Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Untitled Document
Przekaż 1% podatku Strona główna Harmonogram zajęć Statut Nasz patron Komunikaty Historia Wykładowcy Program zajęć Organizacja Nasza tworczość Kongres Kontakt

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c grudzień 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu
Miejsce
Osoba prowadząca
06-12-2017
11.20
„Wielki początek sztuki nowożytnej”
Muzeum Powiatowe w Nysie,
ul .Biskupa Jarosława 11
dr Małgorzata Radziewicz
13-12-2017
11.20
„Wojciech Kilar”

Sala koncertowa
Państwowa Szkoła Muzyczna w Nysie
ul. Rynek Solny 2

mgr Stefan Janik
20-12-2017
11.20

„Profilaktyka słuchu”

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Beata Niedźwiedź
Federacja UTW w Nowym Sączu

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr 5
w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
pokój nr 5 tel. 77 4091670

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
08-11-2017
11:20
„ J. Iwaszkiewicz”
Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
mgr Teresa Aranowicz
15-11-2017
11.20
„Znaczenie protokołu dyplomatycznego”.

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4

Collegium Nobilium Opoliense
22-11-2017
11.20

„Ogród rozkoszy ziemskich”.

Muzeum Powiatowe w Nysie , ul .Biskupa Jarosława 11
dr Małgorzata Radziewicz
29-11-2017
11.20

„ Seniorze nie daj się oszukać”.

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Federacja UTW Nowy Sącz

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
04-10-2017
11:30
Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego
1."Sens życia w naszej dorosłości"
2."100 lat Niepodległości"

ul. Obrońców Tobruku 5
1. PROREKTOR ds. nauki i rozwoju dr Tomasz Drewniak, doc. PWSZ w Nysie
2. płk. mgr W. Pułkowski Collegium Nobilium Opoliense
11-10-2017
11:20
"Skarby sztuki średniowiecznej w Polsce"

Muzeum Powiatowe w Nysie , ul .Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
18-06-2017
11:20

"Kresy- utracone dziedzictwo Rzeczpospolitej"

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Colegium Nobilium Opoliense
mgr Leszek Krzyżanowski
25-06-2017
11:20

"Klasyka rozrywki"

Saka koncertowa Państwowa Szkoła Muzyczna Rynek Solny 2, Nysa
mgr Stefan Janik

II Zajęcia dodatkowe: rozpoczną się po 15 października 2017 roku

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c czerwiec 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
07-06-2017
11:20
"Śladami starych fotografii Szumańscy w latach 1850-1939”
wernisaż wystawy
Muzeum Powiatowe w Nysie , ul .Biskupa Jarosława 11
Jacek Szumański
12-06-2017
11.20
Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017

ul. Obrońców Tobruku 5

Zarząd Stowarzyszenia UTW w Nysie
19-06-2017
16.00

/wykład otwarty/
"Facebook, Twitter, YouTube
- sposób na walkę z wykluczeniem cyfrowym"

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Colegium Nobilium Opoliense
dr Bartłomiej Machnik
22 do 24-06-2017
 

I Kongres UTW Opolszczyzny

Zgodnie z programem
Organizatorzy:
PWSZ w Nysie
Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie

II Zajęcia dodatkowe: zgodnie z ustaleniami słuchaczy z prowadzącym

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c maj 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
10-05-2017
11:20
"Tajemnice wielkich miast" c.d. Kartagina – miasto przeklęte
Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
mgr Michalina Danuta Podgórni
17-05-2017
11.20
"Kolokwium zaliczeniowe”

sala koncertowa PS Muzycznej w Nysie

mgr Stefan Janik
24-05-2017
11.20

"Czy dobrzy ludzie mogą być szczęśliwi"

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Colegium Nobilium Opoliense
29-05-2017
16.00

/wykład otwarty/
"Facebook, Twitter, YouTube
- sposób na walkę z wykluczeniem cyfrowym"

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Colegium Nobilium Opoliense
31-05-2017
11.20

" Życie uczelni - współpraca międzynarodowa"

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Biuro Promocji PWSZ w Nysie

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c kwiecień 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.04.2017
11:20
Podróż nr 2 – Szlakiem Krzyżowców
Muzeum Powiatowe w Nysie
ul .Biskupa Jarosława 11
dr Edward Hałajko
12.04.2017
11.20
Wykład o zdrowiu

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4

dr Kazimierz Łukawiecki
19.04.2017
11.20

Znaczenie komunikacji interpersonalnej w relacjach rodzinnych

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Colegium Nobilium Opoliense
26.03.2017
11.20

Tajemnice średniowiecznych katedr

Muzeum Powiatowe w Nysie
ul .Biskupa Jarosława 11
dr Małgorzata Radziewicz

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c marzec 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
01.03.2017
11:20
Wielkie tajemnice starożytności
Muzeum Powiatowe w Nysie
ul .Biskupa Jarosława 11
dr Małgorzata Radziewicz
08.03.2017
11.20
Zakres i obszar działania Starostwa Powiatowego w Nysie

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4

Pan Czesław Biłobran - Starosta
09.03.2017
11.20

Wykład otwarty „Smog-co od nas zależy?”

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
mgr Tadeusz Zdanowicz
15.03.2017
11:20
Zebranie sprawozdawcze członków SRUTW w Nysie
Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
Zarząd
22.03.2017
11.20

Medycyna-Profilaktyka chorób układu krążenia

Sala wykładowa nr 102
PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego 4
dr Renata Chyła - kardiolog
29.03.2017
11.20

Instrumenty muzyczne warte poznania

Sala koncertowa
Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia
im. W. Lutosławskiego
Nysa, Rynek Solny
mgr Stefan Janik

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c luty 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
01.02.2017
11:20
"Proponowane kierunki w żywieniu dla seniorów"



"Stoliku nakryj się"

Hol Muzeum Powiatowego w Nysie
dr Piotr Bernat

mgr Adriana Zalewska kustosz wystawy w Muzeum Powiatowym w Nysie
/połączone ze zwiedzaniem wystawy/
08.02.2017
11.20
"Nowoczesność sztuki greckiej"

Sala wykładowa Muzeum Powiatowego w Nysie

dr Małgorzata Radziewicz
15.02.2017
11.20

"Spotkania z ekonomią"

sala wykładowa PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego
dr Piotr Bernat
22.02.2017
11:20
"Sławni śpiewacy operowi"
sala wykładowa PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego
mgr Jadwiga Chlewicka

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr
5 w godzinach 9:00 - 14:00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7:30 do 15:30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - 14:30 - 15:30 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek - 12:15 - 13:15 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek - 14:00 - 15:00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c styczeń 2017 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
4.01.2017
11:20
Romantyczna Orkiestra Symfoniczna
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie
mgr Stefan Janik
11.01.2017
11.20
Muzyka w literaturze /c.d./

sala wykładowa PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego

mgr Teresa Aranowicz
18.01.2017
11.20

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego /pieszych i rowerzystów/

sala wykładowa PWSZ w Nysie, ul. Chodowieckiego
Rafał Wandzel-Komenda Powiatowa Policji
25.01.2017
11:20
Historia Sztuki
sala wykładowa Muzeum Powiatowego w Nysie
dr Małgorzata Radziewicz

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr 5 w godzinach 9.00-14.00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7.30 do 15.30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - po wykładzie do 15.00 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek od 12.15 - 14.00 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek od 14.00-16.00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c grudzień 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
7.12
11:20
"Jesienna zaduma" program słowno-muzyczny
Aula Carollinum przy ul. Sobieskiego
Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego
14.12
11.20
Życie codzienne starożytnych rzymian

Sala wykładowa Muzeum Powiatowego w Nysie przy ul. Biskupa Jarosława

dr Małgorzata Radziewicz
21.12
11.20

Muzyka na Boże Narodzenie

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie
mgr Stefan Janik
28.12
11:20
Autodyskrypcja "Warto być razem-udostępnianie kultury"
Sala wykładowa PWSZ w Nysie przy ul. Chodowieckiego
mgr Regina Mynarska- stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr 5 w godzinach 9.00-14.00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7.30 do 15.30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - po wykładzie do 15.00 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek od 12.15 - 14.00 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek od 14.00-16.00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
9.11
11:20
Tajemnice wielkich miast Atlandyda Ur, Knosos
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego
mgr Michalina Danuta Podgórni
16.11
11.20
Trzej panowie "B" Bach, Beethoven, Brahms

Sala koncertowa
Szkoła Muzyczna w Nysie

mgr Stefan Janik
23.11
11.20

Historia sztuki Zdeprawowany Rzym

Muzeum Powiatowe w Nysie ul. Biskupa Jarosława
dr Małgorzata Radziewicz
30.11
11:20
Dzieje Nyskiego Rynku jako centrum handlowe miasta
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Mariusz Krawczyk

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Wszelkie opłaty należy uiszczać w sekretariacie, pokój nr 5 w godzinach 9.00-14.00

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7.30 do 15.30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - po wykładzie do 15.00 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek od 12.15 - 14.00 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek od 14.00-16.00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
5.10
11:30
Inauguracja roku akademickiego 2016/2017.
Wykład inauguracyjny "Materialna i duchowa kultura Śląska"
Aula PWSZ
ul. Obrońców Tobruku 5
prof. dr inż. Jan Kubik
12.10
11.20
Medycyna . Miażdżyca -
objawy, diagnoza, leczenie

Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
101A

dr nauk medycznych Mieczysław Walkiewicz
18.10
10.00-12.00

Bezpieczeństwo - nasza wspólna sprawa
Spotkanie z Policją - handel ludźmi i zagrożenia wyjeżdżających za granicę do pracy

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie ul. Obrońców Tobruku 5
Policjanci
19.10
11:20
Literatura
" Motywy muzyczne w literaturze"
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
101A
mgr Teresa Aranowicz
26.10
11.20
"Podróże dalsze i bliższe"
Muzeum Powiatowe w Nysie ul. Biskupa Jarosława
mgr Edward Hałajko

Zajęcia dodatkowe - KLIKNIJ TUTAJ [ .pdf ]

 

Opłaty semestralne i wpisowe należy wpłacać w sekretariacie, pokój nr 2 w dniach od 6.10.2016 do 11.10.2016 r. w godzinach 10.00-13.00


Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
od 7.30 do 15.30 pokój nr 5

Ponadto dyżury członków Zarządu:

środa - po wykładzie do 15.00 - mgr Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
czwartek od 12.15 - 14.00 - inż. Ewa Morel - Wiceprezes UTW
poniedziałek od 14.00-16.00 - mgr Marek Flakowski - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c czerwiec 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
7.06.2016
11:30
Medycyna Cukrzyca
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Jolanta Potyrała
14.06.2016
11:30
Partycypacja Społeczna Spotkanie z posłem do Sejmu RP

Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

Poseł do Sejmu RP
mgr inż. Janusz Sanocki
14.06.2016
po wykładzie

Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków

1. Podjęcie Uchwały o przystąpienie do Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW w Nowym Sączu.

2.
Ustanowienie Przedstawiciela uprawnionego do reprezentowania SRUTW w Nysie w Federacji.

Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Zarząd UTW Nysa
21.06.2016
11:30
Jezuici i Dankwart
Obrazy z dawnego Kolegium Jezuickiego w Nysie
Aula Carolinum
ul. Sobieskiego 2
mgr Ewelina Kwiatkowska
23.06.2016
11:30
Uroczyste zakończenie roku akademickiego
Aula PWSZ
ul. Obrońców Tobruku 5
Zarząd

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 13.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina 17.00
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 9.30, s. 106 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F
• Język czeski - nieodpłatnie - piątki, godz. 9.40 - 11.10, sala 105, prowadzący O. Urban Franciszkanin

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 7.30 - 15.30

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c maj 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
5.05.2016
13.30
-15.00
Profilaktyka i leczenie bólu kręgosłupa(wg zapisów)
PWSZ ul. Armii Krajowej 7
(sala senatu)
dr n. medycznych Małgorzata Dalewska
09.05.2016
12:00
Spotkanie z Zarządem Sejmiku Województwa Opolskiego

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

V-ce przew. Sejmiku Województwa Opolskiego Bogusław Wierdak
10.05.2016
11:30
Medycyna Zespół polimetaboliczny
Sala wykładowa PWSZ Nysa ul. Chodowieckiego 4
Dr n. med. Mieczysław Walkiewicz
17.05.2016
11:30
Rodem z krainy łagodności
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Michalina Danuta Podgórni
19.05.2016
17.30
Techniki relaksacyjne wg zapisu
PWSZ ul. Armii Krajowej 7
(sala senatu)
Dr n. med. Małgorzata Dalewska
20.05.2016
9.00
Ogólnopolska Konferencja Naukowo - Szkoleniowa
Wiek podeszły wyzwaniem dla kosmetologów i dietetyków
RCTWiTI Nysa
ul. Obrońców Tobruku 5
PWSZ w Nysie
24.05.2016
11:30
Seniorzy a banki
Sala wykładowa PWSZ Nysa ul. Chodowieckiego 4
SławomirKusz
st. specjalista ds. komunikacji społecznej NBP O/Opole
31.05.2016
11:30
Historia regionalna - strój śląski
Muzeum Powiatowe (hol)
ul. Biskupa Jarosława 11
Pracownicy Muzeum Powiatowego

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 13.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina 17.00
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 9.30, s. 106 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F
• Język czeski - nieodpłatnie - piątki, godz. 9.40 - 11.10, sala 105, prowadzący O. Urban Franciszkanin

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 7.30 - 15.30
czwartek nieczynny

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c kwiecień 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
5.04.2016r
11:30
Ekonomia Franki i inne przypadki
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Piotr Bernat
12.04.2016
11:30
Historia sztuki Van Gogh

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
19.04.2016
11:30
Historia lokalna
Muzeum sala wykładowa
ul. Biskupa Jarosława 11
mgr Edward Hałajko
26.04.2016r
11:30
Prawo konsumenckie
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Angelika Bielak

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 13.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina 17.00
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 9.30, s. 106 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F
• Język czeski - nieodpłatnie - piątki, godz. 9.40 - 11.10, sala 105, prowadzący O. Urban Franciszkanin

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 7.30 - 15.30
czwartek nieczynny

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c marzec 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
1.03.2016
11:30
Historia lokalna
Muzeum sala wykładowa
ul. Biskupa Jarosława 11
Dyrektor Muzeum Edward Hałajko
8.03.2016
11:30
Kobieta niejedno ma imię

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
15.03.2016
11:30
Etyczno-estetyczny wymiar ludzkiej egzystencji "Wdzięk i godność"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
doc. dr Tomasz Drewniak
22.03.2016
11:30
Profilaktyka chorób serca
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Mieczysław Walkiewicz
29.03.2016
11:30
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Prezes Zarządu

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 13.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina 17.00
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 9.30, s. 106 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F
• Język czeski - nieodpłatnie - po zorganizowaniu grupy

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

Poniedziałek od 9.00 - 12.00
Wtorek od 9.00 - 11.00
Środa od 9.00 - 12.00

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c luty 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
02.02.2016
11.30
"Literatura - W leśmianowskim teatrze wyobraźni"
Sala wykładowa PWSZ ul. Chodowieckiego 4
mgr. Teresa Aranowicz
09.02.2016
11.30
"Historia sztuki - Vincent van Gogh"

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
16.02.2016
11.30
"Pamięć i przyszłość"
Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Przedstawiciel IPN
23.02.2016
11.30
"Medycyna - choroby układu krążenia"
Sala wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr. Kazimierz Łukawiecki

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 14.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina 17.00
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 14.40, s. 104 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F
• Język czeski - nieodpłatnie - po zorganizowaniu grupy

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

Poniedziałek od 9.00 - 12.00
Wtorek od 9.00 - 11.00
Środa od 9.00 - 12.00

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c styczeń 2016 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.01.2016
11.30
"Historia lokalna - kresy"
Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11
p. dyrektor
Edward Hałajko
12.01.2016
11.30
"Salwatore Dali"

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
19.01.2016
11.30
Filozofia "Estetyczno-etyczny wymiar ludzkiej egzystencji: wdzięk
i godność"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Tomasz Drewniak
20.01.2016
11.30
Wykład otwarty - "Wychowanie człowieka nowego"
Hol Muzeum w Nysie
p.Barbara Sypko
i p.Justyna Sowińska
22.01.2016
10:00
Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku "Innowacyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku - wolontariat kompetencji"
Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Informacyjnych
Organizator - PWSZ w Nysie i UTW w Nysie
26.01.2016
11:30
Spotkania niezwykłe - Opowieści poetki, pisarki i autorki biografii słynnych ludzi
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Pani Agata Tuszyńska

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 14.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek - godzina spotkania zostanie podana po uzgodnieniu z prowadzącą
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 14.40, s. 104 F
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

Poniedziałek od 9.00 - 12.00
Wtorek od 9.00 - 11.00
Środa od 9.00 - 12.00

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c grudzień 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
01.12.2015
11.30
Najnowsze wykopaliska archeologiczne w Nysie
Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11
mgr Mariusz Krawczyk
08.12.2015
11.30
"Historia sztuki"

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
15.12.2015
11.30
"Ameryka Południowa-religia i zwyczaje"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
O. Stanisław Lewandowski misjonarz
22.12.2015
11.30
"Estetyczno - etyczny wymiar ludzki egzystencji:
charakterystyczność, wyniosłość i heroizm"

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Tomasz Drewniak

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Środa godz. 11. 00 oraz Piątek godz. 14.00
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek godz. 17.00.
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 14.40, s. 104 F - początek zajęć 10.11.2015 r.
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F - początek zajęć 09.11.2015 r.

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8

Zajęcia w budynku F, ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach:

Poniedziałek od 9.00 - 12.00
Wtorek od 9.00 - 11.00
Środa od 9.00 - 12.00

Ponadto dyżury członków Zarządu:

Wtorek - po wykładzie do 15.00 - Michalina Danuta Podgórni - Prezes UTW
Czwartek od 12.15 - 14.00 - Ewa Morel - Wiceprezes UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
03.11.2015
11.30
"Historia lokalna c.d."
Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11
mgr Edward Hałajko
10.11.2015
11.30
"Sprawność umysłowa seniora"

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

Sandra Klimańska - psycholog kliniczny
z ZOZ w Kup
17.11.2015
11.30
"Bioróżnorodność to także my"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr A. Sadowska- Konczał
24.11.2015
11.30
Filozofia
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Tomasz Drewniak

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z psychologiem - Trening pamięci - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Piątek godz. 10.00. Pierwsze spotkanie 06.11.2015 r.
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Poniedziałek godz. 17.00. Pierwsze spotkanie 02.11.2015 r.
Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej w Carolinum , ul. Sobieskiego 2

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk - wtorek, godz. 14.40, s. 104 F - początek zajęć 10.11.2015 r.
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak - poniedziałek, godz. 13.00, s. 108 F - początek zajęć 09.11.2015 r.

Zajęcia komputerowe - zajęcia odbywać się będą w budynku H, ul. Marcinkowskiego 6-8
Zajęcia dla wszystkich zainteresowanych rozpoczną się we wtorek 27.10.2015 r. o godz. 17.00 w budynku H przy ul. Marcinkowskiego 6-8. Podział na grupy nastąpi w trakcie spotkania.

Zajęcia sportowe:

Kluby Zainteresowań godz. 10.30 - 12.00, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Sekretariat czynny w dniach: poniedziałek, środa i czwartek w godzinach od 9:00 do 12:00 ( dyżury członków zarządu).

Uwaga!!
Informujemy, że od 27 października br. wykłady odbywać się będą
w każdy wtorek o godz. 11:30 w budynku PWSZ w Nysie
przy ul. Chodowieckiego 4 , sala nr 201


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
07.10.2015
11.30
Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego. Wykład inauguracyjny:
"Rola ustawy "krajobrazowej" jako instrumentu porządkującego przestrzeń miejską, na przykładzie wybranych miast"
Aula PWSZ
ul. Obrońców Tobruku 5
dr hab. inż. Tomasz Malczyk
Prorektor PWSZ
14.10.2015
11.30
"Historia lokalna"

Muzeum

mgr Edwarda Hałajko
21.10.2015
11.30
"Renesans ma sens"
występ zespołu z Bielska-Białej
Aula PWSZ
ul. Obrońców Tobruku 5
Zespół wokalny KWINTESENCJA
pod kierownictwem dyrygentki Dominiki Jurczuk-Gondek
27.10.2015
Wtorek
11.30
Podróże - "Turcja"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Marek Flakowski

Nasza oferta programowa na rok akademicki 2015/2016

I. Wykłady z różnych dziedzin.

II. Zajęcia dodatkowe


Zajęcia z Psychologii - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Zajęcia odbywać się będą w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Zajęcia odbywać się będą w sali nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Lektoraty języków obcych
Zajęcia odbywać się będą w budynku F, ul. Armii Krajowej 21

Konwersacje

• Język francuski - prowadząca pani Danuta Błaszczuk
• Język rosyjski - prowadząca pani Jagoda Forysiak

Zajęcia komputerowe

Zajęcia rehabilitacyjne w wodzie i gimnastyka kręgosłupa - ODPŁATNE

Kluby Zainteresowań godz. 10.00 - 11.30, sala 3, ul. Armii Krajowej 21

Spotkania jeden raz w miesiącu:

Kafejka internetowa "Okno"

 

Szczegółowy harmonogram ww zajęć zostanie podany po zorganizowaniu się grup.

Chętni słuchacze proszeni są o zapisy na ww zajęcia w terminie do 16 października br. w biurze UTW ul. Armii Krajowej 21.

Sekretariat czynny w dniach: poniedziałek, środa i czwartek w godzinach od 9:00 do 12:00 ( dyżury członków zarządu).

Uwaga!!
Informujemy, że od 27 października br. wykłady odbywać się będą
w każdy wtorek o godz. 11:30 w budynku PWSZ w Nysie
przy ul. Chodowieckiego 4 , sala nr 201


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c czerwiec 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
03.06.2015
11.30
Literatura
"Literacka mapa Polski"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Teresa Aranowicz
10.06.2015
11.30
Religioznawstwo
"Judaizm c.d."

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

ks. ppłk Jerzy Niedzielski
17.06.2015
11.30
"Nazwy geograficzne Śląska Opolskiego"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
dr Monika Choroś
24.06.2015
11.30
Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015
Aula PWSZ
ul. Obrońców Tobruku

Zajęcia z Psychologii - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 12.00 w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Zajęcia odbędą się w piątek 15.05.2015 r., sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Grupa I - godz. 12.00 - 13.00
Grupa II - godz. 13.00 - 14.00

Zajęcia z zakresu animacji osób starszych - prowadząca pani Elżbieta Czepil
Zajęcia odbędą się w piątek 12.06.2015 r. w godz. 10.00 - 12.00, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w miesiącu:

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w tygodniu:

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c maj 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
06.05.2015
11.30
Archeologia
"Relikty archeologiczne wybranych konstrukcji inżynieryjnych i architektonicznych dawnej Nysy - najnowsze odkrycia"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Mariusz Krawczyk
13.05.2015
11.30
Podróże
"Skandynawia"

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

mgr Stanisława Madeja
20.05.2015
11.30
Dietetyka
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Pracownik naukowy PWSZ w Nysie
27.05.2015
11.30
Filmoznawstwo
"Filmy Krzysztofa Kieślowskiego"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
ks. prof. Marek Lis

Zajęcia z Psychologii - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 12.00 w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Zajęcia odbędą się w piątek 15.05.2015 r., sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Grupa I - godz. 12.00 - 13.00
Grupa II - godz. 13.00 - 14.00

Zajęcia z zakresu animacji osób starszych - prowadząca pani Elżbieta Czepil
Zajęcia odbędą się w piątek 15.05.2015 r. w godz. 10.00 - 12.00, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy - prowadzący pan Marek Flakowski
Zajęcia odbędą się we wtorek 12.05.2015 r., od godz. 9.00 do 12.00, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w miesiącu:

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w tygodniu:

Zajęcia sportowe

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c kwiecień 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
01.04.2015
11.30
Zdrowie: "Cukrzyca - epidemia XXI wieku"
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Dr nauk med.
Zofia Skalube - Filipow
Diabetolog
08.04.2015
11.30
Spotkanie z Burmistrzem Nysy

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

Kordian Kolbiarz
Burmistrz Nysy
15.04.2015
11.30
Archeologia: "Najnowsze odkrycia archeologiczne w Nysie dokonane w 2014r."
Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Mariusz Krawczyk
22.04.2015
11.30
Historia muzyki: "Muzyka taneczna"
Aula PSM
ul. Rynek Solny 2
mgr Stefan Janik
29.04.2015
11.00
Filozofia: "Filozofia - z sympatią"
Wyższa Szkoła Humanistyczna
ul. Kościuszki, sala 3
Profesor Filozofii

Zajęcia z Psychologii - prowadzący pan Piotr Przybyłowski
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 12.00 w Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Zajęcia odbędą się w piątek 10.04.2015 r., sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Grupa I - godz. 12.00 - 13.00
Grupa II - godz. 13.00 - 14.00

Zajęcia z zakresu animacji osób starszych - prowadząca pani Elżbieta Czepil
Zajęcia odbędą się w piątek 17.04.2015 r. w godz. 10.00 - 12.00, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia z ratownictwa medycznego - prowadzący pan Marek Flakowski
Zajęcia odbędą się w czwartek 16.04.2015 r., sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Grupa I - godz. 9.00 - 10.30
Grupa II - godz. 10.30 - 12.00

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w miesiącu:

Kluby Zainteresowań spotkania jeden raz w tygodniu:

Zajęcia sportowe

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c marzec 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
04.03.2015
11.30
"Rozliczenia i ulgi podatkowe (PIT)"
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Andrzej Barczykowski
Doradca podatkowy
11.03.2015
11.30
"Dziedziczenie ustawowe, sporządzanie testamentu, zachowek, darowizna"

Sala Wykładowa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4

dr Winicjusz Karwowski
Notariusz
18.03.2015
11.30
OGÓLNE ZWYCZAJNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU UTW - Sala 101, ul. Chodowieckiego 4
25.03.2015
11.30
Historia sztuki "Artysta - geniusz czy szaleniec c.d."
Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11
dr Małgorzata Radziewicz

OGÓLNE ZWYCZAJNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU UTW ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 18.03.2015 R. - Sprawozdawcze za rok 2014

Zajęcia z Kinezjologii - prowadząca pani Stanisława Śliwińska
Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu w piątek w godz. 10.45 - 11.45, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Początek zajęć: grupa I - 27.02.2015 r., grupa II - 13.03.2015 r.

Zajęcia z zakresu animacji osób starszych - prowadząca pani Elżbieta Czepil
Zajęcia odbędą się w piątek 06.03.2015 r. w godz. 10.00 - 12.00, sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia z ratownictwa medycznego - prowadzący pan Marek Flakowski
Zajęcia odbędą się w czwartek 12.03.2015 r., sala nr 3, ul. Armii Krajowej 21
Grupa I - godz. 11.00 - 12.30
Grupa II - godz. 12.30 - 14.00

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań " spotkania jeden raz w miesiącu,
godz. 10.00 " 11.30, s. 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia sportowe

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c luty 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
04.02.2015
11.30
Literatura
"Tadeusz Konwicki, Stanisław Barańczak"

Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
mgr Anna Lechwar
11.02.2015
11.30
Historia sztuki
"Artysta szaleniec czy geniusz?"

Muzeum
ul. Biskupa Jarosława 11

dr Małgorzata Radziewicz
18.02.2015
11.30
Historia muzyki
"Wirtuozostwo - instrumenty i wykonawcy"
Aula PSM
Rynek Solny 2
mgr Stefan Janik
25.02.2015
11.30
Religioznawstwo
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
Ks. ppłk Jerzy Niedzielski

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań " spotkania jeden raz w miesiącu,
godz. 10.00 " 11.30, s. 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia sportowe

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c styczeń 2015 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
07.01.2015
11.30
Literatura
"Kobiety Mickiewicza"
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego
P. mgr Teresa Aranowicz
14.01.2015
11.30
"Czy istnieje dieta cud?"

Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego

P. dr Piotr Bernat
21.01.2015
11.30
Historia muzyki
"Muzyka na scenie"
Aula PSM
Rynek Solny 2
P. mgr Stefan Janik
28.01.2015
11.30
Podróże - Bornholm
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego
P. mgr Stanisława Madeja

Dnia 14.01.2015 r. po wykładzie, odbędzie się Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Członków w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających skład Zarządu

Zajęcia z psychologiem panem Piotrem Przybyłowskim " ul. Moniuszki 5, godz. 12.00
Gr. I " początek zajęć 05.01.2015 r.
Gr. II " początek zajęć 12.01.2015 r.

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań " spotkania jeden raz w miesiącu,
godz. 10.00 " 11.30, s. 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia sportowe

Kafejka internetowa "Okno"


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c grudzień 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
03.12.2014
11.30
Prawo karne
"Zagrożenia we współczesnym świecie dla osób starszych "
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego
P. dr Grzegorz Chmielewski
10.12.2014
12.30
Historia Sztuki
"Artysta na nowo odkryty " August Renoir"

Muzeum

P. dr Małgorzata Radziewicz
12.12.2014
10.00
Podsumowanie projektu ASOS
"Druga młodość w kadrze" oraz projekcja filmu "Druga młodość w jesieni życia"
Kino Cinema 3D
17.12.2014
11.30
Historia muzyki
"Brzmienie organów"
Aula PSM
Rynek Solny 2
P. mgr Stefan Janik

10.12.2014 - godz. 9.30 - projekcja ostatniego filmu z programu ASOS oraz panel dyskusyjny prowadzony przez prof. dr hab. Marka Lisa.


Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

Zajęcia komputerowe

Kluby Zainteresowań " spotkania jeden raz w miesiącu,
godz. 10.00 " 11.30, s. 3, ul. Armii Krajowej 21

Zajęcia sportowe

  • Ćwiczenia gimnastyczne - prowadzący pan Ryszard Rogowski
    Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki w godz. 17.00 - 18.00 w "Carolinum" ul. Sobieskiego 2 - mała sala gimnastyczna
  • Gimnastyka w wodzie - ODPLATNE - prowadzący pan Roman Szop
    Piątek - 17.00 - 18.00 - I grupa
  • Warsztaty gry w bulle - prowadząca pani Celina Lichnowska - park, aleja Lompy
    Piątek - 10.00 - 11.30
  • Gimnastyka kręgosłupa -ODPŁATNE - prowadząca pani Milena Sługocka
    Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej "Carolinum", ul. Sobieskiego 2,
    w godzinach 17.00 - 18.00 - I grupa

Kafejka internetowa "Okno"

    Środa - 9.00 - 11.00
    Czwartek - 15.00 - 17.00
    Piątek - 15.00 - 17.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.11.2014
11.30
"Budżet obywatelski"
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego
P. mgr Piotr Liniewski
12.11.2014
11.30
Historia Sztuki
"W świecie fantazji Antonio Gaudi - Barcelona"

Muzeum Hol

P. dr Małgorzata Radziewicz
19.11.2014
11.30
Historia muzyki -
"Słuchamy koncertów"
Aula PSM
Rynek Solny 2
P. mgr Stefan Janik
26.11.2014
11.30
Historia -
"Społeczeństwo II Rzeczypospolitej i jego losy w czasie i po II wojnie światowej"
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
P. mgr Henryk Kaszuba

Lektoraty języków obcych - zajęcia odbywają się w sali 208, ul. Armii Krajowej 21 (II piętro)

  • Język angielski - ODPŁATNE - prowadząca pani Ewa Rosińska

    Wtorek - 9.00 - 10.30 - grupa I - początkująca
    Wtorek - 10.45 - 12.15 - grupa IV - zaawansowana
    Wtorek - 12.30 - 14.00 - grupa II - średniozaawansowana (a)
    Wtorek - 14.15 - 15.45 - grupa III - średniozaawansowana (b)

  • Język niemiecki -ODPŁATNE - prowadzący ksiądz Tadeusz Panek

    Poniedziałek - 9.00 - 10.00 - grupa II - średniozaawansowana
    Czwartek - 9.00 - 10.00 - grupa I - początkująca

  • Język czeski - ODPŁATNE - prowadząca pani Ilona Gwóźdź - Szewczenko

    Środa - 13.00 - 14.00 - grupa I - początkująca
    Piątek - 11.30 - 12.20 - grupa II - średniozaawansowana

  • Język francuski - Konwersacje - prowadząca pani Danuta Błaszczuk

    Środa - 10.00 - 11.00

Zajęcia komputerowe

  • Zajęcia komputerowe - poziom początkujący - prowadzący pan Marek Cylny

    Zajęcia odbywają się w sali 3 (kawiarenka internetowa), ul. ul. Armii Krajowej 21
    I grupa - wtorek - 10.00 - 13.30
    II grupa - wtorek - 13.30 - 17.00
    III grupa - wtorek i czwartek - 10.00 - 13.30
    Uwaga! Zajęcia dla grupy III rozpoczynają się od 04.11.2014 r.

  • Zajęcia komputerowe - poziom zaawansowany - prowadząca pani Renata Bednarz

    IV grupa - środa - 13.30 - 15.00, sala 309 "Carolinum"
    Uwaga! Zajęcia dla grupy IV rozpoczynają się od 05.11.2014 r.

  • Zajęcia komputerowe - poziom zaawansowany - prowadząca pani Józefa Ryszka

    V grupa - 13.30 - 15.00, sala 308 "Carolinum"
    Uwaga! O rozpoczęciu zajęć grupy V poinformujemy.

  • Zajęcia komputerowe - poziom zaawansowany - prowadząca

    VI grupa - sala 3, ul. Marcinkowskiego
    Uwaga! O rozpoczęciu zajęć grupy VI poinformujemy.
    Kluby Zainteresowań - spotkania jeden raz w miesiącu, godz. 10.00 - 11.30, s. 3, ul. Armii Krajowej 21

  • Klub literacki "Z szuflady" - pierwszy poniedziałek miesiąca
  • Klub podróżniczy "Włóczykij" - drugi poniedziałek miesiąca
  • Klub rękodzieła "Nie tylko z igłą" - trzeci poniedziałek miesiąca
  • Klub filmowy "Kino Seniora" - Spotkanie w kinie - czwarty poniedziałek miesiąca
  • Klub "Dreptaków" - spotkania jeden raz w tygodniu - we wtorki, godzina 13.30, Plac Paderewskiego

Zajęcia sportowe

  • Ćwiczenia gimnastyczne - prowadzący pan Ryszard Rogowski
    Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki w godz. 17.00 - 18.00 w "Carolinum" ul. Sobieskiego 2 - mała sala gimnastyczna
  • Gimnastyka w wodzie - ODPLATNE - prowadzący pan Roman Szop
    Piątek - 17.00 - 18.00 - I grupa
    Czwartek - 16.00 - 17.00 - II grupa
  • Warsztaty gry w bulle - prowadząca pani Celina Lichnowska - park, aleja Lompy
    Piątek - 10.00 - 11.30
  • Gimnastyka kręgosłupa -ODPŁATNE - prowadząca pani Milena Sługocka
    Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej "Carolinum", ul. Sobieskiego 2, w godzinach 17.00 - 18.00

    Środa - I grupa
    Czwartek - II grupa
    Kafejka internetowa "Okno
    Środa - 9.00 - 11.00
    Czwartek - 15.00 - 17.00
    Piątek - 15.00 - 17.00


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
08.10.2014
11.30
Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego.
Wykład inauguracyjny: Aktywność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w świetle współczesnych wyzwań
Aula
ul. Obrońców Tobruku 5
Zarząd oraz
P. dr Piotr Bernat
15.10.2014
11.30
"Smaki polskie i opolskie"

Muzeum Hol

Ks. dr hab. Andrzej Hanich
22.10.2014
11.30
Historia muzyki -
"Jak słuchać muzyki?"
Aula PSM
Rynek Solny 2
P. mgr Stefan Janik
29.10.2014
11.30
Literatura -
"Chciałbym jeszcze spuścić nogi na trawę"
Czesław Miłosz - człowiek i artysta
Sala Wykładowa
PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
P. mgr Teresa Aranowicz

 


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c maj 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
07.05.
(środa)
11.30
"Podróże po świecie - Brazylia"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. Przemysław Dziaduś
14.05.
(środa)
11.30
"Bezpieczeństwo prawne seniorów"

Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2

P. Sebastian Biegun
(prokurator)
21.05.
(środa)
11.30
"Cykl religie świata - prześladowania chrześcijan w XXI wieku - fakty czy fikcja"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
Pastor Maciej Wilkosz
28.05
(środa)
11.30
"Pozytywne aspekty późnej dorosłości"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. dr Małgorzata Przepióra-Kapusta
  1. Zajęcia sportowe prowadzone przez Pana mgr Ryszarda Rogowskiego zostały już zakończone.
  2. Gimnastyka na basenie "Jak ryba w wodzie" (zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Miasta i Gminy Nysa): piątek, co tydzień od 7 marca do 30 maja w każdy piątek od godziny 17.00 do godziny 18.00 prowadzący mgr Roman Szop (zapisani na zajęcia uczestnicy zabierają czepek, strój kąpielowy, klapki, ręcznik).

    2 maja zajęcia również się odbędą w godzinach 17.00-18.00 - za zajęcia, które przepadły 28 marca.

  3. Zajęcia komputerowe - poziom podstawowy, zajęcia prowadzą: LATARNICY
    Miejsce zajęć: PWSZ ul. Marcinkowskiego 6-8.
    Plan zajęć:
    • Poniedziałek grupa I i II- godz. 17.00 sala 3H
    Zajęcia z Panem Markiem Cylnym we wtorki (ul. Armii Krajowej 21, sala nr 3): I grupa 10.00-11.30
    II grupa 11.30-13.00
  4. Zajęcia komputerowe - poziom zaawansowany Carolinum
    GRUPA I, zajęcia prowadzi: mgr Józefa Ryszka, miejsce zajęć: LO "Carolinum" ul. Sobieskiego 2 (II p. sala 312)
    Plan zajęć: czwartek, godz. 13.30.
    GRUPA II, zajęcia prowadzi: mgr Renata Bednarz, miejsce zajęć: LO "Carolinum" ul. Sobieskiego 2 (II p. sala 309)
    Plan zajęć: czwartek, godz. 13.30.
  5. Zajęcia z zakresu treningu pamięci i poradnictwa psychologicznego - prowadzone przez Pana mgra Piotra Przybyłowskiego w Domu Dwóch Kultur ul. Moniuszki 5.
    • GRUPA I - WTOREK GODZ. 12.00 GRUPA IV - CZWARTEK GODZ. 14.00
    • GRUPA II - ŚRODA GODZ. 13.30 GRUPA V - PIĄTEK GODZ. 10.30
    • GRUPA III - ŚRODA GODZ. 15.00 GRUPA VI - PIĄTEK GODZ. 12.00
  6. Lektoraty z języka angielskiego
    Zajęcia prowadzi: mgr Martyna Kulpa, miejsce zajęć: ul. Armii Krajowej 21 BUDYNEK "F", sala nr 107.
    • Grupa III wtorek, godz. 8.45-10.15 (zaawansowana)
    • Grupa II wtorek, godz. 10.20-11.50 (średniozaawansowana)
    • Grupa I wtorek, godz. 12.00-13.30 (początkowa)
  7. Lektoraty z języka niemieckiego
    Zajęcia prowadzi: mgr Wanda Strycharczyk, miejsce zajęć: ul. Armii Krajowej 21 BUDYNEK "F"
    Grupa I ( początkująca) czwartek od godz. 9.00-10.30 sala nr 208
    Grupa II (zaawansowana) czwartek od godz. 11.00-12.30 sala nr 205
  8. Lektoraty z języka czeskiego (środa godz. 13.30-14.30).
    Zajęcia prowadzi: dr Ilona Gwóźdź-Szewczenko: ul. Armii Krajowej 21, BUDYNEK "F" sala Nr 207.
  9. Konwersacje z języka francuskiego - prowadzone przez mgr Danutę Błaszczuk w środy od 10.00 do 11.00, ul. Armii Krajowej 21 BUDYNEK "F"., sala nr 208
  10. Zajęcia z języków obcych dla początkujących. Prowadzący: Ksiądz Tadeusz Panek:
    angielski: ul. Armii Krajowej 21 sala nr 3
    poniedziałek godz. 14.00 (grupa I)
    czwartek godz. 10.45 (grupa II)
    niemiecki: ul. Armii Krajowej 21 sala nr 3
    czwartek godz. 14.30 (grupa I)
    piątek godz. 13.00 (grupa II)
    Listy uczestników zamknięte.
  11. Zajęcia z animatorem osób starszych
    Zajęcia prowadzi animator mgr Elżbieta Czepil, miejsce zajęć: ul. Armii Krajowej 21, sala nr 3
    W piątki od godz. 9.00-11.00.
  12. Warsztaty gry w bulle
    Zajęcia prowadzi Celina Lichnowska, miejsce zajęć: Gimnazjum Nr 3 ul. Kościuszki 10.
    W piątki w godzinach od 9.30 do 11.15 (Lista uczestników otwarta)
    Zapraszamy chętnych słuchaczy do wstąpienia na poszczególne sekcje klubowe (zapisy w sekretariacie):
    Klub "Dreptaki"- piesze wędrówki - spotkania jeden raz w tygodniu
  13. Kafejka internetowa "Okno" czynna we wtorki, środy i czwartki pod opieką osób dyżurujących od godz. 9.00 do 11.00.
  14. Zapraszamy chętnych słuchaczy na spotkania klubowe:
    1. Klub Podróżniczy "Włóczykij" - pierwszy poniedziałek miesiąca tj. 5.V.2014 r.
    2. Klub Literacki "Z szuflady" - drugi poniedziałek miesiąca tj. 12.V.2014 r.
    3. Klub Rękodzieła "Nie tylko z igłą" - trzeci poniedziałek miesiąca tj. 19.V.2014 r.
    w godzinach od 9:00 do 11:00; ul. Armii Krajowej 21, sala Nr 3
    4. Klub Filmowy "Kino seniora"- czwarty poniedziałek miesiąca 26.V.2014 r. godz. 10.30 Kino Cinema N 3D, Aleja Lompy 3
    Sekretariat czynny 8.00-16.00, tel. 77 433 22 56

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c kwiecień 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
02.04.
(środa)
11.30
"Wielki dzieła architektury - co zostało po kulturze Majów i Inków"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
09.04.
(środa)
11.30
"Uskrzydleni - rzeźba w metalu". Wernisaż wystawy.

Hol
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5

P. dr Małgorzata Radziewicz
16.04.
(środa)
11.30
"Wielokulturowość: kolory, smaki i zapachy Indii"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Magdalena Derejczyk
23.04
(środa)
10.30
"Książka - wiedza - mądrość" + prezentacja multimedialna
Aula Carolinum, ul. Sobieskiego 2
Mgr Jadwiga Rosińska-Żuchowicz
30.04.
(środa)
11.30
"Język polski - niespodzianka"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Anna Lechwar


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c marzec 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.03.
(środa)
11.30
"Architektura i jej tajemnice - Wenecja Pałac Dożów"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
12.03.
(środa)
11.30
"Religie świata - islam"

Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2

Ks. ppłk dr Jerzy Niedzielski
19.03.
(środa)
12.00
"Policja w ochronie dziedzictwa narodowego"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
24.03.2014. (poniedziałek)
14.00
"Estry - najczystsza postać kwasów Omega-3"
Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5
Prelegenci z FLC Pharma
26.03.
(środa)
11.30
"Zwyczajne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia UTW - zebranie sprawozdawczo- wyborcze"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
Zarząd UTW


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c luty 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.02.
(środa)
11.30
"Architektura i jej tajemnice - Żyzny Półksiężyc - Mezopotamia"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
12.02.
(środa)
11.30
"Muzyczne portrety mistrzów jazzu"

Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego
Rynek Solny 2
II piętro

P. mgr Stefan Janik
19.02.
(środa)
11.30
"Psychologia"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. dr Małgorzata Przepióra-Kapusta
26.02.
(środa)
11.30
"Literatura - Niespodzianka"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Anna Lechwar

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c styczeń 2014 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
08.01.
(środa)
11.30
"Architektura i jej tajemnice - Żyzny Półksiężyc - Mezopotamia"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
15.01.
(środa)
11.30
"Sławni nysianie - Konrad Bloch i Michael Grzimek"

Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2

P. Kazimierz Staszków
22.01.
11.30
"Jazz na słowiańską nutę"
Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego
Rynek Solny 2
II piętro
P. mgr Stefan Janik
29.01.
(środa)
11.30
"Polityka senioralna w Europie, Polsce i Gminie Nysa"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
Burmistrz Nysy P. Jolanta Barska

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c grudzień 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
04.12.
(środa)
11.30
"Architektura i jej tajemnice - Świątynia Ateny Partenos
w Atenach"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
11.12.
(środa)
11.30
"Duże i małe zespoły jazzowe"

Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego
Rynek Solny 2
II piętro

P. mgr Stefan Janik
13.12
(piątek)
13.00
Wykład otwarty:
"Dialog pomiędzy architekturą a medycyną"
PWSZ w Nysie
ul. Obrońców Tobruku
sala Nr 19
P. prof. Jacek Włodarczyk
18.12.
(środa)
11.30
Spotkanie ze Starostą Nyskim - Panem Adamem Fujarczukiem
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
Starosta Nyski - Pan Adam Fujarczuk

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
06.11.
(środa)
11.30
"Architektura i jej tajemnice"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 5
P. dr Małgorzata Radziewicz
13.11.
(środa)
11.30
"Instrumenty jazzu"

Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2

P. mgr Stefan Janik
20.11.
(środa)
11.30
"Chipsy jak kokaina"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. dr Piotr Bernat
28.11.
(czwartek)
13.00
Wykład otwarty: "Jak budowano katedry"
PWSZ w Nysie
ul. Obrońców Tobruku
sala Nr 19
P. prof. Jan Kubik
27.11.
(środa)
11.30
"Seniorzy, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
Przedstawiciel Policji

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
02.10.
(środa)
10.00
Inauguracja Roku Akademickiego UTW 2013/2014
Sala Wykładowa
Aula PWSZ w Nysie
ul. Obrońców Tobruku 5
Słuchacze UTW
09.10.
(środa)
11.30
Temat do uzgodnienia

Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława

P. dr Małgorzata Radziewicz
16.10.
(środa)
11.30
"Źródła i początki jazzu"
Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego
Rynek Solny 2
II piętro
P. mgr Stefan Janik
23.10.
(środa)
11.30
Wykład otwarty: "Julian Tuwim"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr. Anna Lechwar
30.10.
(środa)
11.30
"Zaginione cywilizacje- starożytny Egipt, starożytna Polska"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Mariusz Krawczyk

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c maj 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
08.05.2013r.
(środa)
11.30
"Kobiecość wieloraka - jak sztuka postrzega kobietę"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława
P. dr Małgorzata Radziewicz
15.05.2013r.
(środa)
11.30

 

Spotkanie z posłem na Sejm RP

 

Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2

P. dr Rajmund Miller
Poseł na Sejm RP
22.05.2013r.
(środa)
11.30
"Oddziaływanie wzajemne w globalnej gospodarce rynkowej"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. dr Piotr Bernat
29.05.2013r.
(środa)
11.30
"Jak dbać o swój kręgosłup"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Iwona Omylanowska rehabilitant

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c kwiecień 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
03.04.2013r.
(środa)
11.30
Wykład otwarty
"Między logiką a uczuciem-Wielkie dzieła Renesansu i Baroku"
"Wpływ muzyki klasycznej na kształtowanie gustów muzycznych odbiorców"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława
P. dr Małgorzata Radziewicz
P. mgr Stefan Janik
10.04.2013r.
(środa)
8.30


9.45


10.15

WARSZTAT:
I grupa

WYKŁAD :
"Makijaż cery dojrzałej


WARSZTAT:
II grupa

Aula Rektoratu
ul. Armii Krajowej
Instytut Kosmetologii

P. Anna Chudy Olejniczak
17.04.2013r.
(środa)
11.30
"Promocja aktywnego życia seniorów"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala Nr 2
P. mgr Katarzyna Stroka - psycholog
24.04.2013r.
(środa)
11.30
"Podsumowanie kultywowania wartości narodowych poprzez porównanie z klasyką europejską"
Państwowa Szkoła Muzyczna im. I i II stopnia im. W. Lutosławskiego
Rynek Solny 2
P. mgr Stefan Janik

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c marzec 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
04.03.2013r.
(poniedziałek)
13.00
"Żołnierze wyklęci"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala nr 2
P. dr Grzegorz Mazur
06.03.2013r.
(środa)
11.00
Temat do uzgodnienia
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława
P. dr Małgorzata Radziewicz
11.03.2013r.
(poniedziałek)
11.30
Wykład otwarty z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala nr 2
P. dr Grzegorz Mazur współorganizator Powiat Nysa
13.03.2013r.
(środa)
11.30
Samorząd Powiatowy- główne zadania Działalność Rady Powiatu
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala nr 2
P. mgr Mirosław Aranowicz
Przewodniczący Rady Powiatu
19.03.2013r.
(wtorek)
11.30
"Obmyślam świat"
Program słowno-muzyczny w pierwszą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej
Aula "Carolinum"
ul. Jana Sobieskiego 2
P. mgr Jadwiga Rosińska-Żuchowicz
20.03.2013r.
(środa)
11.30
Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Rozwoju UTW
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego 4
sala nr 2
Zarząd UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c luty 2013 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
05.02
(wtorek)
11.30
"Jak zadbać o zdrowie w Karlowej Studance"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
sala 201, piętro II
Danuta Riedlowa
07.02
(czwartek)
11.00
Tłusty czwartek
Sala Klub
ul. Moniuszki 5
Zarząd
12.02
(wtorek)
11.30
"Zagadka smoka wawelskiego" - promocja książki
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
sala 201, piętro II
Dr Marek Sikorski
14.02
(czwartek)
11.00
Walentynki
Sala Klub
ul. Moniuszki 5
Zarząd
19.02
(wtorek)
11.30
"Szlakiem gotyckich katedr i kościołów"
Sala Wykładowa
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława
Dr Małgorzata Radziewicz
26.02
(wtorek)
11.30
"Literatura polska"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
sala 201, piętro II
Mgr Anna Lechwar

www.utw.pwsz.nysa.pl


Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c listopad 2012 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
06.11
(wtorek)
11.30
Historie z życia "Na tułaczym szlaku" spotkanie z autorką i promocja książki "Monidło i Asterka"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
Romana Kotwińska
07.11
(środa)
17.00
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Marcinkowskiego
Daniel Zimoch
08.11
(czwartek)
18.00
"Zapomniane nyskie cmentarze"
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 11
Edward Hałajko
13.11
(wtorek)
11.30
"Bruno Schulz - pisarz wyzwolonej wyobraźni"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
mgr Jadwiga Rosińska - Żuchowicz
20.11
(wtorek)
11.30
"Wpływ etyki filozoficznej na kształtowanie osobowości"
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
Siostra Dyrektor Jadwiga Stankiewicz z D.P.S prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek
27.11
(wtorek)
11.30
"Ogień z nieba"
/słynna historia z ogniem w czasie najazdu Mongołów na Śląsk w XIII wieku/
Sala Wykładowa
PWSZ w Nysie
ul. Chodowieckiego
dr Marek Sikorski
29.11
(czwartek)
10.00

KONFERENCJA
"Gerontologia - mistyczny proces starzenia"
Dofinansowana z funduszy Gminy Nysa

Aula PWSZ w Nysie
ul. Obrońców Tobruku 5
Walentyna Wnuk
Tomasz Frąckowiak
Stanisława Warmuz
Magdalena Wnuk
29.11
(czwartek)
18.00
"Rzemiosło dawnej Nysy"
Muzeum w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 11
Mariusz Krawczyk

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie
Harmonogram zajęć na m-c październik 2012 r.

Data
Godz.
Temat wykładu, spotkania
Miejsce
Osoba prowadząca
09.10
(wtorek)
16.00
Inauguracja Roku Akademickiego UTW 2012/2013
"Józef Ignacy Kraszewski - wizja historii polski" wykład otwarty
Sala Wykładowa
Aula PWSZ w Nysie
u l. Obrońców Tobruku 5
Mgr Piotr Krzyżowski
16.10
(wtorek)
11.00
"Twórcy kultury świata zachodniego - kultura greków i rzymian"
Sala Wykładowa
Muzeum Nyskie
Dr Małgorzata Radziewicz
20.10
(sobota)
16:00
"Nieogłaskany dziwotwór - tropami Smoka Wawelskiego"
Bastion św. Jadwigi,
ul. Piastowska 19
Dr Marek Sikorski
23.10
(wtorek)
11.00
"Podróż dookoła świata" - ciąg dalszy
Sala Wykładowa
PWSZ ul. Chodowieckiego
Mgr Piotr Liniewski
24.10
(środa)
10.00
"Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu"
Sala Wykładowa
PWSZ ul. Marcinkowskiego 6-8
Jolanta Szwalbe
30.10
(wtorek)
11.00

'Podstawy żywienia cukrzycy"

Sala Wykładowa
PWSZ ul. Chodowieckiego
Dr Ewa Malczyk

ARCHIWUM > >

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie, 48-300 Nysa, ul Moniuszki 9-10 NIP: 753-229-99-83
Strony internetowe, multimedia, sprzęt komputerowy, usługi informatyczne Sigma Technology
UTW Nysa - Wszelkie prawa zastrzeżone