KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

II edycja Ogólnopolskiego Testu Coopera
Nysa 17.10.2019r.

Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy wszystkich chętnych studentów na Stadion Miejski w Nysie aby przebiec 12 minutowy Test Coopera. Akcja ma za zadanie uświadomienie uczestnikom poziomu ich kondycji fizycznej i zachęcenie do uprawiania regularnie ćwiczeń fizycznych.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 17 października i będzie trwało od godziny 9.00 do 14.30. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy numer startowy i Certyfikat potwierdzający udział i zawierający wynik testu i zostanie wpisany do Narodowej Bazy Talentów.

Co to jest test Coopera?
Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12 minutowym nieprzerwanym biegu. Celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. Pułap tlenowy VO2max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od płci i wieku określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Zalecenia dla uczestników:
Należy dobrze się rozgrzać, przygotowując się do wzmożonego wysiłku.
Jeżeli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności.
Po upływie 12 minut zatrzymaj się i zmierz przebytą odległość, wynik porównaj z tabelą, biorąc pod uwagę swój wiek i płeć.

Procedury dla uczestników:
Każdy uczestnik testu Coopera będzie musiał wypełnić formularz startowy zawierający podstawowe dane porządkowe.

Organizatorzy:

  • Klub AZS PWSZ w Nysie (mgr Adam Wrona)
  • Diecezjalna Szkoła Podstawowa i Liceum Humanistyczne w Nysie

Partner główny:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

Chętnie podzielę się szczegółami ( zasady, godziny, zgody itd) Adam Wrona , tel. 602326401

Zapraszamy !!!

 
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK