

UTW Nysa to wśród wielu aktywności także Klub Dyskusyjny, jako naturalna konsekwencja i odpowiedź na zainteresowanie seniorów z Nysy dziełami kinematografii krajowej i światowej zaspokajane w ramach „Kina Seniora”. Pani Michalina Podgórni Prezes UTW Nysa zaproponowała cykl wykładów z literatury oraz historii miast, a Pan Marek Flakowski wykłady i warsztaty poświęcone geografii, turystyce czy umiejętnościom z zakresu pierwszej pomocy. A także wykłady dla młodzieży dotyczące bioróżnorodności.

Całość podsumował w prezentacji pt. „Wolontariat kompetencji - rozwiązania sieciowe” dr inż. Piotr Bernat - Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z UTW. Przedstawił koncepcje oddziaływań wzajemnych w ramach współpracy między uniwersytetami, uniwersytetami a PWSZ w Nysie czy uniwersytetami a środowiskiem lokalnym.

Przykładów różnych aktywności można by mnożyć, ale najważniejsza jest nie tyle wymiana informacji, co chęć współpracy i zacieśnianie relacji wynikających ze wspólnych powiązań oraz interakcji poseminaryjnych. A tu można się spodziewać - na podstawie deklaracji uczestników - szybkich efektów, gdyż Pani Małgorzata Wiśniewska Prezes UTW Korfantów już w trakcie dyskusji zapewniała o chęci skorzystania ze zgłoszonych, w części merytorycznej seminarium, propozycji. To dobry prognostyk współpracy między poszczególnymi UTW. Życzymy powodzenia.

W dalszej kolejności przyszedł czas na zagadnienia sieciowe, gdzie omawiano tak możliwości współpracy, jak i czekające nas wszystkich wydarzenia. W kolejności chronologicznej pierwsze będą obchody 10-lecia UTW Nowa Ruda, bo już w kwietniu, a potem wielkie wydarzenie i przedsięwzięcie jednocześnie, a mianowicie Pierwszy Kongres UTW Opolszczyzny, który odbędzie się w dniach 22-24.06.2017 r. w Nysie, a którego organizatorem jest UTW Nysa przy wsparciu PWSZ w Nysie. Będzie to doskonała okazja do poznania się z uniwersytetami z całej Opolszczyzny i zacieśniania współpracy. Co ważne w tym roku UTW Nysa obchodzi 15-lecie swojej działalności. A jako, że różnych okazji do spotkań w ciągu roku jest wiele, to spartakiada w Korfantowie odbędzie się, ale chyba w październiku! Zainteresowanych pragnę uspokoić. Proszę się nie martwić, bo będą to rozgrywki halowe.

W dalszej części omawiano możliwości współpracy projektowej w ramach m.in. programu „Europa dla Obywateli” oraz sformułowano końcowe wnioski.

Całość spotkania zakończył dr inż. Piotr Bernat dziękując uczestnikom za poświęcony czas, prelegentom za przygotowanie, a wszystkim za chęć do dyskusji i współpracy.27.01.2017

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c luty kliknij tutaj

02.01.2017

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c styczeń kliknij tutaj

15.12.2016

W dniu 9 grudnia 2016r. w Nyskim Domu Kultury odbył się Międzypokoleniowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy pod hasłem "Energia pokoleń" zorganizowany przez UTW w Nysie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie.

Celem imprezy międzypokoleniowej o charakterze rekreacyjno-sportowym było promowanie wśród dzieci i młodzieży ogólnoludzkich wartości prospołecznych, między innymi: tolerancji, szacunku bezinteresownej pomocy i więzi międzypokoleniowych, utrzymywanie bliskich relacji z dziećmi, przekazywanie młodemu pokoleniu różnych życiowych doświadczeń, zwłaszcza związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi. Działania te przyczyniają się w znacznej mierze do zacieśniania więzi rodzinnych i międzypokoleniowych.

Pani Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni przywitała wszystkich uczestników imprezy, studentów UTW, Panią Dyrektor Jolantę Kochanowską, nauczycieli i dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopernikach.

Organizatorzy Festynu Międzypokoleniowego zaproponowali urozmaicony program i wiele atrakcji. W programie zaproponowano miedzy innymi: opowieści o tradycjach wigilijnych, warsztaty rękodzieła: wykonanie łańcucha z kolorowego papieru, ozdób choinkowych, kartek świątecznych, plakatu z życzeniami dla świata i ludzkości. Konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych, wspólne śpiewanie kolęd.

Zmęczeni pracą uczestnicy imprezy relaksowali się przy wspólnym poczęstunku. Były słodkie ciasteczka, mandarynki, herbatka i zimne napoje. Po regenerującym posiłku dzieci i dorośli zostali zaproszeni do wspólnych ćwiczeń aerobiku przy muzyce. Dzieci pokazały jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Kulminacyjnym punktem festynu było ogłoszenie wyników konkursów. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkursach otrzymali dyplomy. Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kopernikach podziękowała za zaproszenie, pogratulowała pomysłu oraz złożyła życzenia dalszej wytrwałości w realizacji zadań oraz przekazała wykonaną własnoręcznie przez dzieci i młodzież kartkę z życzeniami z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dla Zarządu i wszystkich studentów UTW w Nysie.

Był to dzień pełen wrażeń, które udzieliły się nie tylko dzieciom i młodzieży ale również dorosłym. Więź z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi członkami rodziny oraz społecznością, w której dzieci wchodzą w świat jest niezwykle ważnym czynnikiem chroniącym przez trudnymi i raniącymi doświadczeniami.02.12.2016

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c grudzień kliknij tutaj

28.11.2016

W dniu 16.12.2016r. o godz. 17.00 w Domu Diecezjalnym Parafii Piotra i Pawła w Nysie odbędzie się integracyjne spotkanie opłatkowe.
Impreza współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie.
Zapisy słuchaczy UTW w sekretariacie sala nr5 w budynku PWSZ przy ul. Armii Krajowej 21 w terminie do dnia 12.12.2016r.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd UTW

W dniu 9.12.2016r. o godz. 10.00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się Festyn Międzypokoleniowy. Impreza współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie.
Serdecznie zapraszamy
Zarząd UTWW dniu 22-11-2016r. odbył się wyjazd grupowy słuchaczy UTW w Nysie pod hasłem "Senior- zdrowy jak ryba" zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nysie.
Celem wyjazdu było działanie prozdrowotne, bowiem kąpiele w nasyconych minerałami ciepłych wodach mają działanie lecznice. Baseny termalne to ogromne źródło energii.
Pani Prezes Michalina Danuta Podgórni przywitała uczestników wyjazdu, którzy licznie przybyli na miejsce zbiórki. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy autokarem do malowniczego miasteczka Velke Losiny w Czechach. Podczas jazdy słuchaczka naszego UTW, licencjonowany przewodnik turystyczny pani Anna Pilawska opowiadała nam o Czechach, malowniczym kraju na wyciągnięcie ręki, raju dla turystów. Miejscem docelowym była miejscowość Velke Losiny, które słyną z gorących, siarczanowych wód termalnych. Pani Przewodnik opowiedziała o właściwościach tych wód które obfitują w ważne dla zdrowia pierwiastki.
Każdy z uczestników wyjazdu znalazł coś dla siebie; strefa kąpielowa, masaże podwodne, kąpiele perełkowe, baseny relaksacyjne… Zrelaksowani uczestnicy po chwilach spędzonych w basenach uzupełnili zapasy energii w restauracji Kompleksu Termalno-Basenowego. Zregenerowani z nowym zapasem energii wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nysy.


www.powiat.nysa.pl

16.11.2016

W dniu 22-11-2016 zostanie zorganizowany wyjazd grupowy słuchaczy UTW w Nysie pod hasłem "Senior - zdrowy jak ryba" na baseny termalne do miejscowości Velke Losiny w Czechach. Organizatorami wyjazdu sa UTW w Nysie i Starostwo Powiatowe w Nysie. Wyjazd o godz.8.00 Rynek w Nysie.

02.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c listopad kliknij tutaj

10.10.2016

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c październik kliknij tutaj

06.09.2016

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/2017, która odbędzie się 5.10.2016 r, o godzinie 11.30, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5.

Program uroczystości:

 1. Gaudeamus
 2. Powitanie gości i słuchaczy
 3. Koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie
 4. Wystąpienie Jego Magnificencji REKTORA PWSZ w Nysie dr inż. Przemysława Malinowskiego, prof. PWSZ w Nysie
 5. Wykład inauguracyjny - prof. dr inż. Jan Kubik - Materialna i duchowa kultura Śląska
 6. Przedstawienie planu działania na rok akademicki 2016/2017 - Prezes Zarządu mgr Michalina Danuta Podgórni
 7. Wystąpienia zaproszonych gości
 8. Sprawy bieżąceInformujemy, że sekretariat UTW jest czynny w godzinach 10.00 - 13.00, ul. Armii Krajowej 21, pokój nr 2.
Zapraszamy do wstąpienia w poczet słuchaczy.
Informacje w sekretariacie.

25.06.2016

W dniu 25.06.2016r. odbyła się Spartakiada Sportowa "Seniorzy na medal" zorganizowana w ramach Święta Gmin Powiatu Nyskiego – XIV.
Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Stowarzyszenie Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Celem zawodów było wykształcenie w pokoleniu 60+ potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Miejscem zmagań był kompleks sportowy przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ul. Rodziewiczówny. Prezes UTW w Nysie Michalina Danuta Podgórni oraz vice Starosta Nyski Piotr Woźniak przywitali słuchaczy zarówno z UTW Nysa jak i zaproszonych słuchaczy UTW Korfantów, UTW Głuchołazy i UTW Nowa Ruda. Kolejnym punktem imprezy była rozgrzewka taneczna po czym rozpoczęto rywalizację sportową. Sprzyjająca pogoda , wyśmienita organizacja i dobry nastrój uczestników spartakiady sprawiły, że rywalizacja przebiegała bez zakłóceń w prawdziwie sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek i zimne napoje. Po sportowych zmaganiach wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy otrzymali drobny upominek. Prezes UTW w Nysie Michalina Danuta Podgórni dziękując wszystkim za uczestnictwo, wzorowe przygotowanie zawodów i obiektywne sędziowanie poinformowała , że impreza była finansowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Spartakiada w oczach uczestników, gości i organizatorów spełniła swoje zadanie.


23.06.2016

Dnia 23.06.2016r. z okazji zakończenia roku akademickiego 2015/2016 w restauracji "Błękitna Zatoka" w miejscowości Głębinów odbyło się spotkanie integracyjne słuchaczy UTW w Nysie pod hasłem "Srebrni razem". W uroczym zakątku serwowano ciepły posiłek, napoje i przekąski. Przy skocznych rytmach i porywającej muzyce na parkiecie zaroiło się żwawo poruszającymi się parami, kółeczkami i korowodami rozentuzjazmowanych uczestników. Taneczne i radosne pląsy trwały do godz. 21.00. Na zakończenie prezes UTW w Nysie Michalina Danuta Podgórni podziękowała wszystkim uczestnikom za obecność i życzyła udanych wakacji. Podkreśliła, że impreza była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie.23.06.2016

23 czerwca o godz. 11.30 aula PWSZ w Nysie zapełniła się. Nastąpiło oficjalne zakończenie zajęć. Czternasty rok akademicki 2015/2016 UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przeszedł do historii. W opinii słuchaczy był rokiem bardzo udanych przedsięwzięć, które przyniosły oczekiwane rezultaty: służyły z powodzeniem aktywizacji intelektualnej, psychicznej i fizycznej słuchaczy. Różnorodność oferty edukacyjnej pozwoliła każdemu słuchaczowi znaleźć te formy kształcenia, które dawały możliwość rozwoju. W obszernym sprawozdaniu prezes UTW Michalina Danuta Podgórni przedstawiła wszystkie formy aktywności: wykłady z różnych dziedzin nauki, szeroką ofertę zajęć dodatkowych sprzyjających zarówno aktywności intelektualnej, psychicznej jak i fizycznej, zgodnie z zainteresowaniami słuchaczy. Mieli oni możliwość uczestniczenia w ważnych wydarzeniach kulturalnych(koncerty, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z twórcami), lokalnych związanych z obrzędowością rocznicową, w wykładach otwartych i konferencjach naukowych org. przez PWSZ w Nysie, w licznych dorocznych wydarzeniach organizowanych przez nasz UTW: rajd rowerowy, III zlot "Dreptaków", festyn międzypokoleniowy, wielokrotnie w spotkaniach integracyjnych, wycieczkach turystyczno – krajoznawczych, spotkaniach z przedstawicielami samorządu terytorialnego, z posłem do Sejmu RP i wielu innych. Wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane, w trakcie roku akademickiego doszły nowe.
W uroczystości wzięli udział słuchacze, wykładowcy, prowadzący zajęcia dodatkowe oraz zaproszeni goście: prof. dr hab. Zofia Wilimowska Rektor PWSZ w Nysie, vice starosta nyski pan Piotr Wożniak, dr Piotr Bernat pełnomocnik Rektora PWSZ w Nysie ds. UTW, dyr. Muzeum w Nysie pan Edward Hałajko. Zarząd UTW – szczególne podziękowania złożył Jej Magnificencji prof. dr hab. Zofii Wilimowskiej – Rektor PWSZ w Nysie za wkład w rozwój UTW poprzez objęcie patronatem i umożliwienie korzystania z bazy uczelni oraz za życzliwe wsparcie realizacji zadań edukacyjnych UTW. Prezes Michalina Danuta Podgórni wręczyła podziękowania wykładowcom, osobom prowadzącym zaj. dodatkowe, także słuchaczom, którzy te zaj. prowadzą, członkom komisji, osobom zaangażowanym w prace na rzecz słuchaczy UTW oraz przedstawicielom samorządu i instytucji wspierających działalność UTW. Wiele ciepłych słów skierowała do zarządu, dziękując za zaangażowanie, rzetelność, i odpowiedzialność w realizacji zadań. Podziękowanie za ofiarność i wszelkie działania dzięki którym UTW w Nysie dynamicznie się rozwija zostały skierowane przez zarząd i słuchaczy do prezes Michaliny Danuty Podgórni.
Uroczystość uwiecznił koncert uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia w Nysie prowadzony przez n-la tej szkoły pana Krzysztofa Salę oraz występ grupy tanecznej seniorów "Senior - Szok" kierowany przez panią Beatę Ciastoń. Słuchacze mieli okazję przeżyć jeszcze raz wydarzenia roku akademickiego 2015/2016 oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez panią vice prezes Ewę Morel i pana Tomasza Sweredę.
Wieczorem studenci UTW uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z okazji zakończenia roku akademickiego w uroczym zakątku nad Jeziorem Nyskim. Widok gór i wody był zachętą do wakacyjnych wędrówek.


20.06.2016

Dnia 25 czerwca o godz. 9.00 na obiektach sportowych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1 odbędzie się Spartakiada Sportowa - "Seniorzy na medal" organizowana w ramach Święta Gmin powiatu Nyskiego. Organizatorami imprezy są: UTW w Nysie i Starostwo Powiatowe w Nysie.
Zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów, których troska o zdrowie i sprawność fizyczną jest ważnym celem w życiu.

 

Dnia 23 czerwca 2016r. o godz. 17.00 w Błękitnej Zatoce w miejscowości Głębinów odbędzie się spotkanie integracyjne słuchaczy UTW pod hasłem "Srebrni razem".
Organizatorem imprezy jest UTW w Nysie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie. Zbiórka
uczestników, którzy zadeklarowali swój udział w imprezie - 23 czerwca o godz. 16.30 - Rynek (wyjazd).

17.06.2016

Dnia 15 czerwca 2016r. odbył się III Zlot Dreptaków - "Marsz po zdrowie". Organizatorem imprezy było UTW w Nysie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie. Celem imprezy było rozpowszechnianie nordic walking, jako formy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, integracji społecznej i promocji zdrowego stylu życia. Sympatycy nordic walking spotkali się na Placu Paderewskiego. Przed wyruszeniem do Fortu Wodnego uczestnicy mieli możliwość pomiaru ciśnienia i tętna. Pani prezes Michalina Danuta Podgórni przywitała sympatyków ruchu na wolnym powietrzu i zapoznała ich z technikami i korzyściami uprawiania nordic walking. Po dotarciu do Fortu Wodnego uczestnicy ponownie mieli zrobione pomiary ciśnienia i tętna, jak również otrzymali drobny poczęstunek. Po krótkim odpoczynku uatrakcyjnionym wspólnym śpiewem i zabawą nastąpiło zakończenie imprezy.

 


10.06.2016

"Każdy wiek ma swoje chwile"... 9 czerwca br. przedstawiciele naszego UTW wzięli udział w jednodniowym projekcie prezentacji działań artystycznych seniorskich grup i zespołów estradowych głuchołaskiego Pogranicza. Celem imprezy było zaprezentowanie działań artystycznych seniorów pogranicza i inspiracji do realizowania się w różnych dziedzinach kultury, sztuki i rękodzieła mające na celu integrację seniorów i zapobieganie wykluczeniu społecznemu. W kategorii zespołów i solistów wystąpili: pani Anna Bartnik- recytatorka, pan Marian Kowalski – solista, grupa taneczna "Senior szok" pod kierownictwem pani Beaty Ciastoń. W kategorii rękodzieła swoje prace zaprezentowały panie: Janina Chadryś, Anna Hasiak, Alfreda Dańko, Ewa Morel, Zofia Niewęgłowska działające w klubie rękodzieła przy UTW . Zwieńczeniem występów i prezentacji była wspólna biesiada przy grilu w Parku Zdrojowym.01.06.2016

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c czerwiec kliknij tutaj

 

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju UTW w Nysie informuje, iż w dniu 15.06.2016r. odbędzie się "III Zlot Dreptaków".
Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 na Placu Paderewskiego w Nysie. Podczas Zlotu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia i tętna jak również z poczęstunku.
Zapraszamy wszystkich chętnych dla których zdrowie jest najważniejsze.

Impreza będzie współfinansowana przez Powiat Nyski.

 

 

31.05.2016

W dniu 23.06.2016r. z okazji zakończenia Roku Akademickiego 2015/2016 odbędzie się piknik w "Błękitnej Zatoce" od godziny 17.00 do 21.00. Koszt jednego uczestnika 35zł (dojazd i powrót zapewniamy).

30.05.2016

Aktywizacja słuchaczy UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie jest priorytetem naszego działania.

Obszarem, do którego przywiązujemy wielką wagę jest zdrowie i profilaktyka. Zadania z tego zakresu realizujemy poprzez organizację wykładów uwzględniających ochronę i promocję zdrowia. Wykładowcami są pracownicy naukowi PWSZ w Nysie oraz wybitni specjaliści lekarze.

Tematem wykładów były m.in.:

"Czy istnieje dieta cud" - dr Piotr Bernat PWSZ w Nysie
"Cukrzyca - epidemia XXI wieku" - dr nauk med. Zofia Skalube-Filipow
"Sprawność umysłowa seniora" - Sandra Klimańska - psycholog kliniczny
"Choroby układu krążenia" - dr nauk med. Kazimierz Łukowiecki
"Profilaktyka chorób serca" - dr nauk med. Mieczysław Walkiewicz
"Zespół polimetaboliczny" - dr nauk med. Mieczysław Walkiewicz

Promujemy też jedną z najważniejszych metod profilaktyki zdrowotnej jaką jest ruch i ćwiczenia. Uczestniczyliśmy w wykładzie otwartym organizowanym przez PWSZ w Nysie "Profilaktyka i leczenie bólu kręgosłupa" oraz w warsztatach pt. "Jak wspomóc kręgosłup" (ćwiczenia)- prowadzone przez dr nauk med. Małgorzatę Dalewską 23 maja zorganizowaliśmy coroczny "Rajd rowerowy seniorów" do Wierzbna. 30 osób pokonało dość długą i trudną ale piękną trasę. W Siestrzechowicach był przystanek przy zamku, z historia zamku zapoznał uczestników mgr Marek Flakowski - wiceprezes UTW w Nysie. W Wierzbnie na "rajdowców" czekała grupa seniorów, którzy nie mogli z powodów różnych ograniczeń jechać rowerem. Wójt wsi pan Mieczysław Pierzchała razem z grupą mieszkańców, niezwykle gościnnie przyjęli uczestników rajdu. Wszyscy wzięli udział w biwaku integracyjnym z poczęstunkiem. Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni wręczyła podziękowania grupie słuchaczy, która przygotowała i obsługiwała to zadanie oraz wójtowi i grupie mieszkańców wsi Wierzbno, zaś uczestnicy rajdu zostali uhonorowani dyplomami.

Mottem zadania było: "Ruch - najtańsze lekarstwo"

Realizację zadania wsparło Starostwo Powiatowe w Nysie. Liczny udział seniorów w rajdzie i jego przygotowaniu służy także integracji i nawiązywaniu więzi międzyludzkich. Pan Mieczysław Pierzchała zaprosił uczestników na "Święto kwiatów", do pięknej wsi Wierzbno.26.04.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c maj kliknij tutaj

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku dokłada wielu starań dbając o kondycję fizyczną swoich studentów. 11 kwietnia zorganizował wyjazd do wód termalnych w czeskim mieście Velke Losiny. Po małych perturbacjach zmieniliśmy kierunek na basen do malowniczej miejscowości Karlovej Studanki. Podczas całego pobytu panowała przyjazna atmosfera, wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo miło i aktywnie spędzili czas.

05.04.2015

Dnia 29.03.2016 r. odbyło się Zwyczajne Ogólne Sprawozdawczo - Wyborcze Zebranie Członków Stowarzyszenia Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Obecny był też zaproszony przez Zarząd pełnomocnik Rektora PWSZ ds. UTW dr Piotr Bernat. Zebranie otworzyła Prezes Michalina Danuta Podgórni. Na przewodniczącego zebrania został wybrany Pan Czesław Mikrut. Sprawozdania merytoryczne przedstawiły z działalności Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie prezes pani Michalina Danuta Podgórni, z działalności zarządu - sekretarz pani Janina Chadryś, finansowe - księgowa pani Regina Karwacka, z działalności Koleżeńskiej Komisji Rozjemczej przewodnicząca pani Jadwiga Forysiak, z działalności Rady Programowej sekretarz Rady pani Krystyna Kaleta Czokańczuk. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawiła przewodnicząca pani Danuta Początek. Na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarząd otrzymał absolutorium. Zakończyła się dwuletnia kadencja organów Stowarzyszenia Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Koleżeńskiej Komisji Rozjemczej. Na następną kadencję 2016 - 2018 wybrano ponownie dotychczasowych członków. Nowo wybrany Zarząd ukonstytuował się i jednogłośnie wybrano na:

 1. Prezesa Stowarzyszenia UTW w Nysie panią Michalinę Danutę Podgórni,
 2. I wiceprezes została ponownie pani Ewa Morel,
 3. II wiceprezesem został wybrany pan Marek Flakowski
 4. Sekretarzem została pani Janina Chadryś
 5. Skarbnikiem została pani Zofia Słomska
 6. Członkowie: pani Zofia Niewęgłowska
 7. Pani Elżbieta Muszyńska
 8. Pani Danuta Łabędzka
 9. Pan Czesław Mikrut
 10. Pan Jan Bagrowski

Komisja Rewizyjna pracować będzie w następującym składzie:

 1. Pani Danuta Początek - przewodnicząca
 2. Pani Stanisława Grzesiak - sekretarz
 3. Pani Halina Mędrek - członek

W skład Koleżeńskiej Komisji Rozjemczej weszły:

 1. Pani Jadwiga Forysiak - przewodnicząca
 2. Pani Maria Szynkiewicz - sekretarz
 3. Pani Danuta Garbacz - członek31.03.2015

W dniu 1 kwietnia 2016 o godzinie 18:00 w Muzeum Nyskim odbędzie się wernisaż wystawy ceramiki pana Łukasza Karkoszka pod tytułem "FIGURA" połączony z koncertem, na który serdecznie zaprasza dyrektor Muzeum mgr Edward Hałajko i Zarząd UTW.

 

W dniu 4 kwietnia o godz. 10:30 zapraszamy na film w ramach Kina Seniora.


24.03.2015

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dużo radości, spokoju,
odrodzenia wszelkiego dobra wszystkim Słuchaczom i Przyjaciołom
w imieniu Zarządu życzy
Michalina Danuta Podgórni
Prezes UTW Nysa

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c kwiecień kliknij tutaj


23.02.2015

Zarząd UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie serdecznie zaprasza na wykład otwarty "Żołnierze Wyklęci", który odbędzie się w poniedziałek 29.02.2016 r. o godz. 13.00, w sali 201 w budynku PWSZ w Nysie przy ul. Chodowieckiego 4.

Serdecznie zapraszamy!

23.02.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c marzec kliknij tutaj

03.02.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c luty kliknij tutaj

22.01.2016

UTW w Nysie dokłada wielu starań, aby słuchaczom zapewnić możliwość aktywności fizycznej i zajęć rehabilitacyjnych. W tym roku zostały zorganizowane różne zajęcia pozwalające te aktywność utrzymać. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w małej sali gimnastycznej w "Carolinum" grupa około 20 seniorów ćwiczy pod kierunkiem wolontariusza wuefisty. Jest to gimnastyka ogólna prowadzona od kilku lat przez pana Ryszarda Rogowskiego. Już drugi rok, spełniając oczekiwania i potrzeby słuchaczy, organizowane są zajęcia gimnastyki kręgosłupa. Są to zajęcia odpłatne, gdyż konieczne jest zatrudnienie fizjoterapeuty. Jedne i drugie zajęcia, dzięki przychylności pani dyrektor Magdalenie Stachów i za zgodą Starostwa Powiatowego w Nysie, odbywają się w sali gimnastycznej "Carolinum". Zajęcia te prowadzone są w każdą środę od godz. 18-tej do 19-tej. Dwie inne grupy seniorów - 50 osób uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych prowadzonych w wodzie. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie kończy się I edycja łącznie 10 godzin. 1 godz. tygodniowo dla każdej grupy raz w tygodniu. Zajęcia prowadzi zatrudniony przez UTW rehabilitant. Korzystamy z małej niecki na krytej pływalni w każdy piątek od godz.14.00 - 15.00 I grupa, od 15.00 do 16.00 - II grupa. Obecnie trwają zapisy słuchaczy na II edycję zajęć rehabilitacyjnych w wodzie, gimnastyki kręgosłupa - tj. cykle 10 godz. - po 1 godz. raz w tygodniu dla każdej grupy. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Nysie i zgodzie Dyrektora NOR-u mamy nieodpłatnie udostępnioną na te zajęcia małą nieckę. Cieszy nas, że nasze wspólne działania wychodzą naprzeciw potrzebom słuchaczy - seniorów i są dobrym przykładem przyjaznej polityki senioralnej w naszym mieście. - mówi D. Podgórni
Do wyżej wymienionych form aktywności należy dołączyć jeszcze klub "Dreptaków" - czyli nordic walking. 1 raz w tygodniu grupa chętnych, zbiera się w umówionym miejscu i wybraną trasą wędruje. Tę formę aktywności promujemy szczególnie, bo nic nie kosztuje, wystarczy założyć wygodne buty, zabrać kijki i maszerować po zdrowie. 1 raz w roku organizujemy "Zlot dreptaków", - były już dwa. W trakcie tej akcji staramy się zachęcić wszystkich mieszkańców Nysy, bez względu na wiek i porę roku do uprawiania tej formy aktywności. - mówi D. Podgórni prezes UTW.12.01.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c styczeń kliknij tutaj

07.12.2015

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie jest znacząca w realizacji zadań na rzecz seniorów.

W bieżącym roku akademickim oferta edukacyjna dla słuchaczy zawiera dotychczasowe i nowe formy. Priorytetem jest kształcenie ustawiczne w różnych dziedzinach wiedzy, m.in.: historia sztuki, historia, filozofia, ekologia, dietetyka, medycyna, ekonomia, archeologia, geografia - podróże, religioznawstwo, językoznawstwo, prawo itd.

Wykłady odbywają się jeden raz w tygodniu, we wtorki od godz. 11.30 do 13.00 w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Chodowieckiego 4, sala wykładowa 201 (II piętro) lub w Muzeum w Nysie.
Oprócz wykładów zorganizowaliśmy szereg dodatkowych zajęć edukacyjnych: lektoraty języka angielskiego (4 grupy na różnych poziomach zaawansowania) łącznie 45 osób oraz lektoraty języka niemieckiego (2 grupy) łącznie 20 osób. Lektoraty prowadzą zatrudnieni nauczyciele w/w języków.

Oprócz lektoratów zorganizowane są konwersacje z języka francuskiego i języka rosyjskiego prowadzone przez słuchaczki UTW, emerytowane nauczycielki. Udział w nich bierze około 20 osób.

Ogromną popularnością cieszą się zajęcia komputerowe. Zorganizowano 6 grup. Najliczniejsze są grupy dla początkujących. Seniorzy walczą z e-wykluczeniem, przełamując bariery i z zapałem zgłębiając umiejętności posługiwania się komputerem, korzystania z dobrodziejstw Internetu, logując się na portalach, zakładając pocztę elektroniczną, zgrywając zdjęcia itp. Zajęcia prowadzą "Latarnicy", nasi słuchacze oraz nauczyciel z Carolinum. Zajęcia te są bezpłatne, odbywają się raz w tygodniu w pracowniach informatycznych PWSZ w Nysie, w naszej kawiarence internetowej "Okno", a wkrótce rozpoczną się w Carolinum i Bibliotece Publicznej w Nysie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z kinezjologii i treningu pamięci.

O aktywność fizyczną mogą dbać słuchacze uczestnicząc w zajęciach sportowych dwa razy w tygodniu. Odbywają się one na małej sali gimnastycznej Carolinum.

Swoje zainteresowania słuchacze mogą rozwijać uczestnicząc w zajęciach klubowych - klubie literackim, podróżniczym, rękodzieła, fotograficznym, melomana, filmowym, dyskusyjnym. Wszystkie w/w formy prowadzą słuchacze, a zajęcia odbywają się jeden raz w miesiącu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kino seniora.

Studenci Uniwersytetu dwukrotnie już byli na koncertach w Filharmonii Opolskiej. Zwiedzili też w czasie trzydniowej wycieczki w Bieszczady ich najważniejsze atrakcje. Zostały zorganizowane i trwają zajęcia rehabilitacyjne - gimnastyka w wodzie i gimnastyka kręgosłupa.

Szczegółową informację o zajęciach organizowanych przez UTW w Nysie znaleźć na stronie internetowej www.utw.pwsz.nysa.pl

Wciąż przybywa nowych słuchaczy, którzy w ofercie UTW znaleźli zajęcia, których potrzebują i które ich aktywizują we wszystkich obszarach.

Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy do naszego biura, które mieści się przy
ul. Armii Krajowej 21, pok. 2 (parter) w następujących godzinach:
poniedziałek od 9.00 do 12.00
wtorek od 9.00 do 11.00
środa od 9.00 do 12.00
01.12.2015

Propozycje książek do klubu dyskusyjnego 2015/2016. Prowadząca: mgr inż. Irena Sosulska na stronie internetowej UTW >> kliknij tutaj [ .pdf ]

25.11.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c grudzień kliknij tutaj


Zaproszenie dla słuchaczy UTW
Zarząd SRUTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie serdecznie zaprasza wszystkich słuchaczy do udziału w Festynie Międzypokoleniowym pn. "Tato, a dziadek powiedział…" organizowanym przez SRUTW przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie w dniu 04.12.2015 r. o godz. 10.00 w Nyskim Domu Kultury.

W programie:

27.10.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c listopad kliknij tutaj

26.10.2015

Zarząd UTW informuje, że:

 1. Zajęcia komputerowe dla wszystkich zainteresowanych rozpoczną się we wtorek 27.10.2015 r. godz. 17.00 w budynku H PWSZ przy ul. Marcinkowskiego 6-8.
  Podział na grupy nastąpi w czasie spotkania.

 2. Pierwsze spotkanie Kina Seniora odbędzie się 26.10.2015 r. o godz. 10.30 w kinie Cinema 3D w Nysie. Wyświetlony zostanie film "Obce niebo".

 3. Orgznizowany jest wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert noworoczny, który odbędzie się 08.01.2016 r.
  Koszt wyjazdu 70 zł (bilety wstępu 55 zł + koszty przejazdu i ubezpieczenia 15 zł).
  Wpłat należy dokonać w sekretariacie UTW w nieprzekraczalnym terminie do 30.10.2015 r.

20.10.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c październik kliknij tutaj


W dniu 13.10.2015 r. odbył się Złaz gwieździsty - marsz nyskich seniorów organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Urząd Miejski w Nysie - "Złaz gwieździsty szlakami zabytków Nysy".

W wędrówce wzięło udział około 120 seniorów. Uczestnicy Złazu spotkali się o godzinie 10.00 na Placu Paderewskiego w Nysie, skąd podzieleni na dwie grupy wyruszyli wyznaczonymi przez organizatora trasami.

Pierwsza grupa pod przewodnictwem pana Marka Flakowskiego maszerowała szlakiem zabytków Nysy, zaś druga pod kierownictwem pani Ewy Morel - szlakiem nyskich kościołów.

Grupa poznająca zabytki Śląskiego Rzymu swoją wędrówkę rozpoczęła od nyskiego Rynku odwiedzając po kolei Pałac Biskupi, Muzeum, a następnie idąc szlakiem nyskich wież dotarła do wieży ciśnień i pod pomnik Eichendorfa.

Grupa idąca szlakiem przepięknych nyskich kościołów odwiedziła: Kościół pw. św. Piotra i Pawła, Bazylikę św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki, Kościół św. Franciszka z Asyżu oraz Kościół św. Dominika. Następnie grupa szlakiem Eichendorfa wyruszyła w stronę Skorochowa.

Trasy obu grup prowadziły do Skorochowa, gdzie odbyło się zakończenie marszu, odpoczynek i poczęstunek w postaci dań na gorąco oraz kawy, herbaty i ciasta. We wspaniałej atmosferze seniorzy z obu grup dzielili się wrażeniami z marszu, opowiadali sobie o miejscach, które odwiedzili, wymieniając między sobą informacje dotyczące poszczególnych zabytków czy kościołów, które podczas marszu mieli okazję odwiedzić i bliżej poznać. Po posiłku odbył się quiz wiedzy o Nysie, którego uczestnicy otrzymali drobne upominki, a następnie zabawa przy muzyce.
Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Stowarzyszenia Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie

W dniu 07.10.2015 r. w Auli PWSZ w Nysie na ul. Obrońców Tobruku 5 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Uroczystość przebiegała według następującego programu:

 1. Gaudeamus
 2. Powitanie gości
 3. Wykład inauguracyjny - Prorektor PWSZ w Nysie dr hab. inż. Tomasz Malczyk
 4. Przedstawienie oferty edukacyjnej na rok akademicki 2015/2016
 5. Wystąpienia zaproszonych gości
 6. Koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Nysie

Uroczystą inauguracją roku akademickiego 2015/2016 seniorzy rozpoczęli zajęcia na nyskim UTW. Jak w latach ubiegłych, również i w tym roku akademickim oferta zajęć jest bardzo bogata, w związku z czym Zarząd UTW serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby - niebędące jeszcze członkami naszego Uniwersytetu - do zapoznania się z proponowaną ofertą edukacyjną i dołączenia do naszej społeczności.

07.10.2015

Inauguracja nowego roku akademickiego 2015/16

Zarząd UTW informuje, że Inauguracja nowego roku akademickiego 2015/16 nastąpi 7 października 2015 roku o godz. 11.30 w Auli PWSZ w Nysie ul. Obrońców Tobruku 5.

Zarząd UTW informuje również, że zapisy na nowy rok akademicki przyjmowane są w sekretariacie UTW na ul. Armii Krajowej 21, p. 2 w godz. 9.00 - 12.00.

Osoby przystępujące do UTW wnoszą jednorazowo opłatę wpisową w wysokości 20 zł i opłatę semestralną w wysokości 40 zł (za jeden semestr- rok akademicki podzielony jest na dwa semestry). Członkowie UTW wnoszą tylko opłatę semestralną.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, ruchowych, spotkaniach okolicznościowych i towarzyskich.

W ofercie naszego Uniwersytetu są m.in.:

Zapraszamy chętnych z Nysy i okolic.

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Armii Krajowej 21 (p. 2)
48-300 Nysa
Tel. 77 433 22 56
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.00

12.08.2015

Szanowni Państwo !
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 8-9 października br. w sali Widowiskowej Nyskiego Domu Kultury odbędzie się II edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów II Nyska Senioriada. W tym roku prezentacje odbywać się będą w trzech kategoriach tj. słowo, śpiew, taniec.

Wszystkich chętnych do udziału w Przeglądzie serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25 września br.

Gala Finałowa II Nyskiej Senioriady odbędzie się w dniu 18 października br. o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Nyskiego Domu Kultury w Nysie, na której zostaną przedstawieni laureaci Przeglądu, a gościem specjalnym Gali będzie zespół aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha ze spektaklem "Przyszedł mężczyzna do kobiety".

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Przeglądu. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.ndk.nysa.pl

Z pozdrowieniami
Piotr Przybyłowski NDK
mobile +48 539 95 81 61

23.07.2015

16.07.2015

Informujemy, że zostały otwarte lisy zapisów na wakacyjne warsztaty językowe w ramach projektu "Pokaż Język Jazłowieckiej". Zajęcia są bezpłatne i skierowane do mieszkańców województwa opolskiego (bez organiczeń wiekowych), którzy w czasie tegorocznej przerwy wakacyjnej zamierzają nauczyć się języka angielskiego lub też poprawić swoje dotychczasowe umiejętności językowe.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w trzech grupach :
- gr. początkująca - w godz. 16.00 - 17.30
- gr. średniozaawansowana - w godz. 10.00 - 11.30
- gr. średniozaawansowana - w godz. 17.35 - 19.05

Pierwsze zajęcia dla każdej z grup odbędą się wyjątkowo w piątek 31.07.2015 r. w powyższych godzinach.

Miejsce zajęć: Obrońców Tobruku 5, sala 1.

Liczba miejsc jest ograniczona tj.:
-gr. początkująca - 2 miejsca
- gr. średniozaawansowana - 3 miejsca
- gr. średniozaawansowana - 3 miejsca

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panią Katarzyną Adamus pod nr telefonu 77-453-10-38.

30.06.2015

W dniu 26.06.2015 r. odbyło się zebranie Zarządu oraz Rady Programowej Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Na posiedzeniu był również obecny Pan dr hab. inż. Tomasz Malczyk - Prorektor PWSZ w Nysie oraz Pan dr Piotr Bernat - Pełnomocnik Rektor PWSZ w Nysie ds. UTW.

Na posiedzeniu została podsumowana działalność UTW w roku akademickim 2014/2015 oraz zaplanowano działalność edukacyjną na nowy rok 2015/2016.


W dniu 20.06.2015 r. przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się Spartakiada Sportowa Seniorów w ramach Święta Powiatu Nyskiego - Dni Herbowych 2015 r. Spartakiada została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie i Starostwo Powiatowe w Nysie.

Głównym celem imprezy było utrwalenie i pogłębianie zasad racjonalnej troski o zdrowie i sprawność fizyczną, jak również integracja środowisk senioralnych.

Pani Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni przywitała uczestników UTW Nysa, UTW Korfantów, UTW Głuchołazy i seniorów z innych środowisk senioralnych z Nysy. Na spotkanie przybył również Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Pan Kazimierz Darowski, który reprezentował Starostwo Powiatowe w Nysie.

Kolejnym punktem imprezy był wspólny aerobik w takt muzyki, która prowadziła instruktor Pani Izabela Grzybowska nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie.

Następnie nadszedł czas na najważniejszą część Spartakiady, czyli sportowe zmagania. Nad całością oraz sprawnym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali Pan Tomasz Jazienicki - nauczyciel ZSiPO oraz członkowie Stowarzyszenia UTW w Nysie.

Seniorzy licznie brali udział w następujących konkurencjach:

 • slalom z przeszkodami,
 • nawlekanie igły,
 • rzut lotką,
 • łowienie ryb,
 • rzut piłką lekarską.

Rywalizacja przebiegała w duchu fair play i niezwykle przyjaznej atmosferze. Odnoszone sukcesy sportowe, nawet najdrobniejsze, dawały uczestnikom wiele radości. Publiczność okrzykami i śpiewem dopingowała zawodników do jeszcze większego wysiłku.

Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na ciepły poczęstunek w postaci grochówki i wody. Już wówczas seniorzy głośno wyrażali swoje zadowolenie z imprezy, pytając kiedy będzie kolejna jej edycja.

Ostatnim elementem było wręczenie zwycięzcom pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach dyplomów i nagród rzeczowych. Dyplomy wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Nysie Pan Kazimierz Darowski.

Na zakończenie Pani Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni podziękowała wszystkim za przyjęcie zaproszenia i obecność.


26.06.2015

Reulamin zadania publicznego "Złaz gwieździsty szlakami zabytków Nysy"

Regulamin 1, Regulamin 2


Organizatorzy Dni Seniora serdecznie zapraszają 1 lipca na piknik,
który odbędzie się w ogrodzie
Dziennego Domu Pobytu
na ul. Bohaterów Warszawy 28.
Rozpoczęcie godz. 15.00.

Kiełbaska na ognisko we własnym zakresie.


Informujemy, że dnia 9 września 2015 r. o godz. 10.00, w sali nr 3 przy ul. Armii Krajowej 21 odbędzie się zebranie organizacyjne dla uczestników wycieczki w Bieszczady. Serdecznie zapraszamy!


Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
życzy
wszystkim słuchaczom i przyjaciołom Uniwersytetu
wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu w bramy Uniwersytetu w nowym roku akademickim 2015/2016


Po roku ciężkiej lecz owocnej pracy nadszedł czas na odpoczynek, na naładowanie baterii i powrót w bramy Uniwersytetu początkiem nowego roku akademickiego.

Dnia 24.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.

Uroczystość odbyła się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przy ul. Obrońców Tobruku 5.

Na uroczystość zostali zaproszeni znakomici goście. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, przedstawiciele Instytucji Partnerskich UTW, władze Gminy, Powiatu, zaprzyjaźnione UTW z Prudnika, Głuchołaz, Korfantowa i Nowej Rudy, wykładowcy i wolontariusze oraz słuchacze UTW w Nysie.

Uroczystość przebiegała według poniższego programu: [ .pdf ]

10.06.2015

Dni Seniora

17.06. -19.06.2015 r.

17 czerwiec

godz. 14.00 - Uroczysta Sesja Rady Seniorów w Urzędzie Miejski , sala 200
godz. 15.30 - Korowód Seniora - wymarsz spod Urzędu Miejskiego w Nysie
godz. 16.00 do 20.00 Biesiada w Bastionie św. Jadwigi ( w razie deszczu w Nyskim Domu Kultury )

W programie biesiady przewidziano:

18 czerwiec

godz. 10.00 do 12.00 - zajęcia ruchowe - Aleja Lompy
godz. 11.00 do 14.00 - porady zdrowotne studentów PWSZ przy Bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki
godz. 17.00 kino CINEMA Al. Lompy- film pt. Apartament ( pokazujący Jana Pawła II w prywatnych sytuacjach) - koszt biletów 8 zł ( bilety do nabycia osobiście w kasie kina w dniach od 15 do 18 czerwca).

19 czerwiec

godz. 11.00 do 13.00 - " Życie to nie bajka "inspirujący warsztat rozwojowy z elementami biblioterapii i coachingu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej filia w Nysie ul. Moniuszki ( Starostwo Powiatowe )
godz. 16.00 do 20.00 - piknik na strzelnicy ul. Bolesława Śmiałego połączony z zabawą taneczną prowadzoną przez wodzireja ( w razie deszczowej pogody piknik przeniesiony zostanie na inny dzień ) Kiełbaska na ognisko we własnym zakresie.


Głosowanie - Nagroda Publiczności w Konkursie "Opolska Niezapominajka"

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 09.06.2015 r. - 15.06.2015 r.
Każdy mieszkaniec województwa opolskiego może oddać tylko jeden głos.
Formularz do głosowania znajduje się pod adresem: [ kliknij tutaj ]

Zapraszamy do oddania głosu na Stowarzyszenie Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie!

 

08.06.2015

Zarządu UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych słuchaczy do udziału w debacie pt.: "Rola samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych w kreowaniu aktywności społecznej na Opolszczyźnie", która odbędzie się 19 czerwca 2015 r. (piątek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14.

 

26.05.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c czerwiec kliknij tutaj

14.05.2015

Wieczór kultury hiszpańskiej - 6 czerwca 2015 r., godz. 18.00
W związku z organizowanym przez Wyższą Szkołę Teologiczno - Humanistyczną wieczorem kultury hiszpańskiej informujemy, iż jest możliwość rezerwacji biletów na w/w wydarzenie.

Rezerwacja biletów:
Na stronie www.wsth.nysa.pl w zakładce "Zaproszenie na wieczór kultury hiszpańskiej" znajduje się Formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i wysłać jako załącznik do maila na adres bilety@wsth.nysa.pl


8 maja 2015 roku odbył się Rajd Rowerowy do Biskupowa zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Udział seniorów w rajdzie rowerowym stał się dobrą praktyką. Była to kolejna edycja tej imprezy. W poprzednich latach słuchacze UTW pokonali trasę do Kopernik, Wójcic, Kępnicy.

Chęć udziału w rajdzie wyraziło 60 osób - słuchaczy i przyjaciół UTW.

Trasę liczącą ponad 15 km w jedną stronę na rowerze pokonało 25 osób. Pozostali uczestnicy spotkania, którzy z różnych względów, głównie zdrowotnych, nie byli w stanie pokonać trasy rowerem, dotarli na miejsce samochodami. Po raz kolejny słuchacze UTW odrzucili na bok wszelkie przeszkody i pokazali, że nawet pewne bariery nie są w stanie przeszkodzić im w spotkaniu i dobrej zabawie z przyjaciółmi z nyskiego UTW.

Po dotarciu do celu podróży, którym było Opactwo benedyktynów w Biskupowie uczestnicy rajdu zostali przywitani na miejscu przez ojców Benedyktynów. Mieli okazję poznać historię położonego na wzgórzu Kościoła Zwiastowania. O. Marcin opowiedział o historii powstania zakonu oraz codziennym życiu zakonników.

Piękna pogoda oraz wspaniałe widoki roztaczające się w wiosennej aurze, były prawdziwą ucztą, sprzyjały wspólnemu biesiadowaniu. Wszystkie te okoliczności spowodowały, że osiągnięto najważniejszy cel imprezy, tj. integrację słuchaczy oraz dbałość o zdrowie fizyczne i psychiczne.

Przed drogą powrotną, dla wzmocnienia organizmów uczestników - serwowano przepyszną grochówkę.
Zadanie współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

08.05.2015

Informujemy, że zajęcia z udzielania pierwszej pomocy z panem Markiem Flakowskim zaplanowane na dzień 12.05.2015 r. (wtorek) zostają ODWOŁANE.


Regulamin Konkursu Fotograficznego .pdf


Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
ogłasza Konkurs literacki
"Kartka z pamiętnika"

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zrzeszający nyskich seniorów pragnie uczcić rocznicę związaną z naszym miastem. Jest to 70-lecie nadania Nysie polskiej nazwy po zakończeniu II wojny światowej. Stało się to z chwilą ogłoszenia komunikatu Magistratu Miejskiego w Nysie w listopadzie 1945 roku.

Regulamin .pdf

Karta zgłoszeniowa .doc

30.04.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c maj kliknij tutaj

23.04.2015

W związku ze zbliżającym się VII Europejskim Tygodniem Sportu dla Wszystkich Zarząd UTW serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.
Zapisy na listy chętnych na poszczególne wydarzenia sportowe przyjmowane są w sekretariacie UTW ul. Armii Krajowej 21, pok. 2

Kalendarz imprez .pdf

 

Zarząd UTW informuje, że w dniu 08.05.2015 r. (piątek) odbędzie się Rajd Rowerowy do Biskupowa.
Zbiórka na Placu Paderewskiego o godz. 10.00.

Zapisy w sekretariacie UTW ul. Armii Krajowej 21, pok. 2.
Serdecznie zapraszamy!!!

17.04.2015

PKP Intercity - Bilet Seniora - czytaj więcej


W ramach Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej Dzienny Dom Pobytu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji, mającej na celu integrację międzypokoleniową.

W ramach akcji planowane jest utworzenie "łańcucha łączącego pokolenia".

Tworzenie łańcucha rozpocznie się 29.04.2015 r. o godz. 14.00 na ul. Krzywoustego (tzw. zamkniętej).
Prosimy każdego obecnego o przyniesienie ze sobą jakiegoś czerwonego motywu np. kapelusz, sweter, balonik itp.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich łącznie z rodzinami.


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie nieustannie rozwija się i rozszerza swoją działalność. Ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszą się nie tylko wykłady, lektoraty czy zajęcia sportowe, ale również zajęcia w klubach zainteresowań, których powstało aż siedem tj.: Klub literacki "Z szuflady", Klub podróżniczy "Włóczykij, Klub rękodzieła "Nie tylko z igłą", Klub dreptaków, Klub filmowy "Kino Seniora", Klub fotograficzny oraz Klub melomanów.

Jednym z klubów działających przy UTW jest - wspomniany wyżej - Klub podróżniczy "Włóczykij", który umożliwia słuchaczom zgłębianie tajników podróżowania oraz poznawanie świata.

Chęć uczestnictwa w zajęciach Klubu podróżniczego wyraziło 29 słuchaczy - miłośników podróży, osób ciekawych świata. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu - w drugi poniedziałek miesiąca o godz. 10.00 w Sali nr 3 przy ul. Armii Krajowej 21(budynek Neofilologii PWSZ w Nysie)

Pierwsze spotkanie klubu w dniu 2 grudnia 2013 r. otworzyła p. Prezes Danuta Podgórni. Prowadzącą klub została pasjonatka podróży, członek Zarządu Elżbieta Muszyńska.

Klub skupia członków, którzy odwiedzili ciekawe miejsca w kraju i za granicą i wyrażają chęć podzielenia się wrażeniami i doświadczeniami zainteresowanym.

Zajęcia prowadzą słuchacze UTW jak również zaproszone osoby spoza Uniwersytetu, które również pragną podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami po odbytych podróżach.

Uczestnicy zajęć "odbyli już wiele podróży" w przeróżne zakątki świata. Wybrali się m.in. w podróż do Chin, Japonii, Meksyku, Indii, Iraku, Norwegii czy Gruzji.

Swoimi wrażeniami z podróży dotychczas podzieli się :

Osoby prowadzące zajęcia, snując wspaniałe opowieści, przenoszą słuchaczy w te - czasami jakże odległe - cywilizacje. Oprócz wspaniałych fotografii i filmów, dzieląc się swoją pasją, przedstawiają uczestnikom zajęć niezwykłe pamiątki oraz przedmioty codziennego użytku - tak bardzo dla nas egzotyczne. Swoimi opowieściami wprowadzają uczestników spotkań Klubu "Włóczykija" w klimat, kulturę, religię, tradycje oraz realia codziennego życia ludzi z różnych miejsc na świecie. Pobudzają tym samym wyobraźnię i ciekawość świata osób, które z różnych powodów nie mogą same pojechać w tak odległe kraje.

13.04.2015

Informujemy, że zajęcia z animatorem osób starszych prowadzone przez panią Elżbietę Czepil w dniu 17.04.2015 r. zostają odwołane.

10.04.2015

W sobotę 28 marca odbył się II Zlot Dreptaków zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nysie. W imprezę włączyła się również Maltańska Służba Medyczna, której członkowie świadczyli usługi medyczne (pomiar ciśnienia, pomoc medyczna w razie potrzeby) dla uczestników marszu.
Miłośnicy Nordic Walking - zarówno seniorzy jak i młodzież gminy Nysa (łącznie ok. 50 osób) zebrali się, aby wspólnie maszerować.
Uczestnicy spotkali się na Placu Paderewskiego o godzinie 10.00, gdzie nastąpiło spotkanie z instruktorem Nordic Walking oraz pomiar ciśnienia. Następnie "Dreptacy" pomaszerowali w stronę Fortu Wodnego, skąd po krótkim odpoczynku i posiłku powrócili na Plac Paderewskiego. Po marszu nastąpił ponowny pomiar ciśnienia.

09.04.2015

08.04.2015

Informujemy, że nastąpiła zmiana w harmonogramie:
Wykład w dniu 15.04.2015r. poprowadzi pani dr Małgorzata Radziewicz i odbędzie się on w Muzeum o godz. 11.30

02.04.2015

Zarząd UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie gorąco zachęca do udziału w ciekawych wydarzeniach muzealnych oferowanych przez Muzeum w Nysie.

01.04.2015

Pełnych radości i pokoju
Świąt Wielkiej Nocy,
serdecznych spotkań rodzinnych,
a także wszelkiej pomyślności i sukcesów zawodowych
życzy Zarząd
Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Jerzego Kozarzewskiego
w Nysie

Prezes
Michalina Danuta Podgórni

26.03.2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c kwiecień kliknij tutaj

23.03.2015

19.03.2015

Informujemy, że zajęcia z języka czeskiego z dr Iloną Gwóźdź-Szewczenko w dniu 20.03.2015 r. zostają odwołane.

17.03.2015

Informujemy, że zajęcia z ratownictwa medycznego w dniu 19.03.2015 r. (czwartek) nie odbędą się.
Zajęcia te zostają przełożone na 26.03.2015 r. (czwartek).

16.03.2015

Informujemy, że spotkanie klubu fotograficznego odbędzie się w tym tygodniu nie w czwartek, a w piątek - 20.03.2015 r. o godz. 10.00 w sali nr 3 ul. Armii Krajowej 21.

13.03.2015

Słuchacze Uniwersytetu rozpoczęli zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chęć udziału w tego typu zajęciach wyraziło 23 osoby, które zostały podzielone na dwie grupy ćwiczeniowe.
Zajęcia prowadzi pan Marek Flakowski - licencjonowany instruktor pierwszej pomocy, pracownik PCK w Nysie, nasz słuchacz, członek Zarządu.
Celem zajęć jest zdobycie przez uczestników teoretycznych i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach życia codziennego. Słuchacze poznają podstawowe zabiegi ratujące życie, poznają zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy, zasady bezpieczeństwa własnego i osoby poszkodowanej, dowiadują się o skutkach niestosowania tychże zasad, zostają uświadomieni o obowiązku każdego obywatela do udzielenia pierwszej pomocy oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z braku udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto uczestnicy zajęć poznają elementy wyposażenia niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy, takie jak: apteczka osobista i jej skład, rękawiczki jednorazowe, maseczki do sztucznego oddychania, folia termiczna itp.
Z racji tego, iż kolejni członkowie UTW deklarują chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach, utworzone zostaną kolejne grupy chętnych do nauki udzielania pierwszej pomocy.
Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich seniorów, którzy czują chęć i potrzebę aktywizacji i integracji ze środowiskiem seniorskim, do wstąpienia w poczet członków naszego Uniwersytetu.
Informujemy, że członkiem UTW może zostać każdy emeryt i rencista, bez względu na poziom posiadanego wykształcenia, który chce się uczyć i rozwijać.
Biuro UTW:
ul. Armii Krajowej 21, pokój nr 2
48-300 Nysa
tel. 77 433 22 56
Czynne codziennie w godz. 7.30 - 15.30


Zarząd UTW w Nysie przy współpracy z PWSZ w Nysie pragnie serdecznie zaprosić zarówno słuchaczy UTW jak i wszystkich seniorów niebędących słuchaczami Uniwersytetu, mieszkających w miejscowościach gminy Nysa na wykład otwarty pt. "Jak przedłużyć młodość mózgu", który odbędzie się 27.03.2015 r. (piątek) o godz. 9.40 w budynku PWSZ w Nysie przy ul. Chodowieckiego 4, sala 2 A.
Zajęcia poprowadzą Panie: dr Alicja Różyk-Myrta i mgr Estera Kołat.

Serdecznie zapraszamy.
Biuro UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
ul. Armii Krajowej 21
48-300 Nysa
tel. 77 433 22 56

Informujemy, że kolejne zajęcia z ratownictwa medycznego odbędą się 19.03.2015 r. (czwartek) w godzinach:
I grupa - 9.00 - 10.30
II grupa - 10.30 - 12.00
Serdecznie zapraszamy.

06.03.2015

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie rozwija się bezustannie. Ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszą się nie tylko wykłady, lektoraty czy zajęcia sportowe, ale również zajęcia w klubach zainteresowań. Do istniejących już klubów takich jak: klub literacki, podróżniczy, rękodzieła, dreptaków czy filmowy dołączyły powstałe w tym roku dwa nowe kluby - klub fotograficzny oraz klub melomanów.
Zajęcia w klubie fotograficznym cieszą się zainteresowaniem 23 słuchaczy UTW, natomiast chęć przynależenia do klubu melomanów wyraziło 36 słuchaczy.
Klub fotograficzny prowadzi słuchacz Uniwersytetu pan Zbigniew Garbicz, a spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, w każdy czwartek, aby podczas zajęć zgłębiać tajniki wiedzy z zakresu fotografii, począwszy od poznania budowy i funkcji aparatu fotograficznego poprzez wykonywanie zdjęć, ich zgrywanie, obróbka itp. W najbliższym czasie uczestnicy zajęć wyruszą w plener, aby tam wykorzystać wiedzę teoretyczną, którą zdobyli do chwili obecnej.
Powołanie do istnienia klubu melomana to również idealnie trafiony pomysł. Klub działa od początku roku 2015, a prowadzony jest przez pana Mariana Siemieńca - naszego słuchacza, pasjonata muzyki.
Klub ten nie ma regularnych zajęć, a jego członkowie spotykają się podczas wyjazdów do opery czy filharmonii. Wyjazdy takie odbywają się średnio raz w miesiącu. Dotychczas słuchacze gościli dwukrotnie w Operze Wrocławskiej na spektaklach Cyrulik Sewiliski Gioacchina Rossiniego oraz Nabucco Giuseppe Verdiego. Gościli również w Filharmonii Opolskiej na Koncercie skrzycpowym Brahmsa, a w marcu wezmą udział w kolejnym koncercie w Filharmonii Opolskiej.
Zachęcamy wszystkich seniorów do dołączenia w poczet członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i skorzystania z bogatej oferty naszego Uniwersytetu.

05.03.2015

Wyjazd do Filharmonii Opolskiej w dniu 13.03.2015 r. godz. 16.30.
Miejsce zbiórki: Rynek.

02.01.2015

Opolska Karta Rodziny i Seniora (OKRiS) ma na celu wspieranie rodzin wielodzietnych, zastępczych i osób starszych - mieszkańców województwa opolskiego.

Kryteria otrzymania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora:

Korzyści z posiadania Opolskiej Karty Rodziny:

 1. Zniżki w instytucjach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu w Opolu:
  - Filharmonia Opolska im. J. Elsnera,
  - Teatr im. J. Kochanowskiego,
  - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki,
  - Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
  - Muzeum Wsi Opolskiej,
  - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
 2. Zniżki oferowane przez Partnerów Opolskiej Kart Rodziny i Seniora, poniżej link do Partnerów Karty: www.ssd.opolskie.pl/page/222,moje-ulgi.html
  Karta wydawana jest bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, natomiast termin ważności karty określa naklejony hologram( okres ważności nie dłuższy niż 24 miesiące).

Wnioski do Opolskiej Karty Rodziny i Seniora wydawane są w:

Wnioski do Opolskiej Karty Rodziny i Seniora należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, w Punkcie Obsługi Klienta, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole lub wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ul. Piastowska 14, 45-082 Opole (z dopiskiem "Opolska Karta Rodziny i Seniora").

Kartę można odebrać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, w Punkcie Obsługi Klienta, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole lub Karta może zostać wysłana na adres wskazany we wniosku.

27.02.2015

Informujemy, że uległ zmianie termin zajęć z kinezjologii:
Zajęcia dla grupy I z dnia 27.02.2015 r. zostają przełożone na dzień 06.03.2015 r. godz. 12.00 - 13.00
Zajęcia dla grupy II z dnia 13.03.2015 r. zostają przełożone na dzień 06.03.2015 r. godz. 13.00 - 14.00


Zajęcia z animatorem osób starszych z panią Elżbietą Czepil rozpoczynają się w dniu 06.03.2015 r. w godz. 10.00 - 12.00 w salin nr 3 , ul. Armii Krajowej 21.

Lista osób uczęszczających na zajęcia z animatorem osób starszych:

 1. Bernad Józefa
 2. Bibrzycka Urszula
 3. Chadryś Janina
 4. Cieleń Elżbieta
 5. Czarnik Maria
 6. Droś Danuta
 7. Godlewska Janina
 8. Jankowska Helena
 9. Jankowska Irena
 10. Klakla Irena
 11. Kupracz Katarzyna
 12. Łapot Czesław
 13. Madera Barbara
 14. Maślanka Lidia
 15. Matias Genowefa
 16. Mróz Adam
 17. Myrda Andrzej
 18. Myrda Elżbieta
 19. Olejnik Czesław
 20. Pankiewicz Elżbieta
 21. Wojewódka Helena

 

Informujemy, że konferencja "Kobiety świata" organizowana przez Punkt EuroIndia Polska odbędzie się w dniu 06.03.2015 r. (piątek) w godz. 11.00 - 15.00
w Auli RCTWiTI na ul. Obrońców Tobruku 5.

W programie:
- prelekcje zaproszonych gości,
- występ taneczny grupy Chameli,
- projekcja filmu.

Karta Seniora - teraz na terenie całej Polski!
Zniżki na wypoczynek w uzdrowisku, tańsze wyjazdy, zabiegi kosmetyczne oraz usługi restauracyjne, to tylko niektóre udogodnienia dostępne z Ogólnopolską Kartą Seniora. Przyłącz się do programu i czerp z życia to, co najlepsze!

Jej poprzedniczką była Małopolska Karta Seniora, która wydawana była przy wsparciu Województwa Małopolskiego, z której mogli korzystać tylko mieszkańcy tego województwa.
Od teraz mogą z niej korzystać seniorzy z całej Polski! Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Wśród partnerów znajdują się m.in: uzdrowiska, ośrodki zdrowotno - medyczne jak i kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie) oraz akademie językowe i wiele innych przedsiębiorstw. Obecnie w program zaangażowało się ponad 160 partnerów, a liczba użytkowników Karty Seniora wynosi ponad 7 tys. osób. Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Warto wspomnieć, że Karta Seniora jest bezpłatna oraz bezterminowa. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest ukończone 60 lat.
Ogólnopolska Kartę Seniora można uzyskać:

26.02.2015

OGÓLNE ZWYCZAJNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU UTW ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 18.03.2015 R. - Sprawozdawcze za rok 2014

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c marzec kliknij tutaj

 

24.02.2015

Informujemy, że zajęcia z Ratownictwa Medycznego prowadzone przez Marka Flakowskiego odbędą się w czwartek 12.03.2015 r. w sali nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Grupa I godz. 11.00 - 12.30

Grupa II godz. 12.30 - 14.00

Podział na grupy według poniższej listy.

Grupa I

1. Bagrowski Jan
2. Bagrowska Renata
3. Bełtowska Zdzisława
4. Bieniaszczyk Stanisława
5. Bilińska Celina
6. Chadryś Janina
7. Dubiel Halina
8. Kowalski Marian
9. Kuzio Zofia
10. Lepczyńska Jolanta
11. Lesisz Wanda
12. Madera Barbara

Grupa II

1. Miler Mieczysław
2. Mróz Adam
3. Muszyńska Elżbieta
4. Myrda Andrzej
5. Olejnik Czesław
6. Onufrowicz Andrzej
7. Podgórni Michalina Danuta
8. Raczek - Wasik Helena
9. Sienkiewicz Daniela
10. Skowron - Laskowska Zofia
11. Wojtczak Ewa


23.02.2015

Informujemy, że zajęcia z języka czeskiego w dniu 27.02.2015 r. zostają odwołane.

20.02.2015

Informujemy, że zajęcia z Kinezjologii prowadzone przez panią Stanisławę Śliwińską odbywać się będą 1 raz w miesiącu w piątek w godz. w godz. 10.45 - 11.45, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Początek zajęć dla gr. I - 27.02.2015 r., dla gr. II - 13.03.2015 r.

Podział na grupy według poniższej listy.

Lista osób uczęszczających na zajęcia z Kinezjologii

Gr. I - początek zajęć 27.02.2015 r.

 1. Albrycht Barbara
 2. Bagrowska Renata
 3. Bełtowska Zdzisława
 4. Chadryś Janina
 5. Dubiel Halina
 6. Dyrka Anna
 7. Garbicz Zbigniew
 8. Grudzień Halina
 9. Jakubiszyn - Koelner Danuta
 10. Jankowska Helena
 11. Korbus Elżbieta
 12. Kosmenda Danuta
 13. Kuzdrowska Maria
 14. Lepczyńska Jolanta
 15. Matias Genowefa
 16. Miler Mieczysław

Gr. II - początek zajęć 13.03.2015 r.

 1. Mocko Barbara
 2. Mróz Adam
 3. Niewęgłowska Zofia
 4. Pankiewicz Elżbieta
 5. Raczek - Wasik Helena
 6. Sekieta Anna
 7. Sienkiewicz Daniela
 8. Sobczyk Józefa
 9. Spólnik Dorota
 10. Stecko Henryka
 11. Szymankiewicz Zofia
 12. Tworkowska Ryszarda
 13. Wilczek Irena
 14. Wilińska Agnieszka
 15. Wojewódka Helena
 16. Ząbek Zofia

13.02.2015

Informujemy, że lista chętnych na gimnastykę w wodzie została zamknięta.
Zajęcia odbywać się będą w piątki od godz. 17.00 do 18.00 na krytej pływalni. Początek zajęć 20 lutego 2015 r. (piątek)

09.02.2015

Informujemy, że pani Beata Ciastoń prowadzi bezpłatne zajęcia z jogi i tańca towarzyskiego.
Telefon kontaktowy: 606 409 217

05.02.2015

Wyjazd do Opery Wrocławskiej na spektakl Nabucco w dniu 25.02.2015 r. o godzinie 15.00.
Miejsce zbiórki: Rynek

03.02.2015


Informujemy, że lista chętnych na gimnastykę kręgosłupa została zamknięta.
Zajęcia z odbywać się będą w środy o godz. 17.00 w Carolinum.Początek zajęć 11 lutego 2015 r. (środa)

Wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert skrzypcowy Brahmsa w dniu 13.02.2015 r. o godz. 16.30
Miejsce zbiórki: Rynek

02.02.2015

Uniwersytet Trzeciego Wieku w swojej ofercie ma także propozycje wyjazdów i możliwość korzystania z repertuaru opery, teatru i filharmonii.
23 stycznia 70-osobowa grupa seniorów zagościła w Operze Wrocławskiej, aby obejrzeć "Cyrulika Sewilskiego" Gioacchina Rossiniego.
Mimo późnej pory spektaklu (19.00), słuchacze nie kryli swojego zadowolenia. Zauroczeni znakomitym wykonaniem muzyki, śpiewem i grą solistów już deklarują chęć kolejnego wyjazdu, który nastąpi w lutym.
Atrakcją będzie też wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert skrzypcowy Brahmsa.
Zainteresowanie muzyczne słuchaczy będzie wspierał nowopowstały Klub Melomana, który prowadzi nasz słuchacz, pasjonat muzyki, pan Marian Siemieniec.
Od niedawna działa Klub Fotograficzny prowadzony przez słuchacza UTW pana Zbigniewa Garbicza.
Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW w Nysie bardzo ceni inicjatywy słuchaczy w zakresie rozwijania aktywności i wolontariatu, które są priorytetem UTW.


28.01.2015 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c luty kliknij tutaj

22.01.2015

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
organizuje kolejny wyjazd do Opery Wrocławskiej
na spektakl Nabucco Giuseppe Verdi
w dniu 25.02.2015 r. (środa).
Godzina spektaklu: 19.00
Koszt: bilet ulgowy 70 zł + 25 zł transport

Informujemy, że nastąpiła zmiana repertuarowa.
Zamiast filmu Exodus (zdjęty z ekranu) proponujemy film polski Carte Blanche - Nie widzę inaczej.
Projekcja w dniu 26.01.2015 r. w kinie Cinema 3D o godzinie 11.15

16.01.2015

Wyjazd do Opery Wrocławskiej - Cyrulik Sewilski
w dniu 23 stycznia 2015 r. o godz. 15.00
Miejsce zbiórki : Rynek

 

Zarząd UTW w Nysie organizuje wycieczkę do Bochni i Krakowa
w dniach 21 - 22 maja 2015 r.
Koszt wycieczki ok. 250 zł
Zapisy i wpłata zaliczki w kwocie 100 zł w dniu 11.02.2015 r.
Liczba miejsc ograniczona - 50 miejsc. Decyduje kolejność zapisu i wniesienia opłaty.

 

15.01.2015

Zajęcia taneczne z Panią Beatą Ciastoń
odbywać się będą
NIEODPŁATNIE
od lutego (łącznie z feriami) do października b.r. w czwartki o godz. 16.30

13.01.2015

Istnieje możliwość dokonywania wpłat semestralnych bezpośrednio na rachunek bankowy UTW.
Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
ul. Armii Krajowej 21, 48-300 Nysa
Bank Spółdzielczy Otmuchów o/Nysa
Nr rachunku: 54 8872 1026 0031 5478 2000 0010

Należy wpisać imię i nazwisko wpłacającego oraz dopisać tytuł przelewu "wpłata czesnego".

08.01.2015

Zajęcia dodatkowe na krytej pływalni z gimnastyki w wodzie
za 26.12.2014 r. (piątek - drugi dzień świąt)
odbędą się 10.01.2015 r. (sobota) o godz. 17.00


Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie organizuje zabawę karnawałowo - walentynkową w Restauracji Corrida Tapas Bar przy
ul. Chodowieckiego 11 w Nysie,
w dniu 12.02.2015 r. (czwartek) w godz. od 17.00 do 21.00.

Wstęp od osoby - 25 zł.

Zapisów należy dokonać do końca stycznia.

Zapraszamy wszystkich chętnych słuchaczy do zapisów i wpłaty 25 zł w sekretariacie UTW
ul. Armii Krajowej 21
48-300 Nysa

 

07.01.2015

Dnia 14.01.2015 r. po wykładzie, odbędzie się Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Członków w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających skład Zarządu.

 

OFERTA POMOCOWA DLA RODZIN WIELODZIETNYCH W POWIECIE NYSKIM W RAMACH PARTNERTWA ,,POWIAT NYSKI NA RZECZ WSPARCIA
RODZIN WIELODZIETNYCH''.

więcej >>

 

Z okazji Nowego Roku 2015 pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim słuchaczom, przyjaciołom i współpracownikom Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Nowego Roku spełniającego marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia w życiu rodzinnym i zawodowym
życzy

Prezes UTW
Michalina Danuta Podgórni

27.11.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c styczeń kliknij tutaj

16.12.2014

12.12.2014 r. o godz. 10.00 w kinie Cinema 3D w Nysie odbyło się podsumowanie zrealizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie zadania publicznego "Druga młodość w kadrze" zrealizowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.
Wśród licznie zgromadzonych beneficjentów zadania (84) znaleźli się seniorzy 60+ z różnych środowisk senioralnych Nysy oraz zaproszeni goście: dr Piotr Bernat pełnomocnik PWSZ w Nysie ds. UTW, Bartosz Bukała rzecznik prasowy PWSZ w Nysie, Czesław Biłobran Starosta Nyski, Katarzyna Godyń i Alicja Papis przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Nysie, Adam Dudek pracownik naukowy PWSZ w Nysie, Irena Sosulska dyrektor Carolinum, Danuta Kobyłecka dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nysie, Joanna Wiech kierownik Dziennego Domu Pobytu w Nysie, Bożena Wierdak dyrektor kina i przedstawiciele mediów.
Zgromadzonych powitała Prezes UTW w Nysie Michalina Danuta Podgórni, która wspólnie z Ewą Morel wiceprezes UTW i Reginą Karwacką przewodniczącą Rady Programowej UTW przedstawiły historię projektu, przebieg prac przy jego realizacji. Podziękowały też wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji projektu oraz twórcom filmu dokumentalnego, który został zrealizowany przez grupę liderów UTW, prowadzącym warsztaty i pani Reginie Mynarskiej, która życzliwie wspierała twórców projektu radą i wskazówkami merytorycznymi oraz samym beneficjentom za zaangażowany udział w zadaniu.
Następnie przedstawiono premierowy pokaz filmu dokumentalnego "Druga młodość w jesieni życia".
Po projekcji odbyła się dyskusja na temat filmu i całego zadania. W wypowiedziach gości i seniorów było wiele słów uznania i podziwu dla twórców filmu i całego projektu.
Gratulacje odebrały: Michalina Danuta Podgórni pomysłodawca i koordynator projektu, Ewa Morel obsługa administracyjna zadania i Regina Karwacka obsługa księgowa zadania.
Dyskusje na powyższe tematy trwały jeszcze w trakcje poczęstunku dla wszystkich obecnych.


Zajęcia z psychologiem - ul. Moniuszki 5, godzina 12.00.

Lista osób uczęszczających na zajęcia z psychologiem
w roku akademickim 2014/2015
Grupa I - początek zajęć 05.01.2015 r
.

1. Albrycht Barbara
2. Andruszkiewicz Anna
3. Bagrowski Jan
4. Bagrowska Renata
5. Baziak Bożena
6. Bednarczyk Krystyna
7. Berger Jadwiga
8. Bieniaszczyk Stanisława
9. Bilińska Celina
10. Chadryś Janina
11. Czarnik Maria
12. Dańko Alfreda
13. Dąbrowska Antonina
14. Felisiak - Kłosak Krystyna
15. Fijak Elżbieta
16. Grudzień Halina
17. Hasiak Anna
18. Janicki Janusz
19. Janicka Urszula
20. Jakubiszyn - Koelner Danuta
21. Kaleta Aleksander
22. Karwacka Regina
23. Korbus Elżbieta
24. Kosmenda Danuta
25. Kupracz Katarzyna
26. Lesisz Wanda
27. Magiełda Hanna
28. Maślanka Lidia
29. Michalczyszyn Helena
30. Miler Mieczysław
31. Morel Ewa
32. Muszyńska Elżbieta
33. Myślak Jadwiga
34. Niewęgłowska Zofia
35. Niewiadomska Emilia
36. Paprotna Maria
37. Początek Danuta
38. Podgórni Michalina Danuta
39. Sekieta Anna
40. Shmidt Kazimiera
41. Simińska Eugenia
42. Słomska Zofia
43. Sobczyk Józefa
44. Sosnowska Izabela
45. Stecko Henryka
46. Szczerska Alina
47. Szymankiewicz Zofia
48. Szynkiewicz Maria
49. Tworkowska Ryszarda
50. Wilczek Irena
51. Wilińska Agnieszka
52. Wojtczak Alicja
53. Wolańska Krystyna


Lista osób uczęszczających na zajęcia z psychologiem
w roku akademickim 2014/2015
Grupa II - 12.01.2015 r.

1. Bauch Barbara
2. Bednarz Wiesława
3. Bejczuk Łucja
4. Błaszczuk Danuta
5. Cwajna Krystyna
6. Dąbrowska Antonina
7. Dejewska Zofia
8. Drozdowska Danuta
9. Dubiel Halina
10. Ernst Krystyna
11. Forysiak Jadwiga
12. Garbicz Zbigniew
13. Gocyk Helena
14. Godlewska Janina
15. Grązka Helena
16. Huczek Kazimiera
17. Jankowska Helena
18. Jankowska Irena
19. Kasica Maria
20. Kellner Maria
21. Klakla Irena
22. Konat Genowefa
23. Kruszewska Anna
24. Kuzio Zofia
25. Kuźniar Maria
26. Leoszkiewicz Irena
27. Lewicka Irena
28. Łabędzka Danuta
29. Madera Barbara
30. Margazyn Ryszard
31. Mateja Stanisław
32. Myrda Elżbieta
33. Polańska Marta
34. Poloczek Zenobia
35. Poterałowicz Halina
36. Serema Renata
37. Siemieniec Lucyna
38. Sienkiewicz Daniela
39. Sieradzka Krystyna
40. Skowron - Laskowska Zofia
41. Spólnik Dorota
42. Stabkowicz Józefa
43. Sutor Barbara
44. Szeptycka Ewa
45. Tina Danuta
46. Tokarczyk Elfryda
47. Widawska Barbara
48. Wilińska Agnieszka
49. Wojciechowska Maria
50. Wołoszyn Wanda
51. Zagrodzka Kazimiera
52. Zubek Irena


 

Dnia 12 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 w kinie Cinema 3D w Nysie odbędzie się uroczyste podsumowanie zadania publicznego "Druga młodość w kadrze" realizowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 oraz projekcja filmu dokumentalnego o seniorach "Druga młodość w jesieni życia", który powstał w trakcie Warsztatów Filmowych z udziałem liderów UTW.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich seniorów 60+.

Serdecznie zapraszamy!

 

27.11.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c grudzień kliknij tutaj


30.10.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c listopad kliknij tutaj


20.10.2014

Zarząd UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie informuje, że przyjmowane są zapisy na Warsztaty z zakresu uczestnictwa w portalach społecznościowych prowadzonych przez latarników w ramach zadania publicznego "Druga młodość w kadrze".

Projekt przeznaczony jest dla seniorów 60+.
Zapisy przyjmowane są w sekretariacie UTW
ul. Armii Krajowej 21
48-300 Nysa
tel. 774332256


16.10.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c październik kliknij tutaj


W dniu 8.10.2014 r. w parku miejskim w Nysie na terenie przyległym do Corrida Tapas Bar przy ul. Chodowieckiego odbył się "Festym międzypokoleniowy" zorganizowany przez UTW im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przy współudziale Urzędu Miejskiego i Starostwa w Nysie.

Licznie zgromadzeni seniorzy wraz z dziećmi i wnukami uczestniczyli w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak:

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Uczestnicy festynu mogli cieszyć się nie tylko świetną zabawą uczestnicząc w przygotowanych konkurencjach, ale również tańcem dzięki zespołowi muzycznemu, który uświetnił zabawę. Przy dźwiękach muzyki bawili się zarówno seniorzy jak i dzieci.
Dzieci oprócz udziału w konkursie rysunkowym i zabawie tanecznej mogły spotkać się z czarującą wróżką, która specjalnie dla nich czytała bajki.
Dla wszystkich zgromadzonych serwowano pyszną grochówkę.

Zarząd UTW w Nysie


Zarząd UTW informuje, że 11.10.2014 r. o godz. 14.00 w parku miejskim na terenie przyległym do Corrida Tapas Bar przy ul. Chodowieckiego odbędzie się "Festyn międzypokoleniowy".
W programie m.in.:

Dla zwycięzców: dyplomy i nagrody.
Zapisy w sekretariacie UTW w Nysie ul. Armii Krajowej 21, tel. 774332256

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych seniorów wraz z dziećmi i wnukami


Inauguracja nowego Roku Akademickiego 2014/15

Zarząd UTW informuje, że Inauguracja nowego Roku Akademickiego nastąpi 8 października 2014 roku o godz. 11.30 w Auli PWSZ w Nysie ul. Obrońców Tobruku 5.

Zarząd UTW informuje również, że zapisy na nowy rok akademicki przyjmowane są w sekretariacie UTW na ul. Armii Krajowej 21, p. 2 w godz. 9.00 - 12.00.

Osoby przystępujące do UTW wnoszą opłatę wpisową w wysokości 20 zł i opłatę semestralną w wysokości 40 zł. Członkowie UTW wnoszą tylko opłatę semestralną.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, ruchowych, spotkaniach okolicznościowych i towarzyskich.

W ofercie naszego Uniwersytetu są m.in.:

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Armii Krajowej 21 (p. 2)
48-300 Nysa
Tel. 77 433 22 56


 

30.05.2014

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA
Spartakiadę Sportową dla Seniorów w ramach Dni Herbowych, która odbędzie się 14 czerwca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych (LO ROLNIK), ul. Rodziewiczówny 1, 48-303 Nysa.

 

28.05.2014

Stowarzyszenie Rozwoju UTW ze Starostą Nyskim zaprasza na I Zlot Dreptaków (Marsz po zdrowie Nordic walking - kijki)
Zbiórka wszystkich chętnych bez względu na wiek na Placu Paderewskiego w Nysie 31 maja o godz.10.00
Trasa Marszu - z Placu Paderewskiego przez Park Miejski do Fortu Wodnego i powrót na Plac Paderewskiego.
Uczestnicy Będą mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia i tętna przed i po marszu.

Od 26 maja 2014 do odwołania sekretariat UTW czynny w godzinach 9.00-13.00. Za utrudnienia przepraszamy.

"Druga młodość w kadrze"

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową realizuje zadanie publiczne "Druga młodość w kadrze" w ramach ASOS - Edycja 2014 wspierana przez MPiPS.
Beneficjentami realizowanego zadania są seniorzy 60+.
W ramach realizacji zadania prowadzone będą następujące działania:

 1. Udział seniorów w 5 projekcjach współczesnego kina.
 2. Udział seniorów w panelach dyskusyjnych.
 3. Udział seniorów w Międzynarodowym Festiwalu "T-Mobile - Nowe Horyzonty" we Wrocławiu.
 4. Udział seniorów w Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.
 5. 3-dniowe warsztaty filmowe (dla grupy liderów UTW 15 osób).
 6. Warsztaty z realizacji dźwięku (12 godzin dla grupy liderów UTW - 15 osób).
 7. Warsztaty multimedialne (12 godzin dla grupy liderów UTW - 15 osób).
 8. Prezentacja filmu stworzonego przez uczestników warsztatów.
 9. Warsztaty z zakresu uczestnictwa w portalach społecznościowych prowadzone przez "Latarników" (4 grupy po 10 osób po 10 godzin).

Zapisy do poszczególnych działań w biurze UTW ul. Armii Krajowej 21 od 26.05.2014 w godzinach 10.00-11.00.
O przyjęciu uczestników działań decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje na temat realizowanego zadania na stronie internetowej http://www.pwsz.nysa.pl/utw/ oraz w biurze UTW ul. Armii Krajowej 21 pokój nr 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-10.00.
Termin zgłoszeń upływa z dniem 15.06.2014.

16.05.2014

Od czerwca 2014 przyjmowane będą zapisy na zajęcia z Psychologii zdrowia i kognitywistyki na rok akademicki 2014/2015. Wykłady i zajęciaprowadzone będą przez p. mgra Piotra Przybyłowskiego,biegłego sądowego przy Sądach Okręgowych w Opolu i we Wrocławiu, diagnostyka i neuropsychoterapeuty.
Zajęcia z psychologii zdrowia pozwolą wyjaśnić jaki jest wpływ czynników psychologicznych na to, że ludzie pozostają zdrowi, określą ich znaczenie w powstawaniu chorób oraz wyjaśnią ich rolęw kształtowaniu zachowania ludzi, kiedy zachorują.
Zdefiniowany zostanie również model salutogenezy.

Natomiast zajęcia z kognitywistyki skoncentrowane będą na obserwacji i analizie działania naszych zmysłów, mózgu i umysłu jako całości. Będą to zajęcia multi- i interdyscyplinarne z pogranicza takich dziedzin jak psychologia poznawcza, neurobiologia, filozofia umysłu, sztuczna inteligencja, lingwistyka (tj. lingwistyka kognitywna) oraz logika i fizyka. Wyjaśnione zostaną podstawowe zagadnienia dotyczące
psychopatologii.

W prosty i przystępny sposób poznać będzie można wpływ umysłu na zdrowie i życie człowieka.

Zapisy w Biurze UTW.
Zapraszamy !

12.05.2014 - Harmonogram zajęć

 

6 maja (wtorek) 2014 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował Rajd Rowerowy do Kępnicy dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Słuchacze zwiedzili miejscowy kościół, a następnie przy kawie i herbacie prowadzono ciekawe rozmowy, śpiewano piosenki. W załączeniu fotorelacja z Rajdu.08.05.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c maj kliknij tutaj

27.03.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c kwiecień kliknij tutaj

27.02.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c marzec kliknij tutaj

 

Drodzy Słuchacze!

Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie

Nr KRS 0000254125

 

TRENING PAMIĘCI I PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO, zajęcia prowadzi: mgr Piotr Przybyłowski
semestr II rok akad. 2013/14
Plan zajęć:

GRUPA I
(wtorki godz. 12.00)
GRUPA II
(piątki godz. 13.30)
GRUPA III
(czwartek godz. 15.00)
04.03.2014
05.03.2014
05.03.2014
18.03.2014
19.03.2014
19.03.2014
01.04.2014
02.04.2014
02.04.2014
08.04.2014
09.04.2014
09.04.2014
22.04.2014
23.04.2014
23.04.2014
06.05.2014
07.05.2014
07.05.2014
13.05.2014
14.05.2014
14.05.2014
27.05.2014
28.05.2014
28.05.2014
10.06.2014
11.06.2014
11.06.2014
17.06.2014
18.06.2014
18.06.2014
GRUPA IV
(czwartki godz. 14.00)
GRUPA V
(piątki godz. 10.30)
GRUPA VI
(piątki godz. 12.00)
06.03.2014
07.03.2014
07.03.2014
20.03.2014
21.03.2014
21.03.2014
03.04.2014
04.04.2014
04.04.2014
10.04.2014
11.04.2014
11.04.2014
24.04.2014
25.04.2014
25.04.2014
08.05.2014
09.05.2014
09.05.2014
15.05.2014
16.05.2014
16.05.2014
29.05.2014
30.05.2014
30.05.2014
12.06.2014
13.06.2014
13.06.2014
19.06.2014
20.06.2014
20.06.2014


31.01.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c luty kliknij tutaj

02.01.2014 - Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć na m-c styczeń kliknij tutaj

 

"Warto istnieć! Żeby poznać świat, kochać
kogoś, być czyimś przyjacielem lub
po prostu być komuś pomocnym".
T. Kotarbiński


Dnia 2 kwietnia 2013r. zmarła Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie Pani Elżbieta Pacyniak z domu Rak przeżyła 65 lat.

Msza św. żałobna odbędzie się w piątek, 05.04.2013 r. o godz. 14.00 w Kościele p.w. św. Mikołaja w Kopernikach, po której rozpoczną się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu.

 

Związana z Ziemią Nyska od urodzenia. Pochodziła z Morowa, tam spędziła dzieciństwo i lata szkolne. Absolwent Technikum Technologii Żywienia w Opolu. Pracę zawodową rozpoczęła w stołówce ZUP w Nysie. Po kilku latach objęła stanowisko kierownika tej stołówki. Większość życia zawodowego związała z PSS "Społem". Była kierownikiem pawilonu Handlowego na ul. Prudnickiej. Po rozwiązaniu PSS "Społem" przez kilka lat prowadziła własny sklep.

Po przejściu na emeryturę związała się z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Najpierw jako słuchacz, a od 2006 roku działała w zarządzie jako viceprezes.

Od 5 lutego 2008r. powołana została na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie i pełniła funkcję nieprzerwanie aż do chwili obecnej.

Przez cały okres aktywności zawodowej działała społecznie. Aktywnie pracowała w związkach zawodowych. Była członkiem Komisji Rewizyjnej w Stowarzyszeniu Auxilium. Kochała muzykę. Śpiewała w chórach: przy Katedrze w Nysie, w zespole "Nysa" oraz w zespole wokalnym UTW "Retro". Jako Prezes Stowarzyszenia Rozwoju UTW dokładała wielu starań, aby oferta edukacyjna była bogata. Nawiązywała kontakty z wieloma nyskimi środowiskami seniorskimi oraz UTW w regionie. Wiele czasu poświęcała na współpracę z z administracją samorządową i państwową. Z chwilą objęcia UTW patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dokładała wielu starań, aby sprostać zadaniom wynikającym z umowy.

Wszyscy, którzy mieli okazję współpracować z Elżbietą Pacyniak postrzegali Ją jako osobę niezwykle ambitną, odpowiedzialną, zaangażowaną, uczynną i obowiązkową.
Niech tak pozostanie w naszej pamięci.

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie, 48-300 Nysa, ul Moniuszki 9-10 NIP: 753-229-99-83
Strony internetowe, multimedia, sprzęt komputerowy, usługi informatyczne Sigma Technology
UTW Nysa - Wszelkie prawa zastrzeżone