Kontrast:

KontaktAktualności / WydarzeniaPrezentacja WydziałuKwalifikacje absolwentaPracownicy

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- kierunek kosmetologia

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wyjazd szkoleniowy do Germain de Capuccini

W dniach od 18.10.- 22.10.2021 r. wykładowcy dr M. Rogóż, mgr A. Pulik, mgr M. Grabas – Wyrwich, mgr M. Podborączyńska Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej (kierunek kosmetologia) uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu w ranach programu ERASMUS+ w siedzibie hiszpańskiej firmy Germain de Capuccini.

Germiane de Capuccini to marka stworzona w 1964r. przez wyjątkową kobietę Carmen Vidal, która wychowywana w Algierze obserwowała rytuały pielęgnacyjne kobiet, a dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w Paryżu, stworzyła wyjątkowe produkty kosmetyczne, łączące w sobie siłę natury i naukowe podejście.

Przedstawiciele Germain de Capuccini w ciągu kilkudniowego szkolenia przedstawili filozofię i historię swojej firmy. Oprowadzili wykładowców po siedzibie oraz laboratoriach Germaine de Capuccini.

Zostały także zaprezentowane produkty oraz omówione składniki aktywne stosowane w preparatach w/w firmy. Germaine de Capuccini to wysoka jakoś produktów opartych o innowacyjne składniki aktywne otrzymywanych w procesach biotechnologicznych. To naturalne i czyste mikrobiologicznie substancje, inspirowane naturalnymi składnikami roślinnymi, spełniające najwyższe standardy jakości.

Jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry jest stres oksydacyjny, wywołany przez atak wolnych rodników, dlatego jeden z wykładów dotyczył właśnie zastosowania antyoksydantów w preparatach w/w firmy. Jednym z najbardziej popularnych przeciwutleniaczy stosowanych w kosmetyce jest Witamina C, która w połączeniu z innymi substancjami jest doskonałym składnikiem chroniącym komórki naszej skóry. Dodatkowym jej atutem jest działanie wyrównujące koloryt, przywracające naturalny blask skórze oraz ujędrniające i przeciwzmarszczkowe.. Omówiono zastosowanie linii  TIMEXPERT RADIANCE C+, TIMEXPERT SRNS.

Wykładowcy uczestniczyli również w szkoleniu warsztatowym z wykorzystaniem:

  • linii zabiegowej TIMEEKSPERT RADIANCR C+ która łączy silne działanie antyoksydacyjne witaminy C+ z patentowanymi nanopolimerami HLG, oraz technologią redukującą skutki uszkodzeń skóry spowodowanych glikacją.
  • linii zabiegowej TIMEXSPERT SRNS opartej na Synchronizowanym Systemie Naturalnej Regeneracji linia przeciwstarzeniowa TIMEXPERT SRNS stymuluje komórki w ciągu dnia, dzięki aktywnemu składnikowi ZINC-GLYCINE COMPLEX.
  • z wykorzystaniem kuli do masżu p- zmarszczkowego
  • z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia do modelowania sylwetki.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej - kierunek kosmetologia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK