Umowa partnerska z Uniwersytetem Iwana Franko we Lwowie

Umowa partnerska między Wydziałem Języków Obcych Narodowego Uniwersytetu Iwana-Franko we Lwowie i Wydziałem Neofilologii PWSZ w Nysie. Oba wydziały zacieśniają długoletnią współpracę zmierzającą do ściślejszej wymiany studentów i pracowników.

Ubiegłoroczna wizyta przedstawicieli Uniwersytetu we Lwowie, Prorektor prof. dr. Mariyi Zubrytskiej i Dyrektora Instytutu Filologii Germańskiej prof. dr Bohdana Maksymchuka, była okazją nie tylko do prezentacji oferty dydaktycznej i wymiany naukowej, ale także do przygotowania umowy partnerskiej między wydziałami.

Umowa podpisana przez Rektora PWSZ w Nysie i Dziekana Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Lwowskiego weszła w życie we wrześniu 2019r. przy okazji rewizyty wykładowców z Nysy - Dziekan Wydział Neofilologii dr Aliny Dittmann i Prodziekan mgr Małgorzaty Kurpiel. 

Partnerski Wydział Języków Obcych kształci rocznie w ramach studiów nauczycielskich, tłumaczeniowych i komunikacji interkulturowej ok. 2000 studentów i obejmuje m. in. filologię angielską, germańską, romańską z iberystyką oraz filologię klasyczną. Wydział posiada prawo doktoryzowania.

W ramach wydziału działają:

Department of English Philology

Department of French Philology

Department of Classical Philology

Department of German Philology

Department of Applied Linguistics and Translation Studies

Department of World Literature

Department of Intercultural Communication and Translation

Department of Foreign Languages For Natural Studies

Department of Foreign Languages for Humanities

Studenci PWSZ w Nysie obecnie mogą studiować na Uniwersytecie Lwowskim w ramach studiów Erasmusa. Aktualnie trwają prace nad zaplanowaniem wspólnej ścieżki kształcenia na studiach magisterskich dla studentów filologii obu uczelni.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik