Kontrast:
Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

                                                                             Dzień Adaptacyjny ERASMUS+

Dzień Adaptacyjny, który stał się już tradycją, również w tym roku został zorganizowany dla naszych studentów z programu Erasmus+. W bieżącym semestrze PWSZ w Nysie gości studentów: Albanii, Algierii, Czarnogóry, Kosowa, Hiszpanii, Maroka, Turcji oraz Ukrainy. Będą oni uczęszczać na zajęcia na kierunkach: architektura, informatyka, finanse i rachunkowość, filologia angielska i germańska oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Podczas spotkania studenci uzyskali niezbędne informacje o Nysie i PWSZ w Nysie. Dzień rozpoczął się od rejestracji i wręczenia pakietów powitalnych. Następnie została przedstawiona ogólna prezentacja Uczelni oraz praktyczne informacje na temat mobilności. Wszyscy studenci uczestniczyli w pracach zespołowych i różnego rodzaju grach integrujących całą grupę. Przełamywali granice w komunikacji oraz nawiązali nowe relacje. Dzień zakończył się wjazdem na wieżę ratuszową w Nysie, gdzie roztacza się piękny widok na miasto.

W czasie pobytu w PWSZ w Nysie studenci m.in. przygotują prezentacje o swoich krajach i będą przedstawiać swoją kulturę oraz tradycje. Zaplanowano też “Erasmus Easter Meeting” wielkanocne spotkanie podczas, którego studenci będą poznawać tradycyjne polskie potrawy świąteczne. Oprócz tego studenci będą brali udział w wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię, warsztatach oraz konferencjach.

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK