o naslista członkówterminarz szkoleńrelacje ze szkoleńnasze prezentacjekontakt

Relacje ze szkoleń


WARSZTATY Z DIAGNOSTYKI CERY W OPARCIU O APARATURĘ POMIAROWĄ

Dobór odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego oraz jego skuteczność, zależy od prawidłowej oceny skóry klienta. Rodzaj cery, jej aktualna kondycja i potrzeby warunkują dobór właściwych procedór zabiegowych.

W ramach działalności SKIN EZIS, studentki 3 roku kosmetologii miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zastosowania analizatorów skóry. Studentki diagnozowały swoje cery w oparciu o najnowszej generacji multispektralny analizator OPATRA DOME. Aparat ten pozwala na obrazowe przedstawienie aż 10 problemów skórnych takich jak: stopień nawilżenia, tekstura, ilość przebarwień, liczba rozszerzonych porów, tendencje do wystąpienia trądziku, ilość zmarszczek, obszar wrażliwy czy uszkodzenia cery.

Tak dokładna analiza pozwoliła studentkom stwierdzić od jakiego problemu należy zacząć kuracje i jaki problem jest na najmniejszym poziomie.

Bardzo dziękujemy firmie OPATRA za przyjazd i bardzo ciekawe warsztaty.


Kierunek Kosmetologii na Targach Edukacyjnych w Świdnicy

W dniu 02.03.2020, studentki koła naukowego EZiSJulia Christ oraz Katarzyna Dubrowska reprezentowały kierunek kosmetologii podczas Targów Edukacyjnych w Świdnicy. Koło naukowe prowadzone jest przez mgr Mirosławę Grabas-Wyrwich oraz mgr Agnieszkę Pulik. Na naszym stoisku można było wykonać analizę skóry przy użyciu aparatury pomiarowej NATI, uzyskać porady dotyczące prawidłowej pielęgnacji skóry oraz dowiedzieć się więcej na temat studiowania na naszym kierunku i uczelni . Porady naszych studentek cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.


Szkolenie Thalion

Dnia 07.03.2020 r.( studia niestacjonarne) oraz 09.03.2020 r. (studia stacjonarne) w ramach działalności SKN EZiS  na Wydziale Nauko Zdrowiu i Kulturze Fizycznej (kierunek kosmetologia) odbyło się szkolenie produktowe  francuskiej firmy Thalion, w którym udział wzięły studentki II roku kosmetologii. Thalion to rodzinna firma stworzona przy współpracy ojca i syna,  rdzennych Bretończyków zafascynowanych rodzinną ziemią i jej naturalnym bogactwem - Morzem I`Rose.

Szkoleniowiec, Pani mgr Marzena Subocz przybliżyła studentkom filozofię firmy Thalion, sposoby pozyskiwania alg, a także ich rodzaje (forma sucha, sproszkowana, czy alginat). Studentki mogły zapoznać się z produktami firmy, a także poczuć je na własnej skórze. W części praktycznej szkolenia zostały zaprezentowane najnowsze zabiegi z linii ALGO Lift firmy THALION. Zabiegi na bazie produktów firmy Thalion będą wykonywane przez studentki w ramach zajęć ćwiczeniowych z zakresu kosmetologii upiększającej i leczniczej.

Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających znajomość filozofii i bazy produktowej firmy Thalion.


Szkolenie produktowe firmy BIELENDA Professional 

W dniu 21.01.2020 r., w ramach działalności SKN „EZiS” w Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunku Kosmetologia, odbyło się szkolenie dotyczące zastosowania produktów polskiej marki Bielenda Professional. 

Marka BIELENDA Professional istnieje od 1990 roku. Od ponad 20 lat produkuje najwyższej jakości naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Jest nowoczesną firmą, która od początku swojego istnienia jest wierna przekonaniu, że najbardziej kompleksową, a zarazem bezpieczną i przyjazną skórze pielęgnację zapewniają kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych. 

W szkoleniu Bielenda Professional uczestniczyły studentki II roku kierunku kosmetologii. Szkolenie składało się z części wykładowej oraz części pokazowej. Słuchaczki uzyskały wiedzę na temat stosowania produktów w zależności od rodzaju cery. Na dwóch wybranych studentkach odbył się również pokaz najnowszych zabiegów pielęgnacyjnych: na twarz - Total Lifting PPV+ oraz na ciało-  Shape Architect. Każda uczestniczka miała możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego umiejętności doboru i zastosowania preparatów marki Bielenda Professional.


Sandra Patron Studio i Studio Urody Równiccy

Dnia 15.01.2020 r. studentki SKN "EZiS" oraz studentki II i III roku kierunku kosmetologii uczestniczyły w warsztatach pokazowych z udziałem firm:
Sandra Patron Studio i Studio Urody Równiccy.

Szkolenie przeprowadzone było bardzo dynamicznie i ciekawie przez kilku specjalistów. Jednocześnie na trzech stanowiskach pracy zaprezentowano najnowsze trendy branży kosmetologicznej:

- różnorodne metody zdobień płytki paznokciowej (Pani Klaudia Skórka),

- manualne techniki makijażu permanentnego:

 • Micro Blanding – to szybka, ręczna metoda pigmentacji brwi, dająca efekt bardzo naturalnego wyglądu (Pani Sandra Patron – trener linergista, mgr Kinga Homa – kosmetolog, trener linergista)
 • Micro Tapping  - ręczna metoda makijażu permanentnego polegająca na cieniowaniu ust, brwi oraz kresek na powiekach

(Pani Sandra Patron – trener linergista, mgr Kinga Homa – kosmetolog, trener linergista),

- laminację rzęs

 • Zabieg laminowania podkreśla naturalne piękno rzęs, natomiast lifting keratynowy dostarcza im niezbędnych wartości odżywczych, wzmacniając je od nasady (Pani Agnieszka Mandrysz – lic. Kosmetolog)

- geometrię brwi z henną pudrową

 • Henna pudrowa to naturalny preparat w całości oparty na roślinnych składnikach.Jego siłą jest zawartość wielu witamin o działaniu odżywczym, dzięki którym nadaje kolor włoskom i skórze, równocześnie je pielęgnując. W skład preparatu wchodzą najczęściej wyciąg z liści lawsonii, wyciąg z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze. Dzięki pudrowej stylizacji brwi uzyskujemy naturalny efekt koloryzacji przy jednoczesnym wykorzystaniu właściwości odżywczych.

(Pani Agnieszka Mandrysz – lic. kosmetolog).


Szkolenie z trychologii 

Dnia 02.12.2019 r. w ramach działalności SKN EZiS odbyło się szkolenie z zakresu trychologii dla studentek III roku kierunku kosmetologii. Trychologia jest to dziedzina zajmująca się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

Pani mgr Ewelina Szendzielorz – przedstawicielka i szkoleniowiec firmy Tricho Care, przedstawiła prezentację na temat oceny stanu skóry głowy, problemów skórnych, pracy mieszków włosowych oraz stanu cebulek. Analizie poddane zostały  możliwe powody osłabienia i wypadania włosów. Omówiono profesjonalne zabiegi wykorzystywane w gabinetach trychologicznych, które są stosowane w przypadku osłabienia i wypadania włosów. Po części teoretycznej szkolenia przeprowadzona została diagnostyka oraz podstawowy zabieg trychologiczny na modelce.

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów przez słuchaczki kierunku kosmetologii, potwierdzających zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu trychologii.


Festiwal Kół Naukowych

Dnia 28.11.2019 r. odbył się Festiwal Kół Naukowych, który jest okazją do przedstawienia  swojej działalności wszystkim Studenckim Kołom Naukowym działającym przy PWSZ w Nysie. Nyski Festiwal to wydarzenie, które sprzyja integracji środowiska akademickiego poprzez poznanie zainteresowań i pasji naukowych studentów.
Studentki Koła Naukowego EZiS kierunku kosmetologii, oprócz prezentacji multimedialnej na temat prężnej działalności koła, przeprowadziły także warsztaty i pokazy z zakresu diagnostyki, pielęgnacji cery (Ewa Sikorska, Agnieszka Miąso, Klaudia Wojaczek), a także makijażu dziennego (Natalia Włodarczyk).Jak zwykle stoisko SKN EZiS cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.


Spotkanie warsztatowe z firmą SESDERMA

Dnia 12.11.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe z firmą SESDERMA dla studentek z SKN „EZiS”, na których słuchaczki uczyły się doboru  odpowiednich peelingów medycznych, w zależności od potrzeb cery klienta wraz z wykorzystaniem dodatków: GLOWING POWDER, RESVERADERM POWDER, ACNE-PRONE SKIN POWDER.

Wykonywane były także peelingi medyczne oparte na nanotechnologii. Warsztaty poprowadziła Pani Anita Szcześniak – przedstawiciel i szkoleniowiec firmy mediderma by Sesderma.


Szkolenie produktowe marki SESDERMA

15.10.2018 r. w ramach działalności SKN „EZiS”  na Wydziale Nauko Zdrowiu i Kultury fizycznej odbyło się szkolenie produktowe z peelingów medycznych hiszpańskiej marki SESDERMA dla słuchaczek III roku kierunku kosmetologii.

Sesderma to innowacyjne produkty wykorzystujące najnowsze odkrycia dermatologii i genokosmetyki. Firma może poszczycić się 25 -letnim doświadczeniem i obecnością w 60 – u krajach na całym świecie. Na przestrzeni ostatnich lat nie tylko wytwarza niezwykle skuteczne produkty, ale również kreuje trendy i wyznacza kanony w nowoczesnej pielęgnacji skóry zdrowej i problemowej, zyskując uznanie zarówno wśród kobiet, jak i specjalistów

W takcie szkolenia zostały omówione zasady działania wybranych peelingów chemicznych, a także pokazany najnowszy zabieg FERULAC VALENCIA PEEL  wykorzystujący unikalne połączenie czterech kwasów niezastąpionych w walce z fotostarzeniem. Skutecznie redukuje zmarszczki, przebarwienia oraz wiotkość skóry zapewniając skórze świetlisty i młody wygląd. Synergia działania 10% TCA, kwasu ferulowego, salicylowego oraz 3-etylo askorbinowego powodują widoczne efekty odmłodzenia już po pierwszym zabiegu. Składniki aktywne zabiegu stymulują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, elastynowych, a także pobudzają skórę do produkcji kwasu hialuronowego. Zabieg zmniejsza ryzyko wtórnej hiperpigmentacji i działa silnie przeciwstarzeniowo. 

Już wkrótce, 12.11.2018 r. specjalne spotkanie warsztatowe studentek SKN EZiS z marką SESDERMA.


XV Nyski Festiwal Nauki

Za nami kolejny już XV Nyski Festiwal Nauki pod hasłem "Nauka w służbie społeczeństwa" odbył  się on pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz patronatem honorowym: Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Opolskiego, Centrum Nauki Kopernik, Marszałka Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Nysy, Starosty Nyskiego, Starosty Brzeskiego, Starosty Prudnickiego i Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej.

Przygotowano ponad sto atrakcji. Były zajęcia, prezentacje, warsztaty, laboratoria, wystawy, konkursy ćwiczenia i wykłady związane z kierunkami medycznymi, technicznymi, ekonomicznymi, społecznymi, humanistycznymi i artystycznymi. Z potencjałem naukowym oraz bazą dydaktyczną nyskiej Uczelni zapoznało się blisko 3000 odwiedzających z 30 szkół średnich z powiatów: nyskiego, głubczyckiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, prudnickiego i opolskiego. Ideą festiwalu jest ukazywanie nauki w sposób przystępny dla obiorców.

Nie mogło zabraknąć także kierunku kosmetologii oraz studentek ze SKN EZiS. Wykładowcy kierunku kosmetologii dr n. farm. B. Pasker, dr Małgorzata Dalewska, mgr A. Stasieńko – Tłuczek, mgr M. Grabas- Wyrwich, mgr M. Podborączyńska przedstawiły ofertę kierunku, a także wygłosiły szereg ciekawych wykładów, pokazów i warsztatów

Studentki SKN „EZiS” pod opieką mgr M. Grabas - Wyrwich przeprowadziły specjalistyczne analizy diagnostyczne cer z użyciem urządzenia Skin Analizer Nati.13-17.05.2019 r.  International Staff Training Week w PWSZ w Nysie 

Już po raz siódmy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie była organizatorem Międzynarodowego Tygodnia Szkoleniowego dla pracowników Zagranicznych Uczelni Partnerskich, w którym wzięło udział ponad 40 uczestników z 10 krajów Partnerskich. (Hiszpania, Francja, Czechy, Ukraina, Kosowo, Czarnogóra, Turcja, Indie, Albania oraz Polska). 

Po raz kolejny studentki SKN „EZiS” oraz studentki II roku kierunku kosmetologii pod opieką mgr Mirosławy Grabas – Wyrwich zaprezentowały swoje umiejętności, wykonując uczestnikom International Staff Training Week zabiegi pielęgnacyjne twarzy, szyi, dekoltu oraz zabieg manicure w połączeniu z pielęgnacją dłoni. Uczestnicy mieli wykonywane zabiegi na bazie preparatów francuskiej firmy Thalion, które poprzedzone zostały wnikliwą diagnostyką skóry. Męska część odwiedzających zdecydowała się na klasyczny masaż twarzy szyi i dekoltu. Przyjezdni goście byli pod wielkim wrażeniem profesjonalnego podejścia studentek, a także wyposażenia pracowni kosmetologicznych Instytutu nauk o Zdrowiu.

Biuro Współpracy Międzynarodowej, oprócz programu merytorycznego umożliwiło gościom zapoznanie się z bazą dydaktyczną i badawczą Uczelni oraz ciekawy program kulturalny i rekreacyjny w mieście Nysa.


Studentki SKN EZiS w „Klubie Seniora”

Dnia 26.02.2018 r. studentki SKN „EZiS” odwiedziły „Klub Seniora”przy ulicy Moniuszki w Nysie. Celem odwiedzin było wygłoszenie prezentacji na temat „Pielęgnacji cery w wieku dojrzałym”.

Seniorzy skorzystali także z bezpłatnej analizy skóry, która pozwoliła na dobór indywidualnego programu pielęgnacyjnego. Studentki odpowiadały rownież na pytania związane z zabiegami anti-age w gabinetach kosmetologicznych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i twórczej atmosferze.


BONY Z VI FIT MARATONU ZREALIZOWANE

Jak wcześniej wspomniano studentki SKN EZiS kierunku kosmetologii, w trakcie grudniowego FIT Maratonu dokonywały komputerowej diagnostyki skóry, udzielając na podstawie otrzymanych wyników fachowych porad pielęgnacyjnych. Rozlosowane zostały także niespodzianki, przygotowane przez SKN EZiS, w postaci bonów na zabiegi pielęgnacyjne.

14 i 21 stycznia 2019 r. studentki SKN EZiS pod opieką mgr M. Grabas – Wyrwich zrealizowały wylosowane nagrody, wykonując zabiegi pielęgnacyjne na podstawie fachowej diagnostyki z użyciem Skin Analizera Nati. Studentki wykonały zabiegi z użyciem peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy. Jednak masaż klasyczny twarzy, szyi i dekoltu okazał się najbardziej ulubioną częścią zabiegu. Nasze „losowe klientki” opuściły pracownie kosmetologii bardzo zadowolone i zrelaksowane.

Zapraszamy w przyszłym roku do stoiska SKN EZiS na VII już Fit Maraton ?


STUDENTKI SKN EZiS NA VI FIT MARATONIE!

13.12. 2018 r. odbył się VI FIT MARATON przygotowany przez studentów PWSZ w Nysie, był on okazją do wprawienia ciała w ruch przy atrakcyjnej, świątecznej muzyce. Z drugiej strony Uczelnia, która kształci przyszłych zawodowców, profesjonalistów dała okazję studentom do wykazania się w zorganizowaniu przedsięwzięcia, co stanowi z pewnością kolejny bagaż nowych doświadczeń.

W maratonie wzięli udział wykładowcy, studenci oraz mieszkańcy Nysy i okolic. Poza treningami przygotowanymi i poprowadzonymi przez studentów psychofizycznego kształtowania człowieka można było degustować fit przekąski i przekonać się, że zdrowe może być smaczne. Była okazja by sprawdzić skład ciała analizatorem Tanita wraz z interpretacją wyników na podstawie otrzymanego wydruku.

Z kolei studentki z SKN EZiS kierunku kosmetologii dokonywały komputerowej diagnostyki skóry udzielając na podstawie otrzymanych wyników fachowych porad dotyczących doboru kosmetyków do pielęgnacji cery. SKN EZiS przygotowało także niespodzianki w postaci losów (bonów) na zabiegi pielęgnacyjne, które zostaną wykonane w oparciu o otrzymane wyniki z komputerowej diagnostyki - Skin analizerem NATI. Zabiegi przeprowadzą studentki z SKN EZiS w salach ćwiczeniowych Instytutu Nauk o Zdrowiu przy PWSZ w Nysie.


Szkolenie z trychologii - Tricho Care Ewelina Szendzielorz

Trychologia jest to dziedzina zajmująca się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

Dnia 21.01.2019 r. w ramach działalności SKN EZiS odbyło się szkolenie dla studentek III roku kierunku kosmetologii, które umożliwiło rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z dziedziną trychologii. Szkolenie przeprowadzila Pani mgr Ewelina Szendzielorz – przedstawicielka i szkoleniowiec firmy Tricho Care.

Szkoleniowiec wytłumaczyła na czym polega badanie trychologiczne oraz trichoskopia. Została przeprowadzona prezentacja na temat oceny stanu skóry głowy, problemów skórnych, pracy mieszków włosowych, stanu cebulek. Analizie poddane zostały  możliwe powody osłabienia i wypadania włosów. Omówiono profesjonalne zabiegi wykorzystywane w gabinetach trychologicznych, które są stosowane w przypadku osłabienia i wypadania włosów.

Po części teoretycznej szkolenia przeprowadzona została diagnostyka oraz podstawowy zabieg trychologiczny na modelce. Polegał on na oczyszczaniu skóry głowy, pobudzaniu krążenia, łagodzeniu miejsc drażniących, odżywieniu i nawilżaniu skóry głowy oraz całej długości włosa. 

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów przez słuchaczki kierunku kosmetologii, potwierdzających zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu trychologii.


Szkolenie produktowe francuskiej firmy Thalion

17.12.2018 r. w ramach działalności SKN EZiS w Instytucie Nauko Zdrowiu (kierunek kosmetologia) odbyło się szkolenie produktowe  francuskiej firmy Thalion, w którym udział wzięły studentki II roku kosmetologii. Thalion to rodzinna firma stworzona przy współpracy ojca i syna,  rdzennych Bretończyków zafascynowanych rodzinną ziemią i jej naturalnym bogactwem - Morzem I`Rose.

Szkoleniowiec, Pani mgr Marzena Subocz przybliżyła studentkom filozofię firmy Thalion, sposoby pozyskiwania alg, a także ich rodzaje (forma sucha, sproszkowana, czy alginat). Studentki mogły zapoznać się z produktami firmy, a także poczuć je na własnej skórze. W części praktycznej szkolenia zostały zaprezentowane najnowsze zabiegi z linii ALGO Pur firmy THALION.

Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających znajomość filozofii i bazy produktowej firmy Thalion.Konkurs Kół Naukowych

Miło nam poinformować, iż Studenckie Koło Naukowe „EZiS” działające przy Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunku Kosmetologia, którego opiekunkami są mgr A. Pulik oraz mgr M. Grabas-Wyrwich zajęło II miejsce w konkursie w ramach Festiwalu Kół Naukowych przy PWSZ w Nysie!

Konkurs Kół Naukowych oparty został na trzech kategoriach: 

 1. Dokonania Koła w roku akademickim 2017/2018. 
 1. Prezentacja SKN -u podczas Festiwalu Kół Naukowych. 
 1. Atrakcyjność stanowiska Koła Naukowego podczas Festiwalu. 

Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy. Nagrodę w wysokości 750 pln z pewnością wykorzystamy na dalszy prężny rozwój. 

 

Kamila Piechota
Przewodnicząca SKN „EZiS”


Prezentacja firmy Sandra Patron

Dnia 03.12.2018 r. w ramach działalności SKN „EZiS” (Instytut Nauk o Zdrowiu – kierunek kosmetologia), odbyła się prezentacja firmy Sandra Patron z zakresu makijażu permanentnego oraz stylizacji płytki paznokciowej.

W trakcie pokazu zaprezentowane zostały świąteczne zdobienia płytki paznokciowej, a także dwie metody wykonania makijażu permanentnego – mikroblading oraz mikrotaping. Makijaż permanentny - górnych kresek oraz brwi został wykonany na dwóch chętnych słuchaczkach kierunku kosmetologia.

Następne spotkanie z firmą Sandra Patron odbędzie się w trakcie warsztatów ze Studenckim Kołem Naukowym EZiS z makijażu permanentnego oraz specjalistycznych zdobień płytki paznokciowej.


Kolejny Festiwal Kół Naukowych za nami…

Dnia 29.11.2018 r. odbył się Festiwal Kół Naukowych, który jest okazją do przedstawienia  swojej działalności wszystkim Studenckim Kołom Naukowym działającym przy PWSZ w Nysie. Nyski Festiwal w ocenie ich członków, opiekunów oraz uczestników był wydarzeniem, które sprzyja integracji środowiska akademickiego poprzez poznanie zainteresowań i pasji naukowych studentów. Uroczystego otwarcia dokonał Prorektor ds. nauki i rozwoju - dr Tomasz Drewniak, doc. PWSZ w Nysie.

Studenckie Koło Naukowe EZiS, oprócz prezentacji multimedialnej na temat zrealizowanych szkoleń, warsztatów i pokazów w ramach działalności koła, zaprezentowało także działanie wielofunkcyjnego urządzenia LCN (ultradźwięki, fototerapia). Studentki należące do SKN EZiS – Kamila Piechota, Magdalena Zyzańska oraz Agnieszka Wiśniewska, wykonywały także diagnostykę cery za pomocą urządzenia Skin Analizer NATI.


Studenki SKN EZiS na 38 Kongresie i Targach LNE w Krakowie

17/18 listopada 2018 r. odbył się 38. Kongres LNE w Krakowie. Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE to bardzo ważne wydarzenie dla profesjonalistów branży beauty. Jest to połączenie wiedzy na najwyższym poziomie z ofertą najlepszych producentów kosmetycznych (ponad 500 marek z Polski i świata). Dzięki temu Kongres Kosmetologiczny LNE zyskał miano najważniejszej imprezy o charakterze edukacyjno-targowym w Polsce.

Dlatego nie mogło zabraknąć w tym wydarzeniu studentek ze Studenckiego Koła Naukowego „EZiS”, dla których bardzo ważna jest nieustanna edukacja i rozwój osobisty. Szczególnie zależało nam na udziale w sesji poświęconej Izbie Kosmetologów jest to pierwsza w Polsce Organizacja zrzeszająca kosmetologów. Celem Izby Kosmetologów jest usankcjonowanie norm prawnych w sprawie zawodu Kosmetologa, regulacje wewnętrzne w środowisku Kosmetologów oraz dbałość o budowanie wizerunku zawodowego jako kompetentnego, doświadczonego i odpowiedzialnego specjalisty.

Tegoroczny Kongres cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, świadczyły o tym pełne sale konferencyjne na ponad 90 wykładach, pokazach i warsztatach. Listopadową edycję wydarzenia odwiedziła rekordowa liczba 11.000 osób, spośród których ponad 8.000 wzięło udział w sesjach edukacyjnych.


Szkolenie produktowe marki SESDERMA 

22.10.2018 r. w ramach działalności SKN „EZiS”  w Instytucie Nauko Zdrowiu odbyło się szkolenie produktowe z peelingów medycznych hiszpańskiej marki SESDERMA dla słuchaczek III roku kierunku kosmetologii.

Sesderma to innowacyjne produkty wykorzystujące najnowsze odkrycia dermatologii i genokosmetyki. Firma może poszczycić się 25 -letnim doświadczeniem i obecnością w 60 – u krajach na całym świecie. Na przestrzeni ostatnich lat nie tylko wytwarza niezwykle skuteczne produkty, ale również kreuje trendy i wyznacza kanony w nowoczesnej pielęgnacji skóry zdrowej i problemowej, zyskując uznanie zarówno wśród kobiet, jak i specjalistów

W takcie szkolenia zostały omówione zasady działania wybranych peelingów chemicznych, a także pokazany najnowszy zabieg TRX z użyciem kwasu traneksamowego - to składnik wywodzący się z medycyny, który rozjaśnia przebarwienia różnego pochodzenia, jednocześnie zapobiegając przesuszeniu skóry. Idealnie sprawdza się na co dzień, także wtedy, gdy ryzyko pojawienia się przebarwień jest wysokie. 

Kolejną częścią spotkania były warsztaty, wyłącznie dla studentek ze SKN „EZiS”, na których słuchaczki uczyły się doboru  odpowiednich peelingów w zależności od potrzeb cery klienta wraz z wykorzystaniem dodatków: GLOWING POWDER, RESVERADERM POWDER, ACNE-PRONE SKIN POWDER. Wykonywane były także peelingi medyczne oparte na nanotechnologii.Szkolenie produktowe firmy BIELENDA Professional

W dniu 15.10.2018r., w ramach działalności SKN „EZiS” w Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunku Kosmetologia, odbyło się szkolenie dotyczące zastosowania produktów polskiej marki Bielenda Professional.

Marka BIELENDA Professional istnieje od 1990 roku. Od ponad 20 lat produkuje najwyższej jakości naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Jest nowoczesną firmą, która od początku swojego istnienia jest wierna przekonaniu, że najbardziej kompleksową, a zarazem bezpieczną i przyjazną skórze pielęgnację zapewniają kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych.

W ofercie firmy znajduje się dziś ponad 400 najwyższej jakości produktów skierowanych zarówno do Klienta indywidualnego, jak i odbiorców profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, szkół, ośrodków odnowy biologicznej oraz Wellness & Spa.

W szkoleniu Bielenda Professional uczestniczyły studentki II roku kierunku kosmetologii. Szkolenie składało się z części wykładowej oraz części pokazowej. Słuchaczki uzyskały wiedzę na temat stosowania produktów w zależności od rodzaju cery. Na dwóch wybranych studentkach odbył się również pokaz zabiegów pielęgnacyjnych: ACID FUSION 3.0 i RETI-Power VC.

Każda uczestniczka miała możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego umiejętności doboru i zastosowania preparatów marki Bielenda Professional.


Szkolenie produktowe marki Bielenda

Dnia 11.06.2018 r. w Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunku kosmetologii odbyło się szkolenie produktowe firmy Bielenda. W szkoleniu uczestniczyły studentki SKN „EZiS”, a także studentki II roku kierunku kosmetologii.

BIELENDA Kosmetyki Naturalne istnieje od 1990 roku. Od ponad 20 lat produkuje najwyższej jakości naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. To nowoczesna firmą, która od początku swojego istnienia jest wierna przekonaniu, że najbardziej kompleksową, a zarazem bezpieczną i przyjazną skórze pielęgnację zapewniają kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych.

W ofercie firmy znajduje się dziś ponad 400 najwyższej jakości produktów skierowanych zarówno do Klienta indywidualnego, jak i odbiorców profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, szkół, ośrodków odnowy biologicznej oraz Wellness & Spa, dla których przygotowano kompleksową linię kosmetyków profesjonalnych.

Szkolenie pokazowe obejmowało prezentację dwóch zabiegów:

 • Power of Nature - pierwszy zabieg z użyciem peelingu magnetyczno-enzymatycznego,
 • Skin Breath - energetyzująco-dotleniający oddech dla skóry twarzy,

oraz prezentację wybranych, najważniejszych produktów marki Bielenda.

Każda z uczestniczek pokazu mogła na własnej skórze sprawdzić konsystencję i zapachy przedstawionych produktów, a także zakupić certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia - tym samym poznania produktów BIELENDA.

Szkolenie poprowadziły Panie Szkoleniowiec marki Bielenda Professional:

 • Justyna Dziura - Regionalny Kierownik Sprzedaży/Szkoleniowiec,
 • Patrycja Leś - Przedstawiciel handlowy na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego.


 Wizyta studyjna studentek kosmetologii w Hotelu SPA Dr Ireny Eris w Polanicy Zdrój

Dnia 10 maja 2018 r. 20 studentek kierunku kosmetologia wraz z opiekunem mgr Mirosławą Grabas–Wyrwich uczestniczyło w wizycie  studyjnej w prestiżowym Hotelu SPA Dr Ireny Eris w Polanicy Zdrój. Wizyta odbyła się w ramach projektu POWER 3.5, którego celem głównym  jest utworzenie zintegrowanego programu uczelni w celu podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

W czasie wizyty studentki poznały nowe technologie stosowane w specjalistycznych zabiegach kosmetologicznych, które zostały zaprezentowane przez Panią Magdalenę Ptaszek – kierownik Kosmetycznego Instytutu oraz Panią  mgr Aleksandrę Święs – absolwentkę kierunku kosmetologia  PWSZ w Nysie.

W części warsztatowej przybliżono działanie autorskiej technologii REVICORE, czyli połączenia innowacyjnej linii profesjonalnych preparatów Dr Irena Eris PROSYSTEM PROFESSIONAL z nowoczesną technologią Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech. System ten umożliwia wykonywanie wysoce precyzyjnych i zaawansowanych zabiegów w obszarze twarzy i ciała. Każda studentka miała możliwość pracy na nowo poznanych urządzeniach.

Uczestniczki projektu POWER 3,5 miały także okazję skorzystać z zabiegów oferowanych przez Kosmetyczny Instytut Dr Ireny Eris. Instytut  oferuje profesjonalne zabiegi przeprowadzane wyłącznie na produktach marki Dr Irena Eris, które charakteryzują się niebanalnymi składnikami pozyskiwanymi z różnych części świata. Pracownicy wykazują się pełnym profesjonalizmem oraz wysoką kulturą osobistą, co przekłada się na obsługę klienta na najwyższym poziomie. Instytut oferuje pełną gamę zabiegów, począwszy od klasycznego manicure poprzez pielęgnację twarzy i ciała, szeroką gamę masaży, w tym także masaż tajski, po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W Instytucie mieści się 21 gabinetów, które wyróżniają się minimalizmem, prostotą oraz klasą.

Wizyta, oprócz podniesienia kompetencji z zakresu wykorzystania nowych technologii, miała także na celu przybliżyć funkcjonowanie nowoczesnego hotelu SPA.  Studentki miały okazję zwiedzenia części hotelowej, całego Instytutu Kosmetycznego oraz Strefy Sportu i Rekreacji - kompleks obejmuje: strefę spa i wellness, baseny, siłownię, kort tenisowy, salę do squasha, fitnessu oraz studio cardio.

 
Kosmetologia uatrakcyjnia International Staff Training Week w PWSZ w Nysie, 16-20.04.2018 r.

Już po raz szósty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie była organizatorem Międzynarodowego Tygodnia Szkoleniowego dla pracowników Zagranicznych Uczelni Partnerskich, w którym wzięło udział ponad 30 uczestników z 10 krajów Partnerskich. (Hiszpania, Francja, Czechy, Ukraina, Kosowo, BiH, Czarnogóra, Turcja, Indie oraz Polska).

Kolejny raz studentki 3 roku kosmetologii należące do studenckiego koła naukowego „EZiS” wraz z koleżankami z 2 roku pod opieką mgr Mirosławy Grabas – Wyrwich zaprezentowały swoje umiejętności wykonując zabiegi pielęgnacyjne twarzy, szyi i dekoltu przyjezdnym uczestnikom International Staff Training Week. Goście, po przeprowadzeniu wnikliwej diagnostyki skóry, mieli wykonywane zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków francuskiej firmy Thalion. Męska część odwiedzających zdecydowała się na klasyczny masaż twarzy, szyi i dekoltu. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem profesjonalnego podejścia studentek, a także wyposażenia pracowni kosmetologicznych Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Biuro Współpracy Międzynarodowej, oprócz programu merytorycznego, umożliwiło gościom zapoznanie się z bazą dydaktyczną i badawczą Uczelni oraz przedstawiło ciekawy program kulturalny i rekreacyjny w mieście Nysa.

<

Warsztaty Nail Art

Dnia 16.04.2018 r. studentki SKN "EZiS"oraz studentki II i III roku kierunku kosmetologii uczestniczyły w warsztatach "Nail Art". Warsztaty poprowadziły Panie szkoleniowiec (Sandra Patron oraz Klaudia Skorka) ze Studia Urody SANDRA PATRON, prezentując słuchaczkom różnorodne metody zdobień płytki paznokciowej.
Nastepnie studentki miały możliwość doskonalenia poznanych metod na specjalnie przygotowanych szablonach - były to miedzy innymi: sploty sweterkowe, ornamenty, zdobienia ślubne, aplikacje z folii transferowej, kwiaty, koronki, motywy roslinne i zwierzęta.
Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa technika zdobień - OMBRE z zastosowaniem kilku kolorów, a także Sugar Effect, czyli dekoracje cukrowe.
Warsztaty zakończyły się uzyskaniem certyfikatów potwierdzających nabycie nowych umiejętności z zakresu Nail Art.Sprawozdanie z Targów Edukacyjnych EDU w Opolu

Kolejna, piąta już edycja Targów Edukacyjnych EDU w Opolu za nami. Głównym celem targów jest przedstawienie oferty edukacyjnej uczelni wyższych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W dniach 07-08 marca 2018 r. w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym studentki Studenckiego Koła Naukowego ?EZiS? reprezentowały kierunek kosmetologii. Była to okazja do przedstawienia bogatej oferty naszego kierunku, młodzieży stojącej przed dylematem wyboru odpowiedniej dla siebie placówki edukacyjnej.

Studentki SKN ?EZiS? chętnie odpowiadały na pytania, które pomogły rozwiać wątpliwości dotyczące rozwoju i wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjnej przyszłym potencjalnym studentom PWSZ w Nysie.

Atrakcją naszego stoiska była wykonywana analiza skóry z użyciem specjalistycznego urządzenia Skin Analizer Nati. Dzięki optycznym pomiarom skóry, każda osoba korzystająca z ?usług? naszego stoiska mogła dowiedzieć się jaki rodzaj cery posiada oraz w jaki sposób powinna odbywać się jej pielęgnacja zarówno w warunkach domowych jak i w specjalistycznym gabinecie kosmetologicznym.


Masaż ciała THALI SENS POLYNESIA

Dnia 18.12.2017 r. 18 studentek ze Studenckiego Koła Naukowego ?EZiS? wzięło udział w warsztatach francuskiej firmy Thalion. Tematyka szkolenia poświęcona została zgłębianiu tajników polinezyjskiego masażu ciała THALI SENS POLYNESIA.

Po prezentacji filozofii i ruchów masażu przez szkoleniowiec - Panią Marzenę Subocz, studentki doskonaliły ich sekwencje pod opieką w/w trener.

Uczestniczki z ogromnym zapałem i entuzjazmem poznawały nowe techniki oraz poszerzały umiejętności już posiadane. A masaż polinezyjski to nie tylko relaks, który pomaga pozbyć się napięć w ciele, ale to przede wszystkim cudowna podróż w głąb siebie, dzięki której możemy odnaleźć szczęście i harmonię. Jest to piękna sztuka dotyku, która przywraca witalność i radość, zarówno na poziomie ciała, umysłu jak i ducha.

Warsztaty zakończyły się wręczeniem certyfikatów potwierdzających nabycie umiejętności związanych z tematyką szkolenia.


Prezentacja Studia Urody Sandra Patron oraz Studia Urody Równiccy

6 grudnia 2017 roku studentki II i III roku Instytutu Nauk o Zdrowiu na kierunku kosmetologia miały możliwość uczestniczyć w pokazie z zakresu stylizacji paznokci oraz makijażu permanentnego. Prezentację przeprowadzili szkoleniowcy ze Studia Urody Sandra Patron oraz Studia Urody Równiccy. Tematyka obejmowała najnowsze trendy stylizacji i zdobienia paznokci oraz sposoby stylizacji brwi za pomocą metody mikroblanding oraz metody cienia. Szkoleniowcy podzielili się ze studentkami ogromną wiedzą w zakresie przedstawianego tematu, przedstawili możliwości rozwoju w prezentowanych przez siebie dziedzinach, a także zaprosili do dalszej współpracy.


Prezentacja aparatu Thermavein

W dniu 29.11.2017 roku studentki III roku kierunku kosmetologia miały możliwość poznania zastosowania najnowszej technologii używanej w terapii zamykania naczyń. Technologia, na której bazuje aparat Thermavein, wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała. Thermavein jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration).
Poznanie nowego sprzętu i najnowszej technologii w tym zakresie było możliwe dzięki podpisanej umowie współpracy z firmą Infinita.


Szkolenie firmy Thalion

27 listopada 2017 r. w Instytucie Nauk o Zdrowiu odbyło się szkolenie produktowe francuskiej firmy Thalion, w którym udział wzięły studentki II roku kosmetologii. Globalna dostępność oraz najwyższa z możliwych koncentracja morskich składników aktywnych, zapewnia firmie doskonałą reputację oraz solidną pozycję na arenie międzynarodowej.

Szkoleniowiec, Pani Marzena Subocz przybliżyła studentkom filozofię firmy Thalion, sposoby pozyskiwania alg, a także ich rodzaje (forma sucha, sproszkowana, czy alginat). Studentki mogły zapoznać się z produktami firmy, a nawet poczuć je na własnej skórze. W części praktycznej szkolenia został zaprezentowany najnowszy zabieg z wykorzystaniem maski mineralnej.

Dzięki szkoleniu studentki poznały produkty oraz schematy zabiegowe marki Talion, a już w przyszłym semestrze na pracowni kosmetologii będą zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie odpowiedniej diagnostyki skóry i doboru pielęgnacji na bazie produktów właśnie firmy Thalion. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających znajomość filozofii i bazy produktowej.


Pokaz firmy ALESSANDRO

Dnia 23 maja 2012 r. dla studentek II i III roku Kosmetologii PWSZ w Nysie odbył się pokaz firmy Aleksandro. Firma ta specjalizuje się w pielęgnacji dłoni i paznokci.

Pokaz podzielono na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części przedstawicielka firmy zaprezentowała i omówiła poszczególne linie kosmetyków: Hand?s Up oraz Nail Spa. Linia Hand?s Up sprawdza się w pielęgnacji dłoni w każdym wieku. Natomiast Nail Spa, zapewnia optymalną pielęgnację paznokci i skórek. Według szkoleniowców na szczególną uwagę zasługują dwa produkty: samo rozgrzewające rękawice Thermasoft z maską odżywczą oraz pierwsze na świecie urządzenie do parafiny, które funkcjonuje bez źródła prądu. Efektów zabiegu mogłyśmy doświadczyć na własnej skórze.

W części praktycznej w paru słowach zostały omówione preparaty do przedłużania płytki paznokciowej. Następnie na jednej ze studentek zaprezentowano metodę żelową na tipsie oraz manicure hybrydowy.
Każda z uczestniczek miała możliwość zakupienia certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.

Tekst przygotowały:
Nowak Agnieszka
Skwarek Aneta
Kosmetologia rok II


Pokaz firmy Luxor

Dnia 22.05.2012 r dla studentek SKN EZiS odbył się pokaz firmy Luxor, specjalizującej się w makijażu permanentnym i będącej jednocześnie hurtownią i dystrybutorem sprzętu kosmetycznego. Pokaz prowadziła pani Katarzyna Woźniak. W sposób niezwykle ciekawy opowiedziała o samym zabiegu wykonania mikropigmentacji naskórka, z czym się wiąże, jego wskazaniach i przeciwwskazaniach, sprzęcie, szkoleniach oraz o kontakcie z klientem. Następnie na jednej ze studentek został przeprowadzony zabieg makijażu permanentnego z wykonaniem kreski na powiece górnej. Mikronakłuwanie trwało około godziny czasu, jednocześnie pani Katarzyna odpowiadała na pytania zainteresowanych studentek. Po zakończeniu zabiegu klientka wyraziła swoje zadowolenie, a każda z dziewcząt mogła przeprowadzić próbę makijażu własnoręcznie na przygotowanych wcześniej silikonowych podkładach imitujących usta.


Warsztaty SENSUOS NAILS

Dnia 31.05.2011 r. Koło Naukowe EZiS zorganizowało warsztaty firmy SENSUOS NAILS z zakresu manicure japońskiego oraz tatuażu brokatowego. Firma wprowadza na rynek polski znaną na świecie metodę naturalnego wzmacniania płytki paznokciowej.
Podczas zabiegu wykorzystywane są bogate w składniki naturalne pasty, które odbudowują i wzmacniają paznokcie. Składniki aktywne zawarte w preparatach to m.in. keratyna, wit. A i E, pyłek p pszczeli oraz krzemionka z morza japońskiego. Metoda ta jest szczególnie polecana dla paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się.
Studentki miały również okazję wykonać tatuaż brokatowy. Szkoleniowiec omówił zasady bezpieczeństwa oraz metody wykonania zabiegu.
Uczestniczki warsztatów otrzymały certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Przygotowała Zofia Piotrowska
III rok Kosmetologia


Warsztaty GEHWOL

W dniach 06-07.05.2011 r. odbyła się druga- praktyczna część szkolenia firmy GEHWOL z zakresu specjalistycznej pielęgnacji stóp. W warsztatach mogły wziąć udział studentki, które uczestniczyły w pierwszej- teoretycznej części szkolenia firmy.
Podczas warsztatów Studentki poznawały następujące techniki:

 • zakładanie klamry plastikowej, korygującej wrastające paznokcie,
 • tamponadę w wały paznokciowe,
 • zakładanie plastikowych rurek zabezpieczających brzegi paznokciowe,
 • rekonstrukcję płytki paznokciowej żelem UV z zawartością środków leczniczych.
Uczestniczki szkolenia otrzymały certyfikat potwierdzający udział w warsztatach firmy GEHWOL- Zdrowe Nogi.

Przygotowała Zofia Piotrowska
Kosmetologia III rok


Pokaz LCN

Dnia 14.04.2011 roku Koło Naukowe EZiS zorganizowało pokaz firmy LCN Wilde Cosmetics. Przedstawiciel firmy przedstawił Studentkom historię firmy oraz zaprezentował ofertę. Marka LCN to ekspert w zakresie światło utwardzanych systemów modelowania płytki paznokciowej, która ma w swoje ofercie najwyższej jakości preparaty do przedłużania i pielęgnacji paznokci.
Na części pokazowej została zaprezentowana metoda przedłużania i zdobienia naturalnych paznokci w oparciu o systemy światło utwardzalne i akryl oraz zdobienie paznokci za pomocą ozdób wykonanych z akrylu pokrytych warstwą żelu.
Każda uczestniczka miała możliwość zakupienia certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.

Przygotowała Zofia Piotrowska
Kosmetologia III rok


Szkolenie firmy TOŁPA

Dnia 6 grudnia br. w ramach działalności Koła Naukowego EZiS odbyło się szkolenie z firmy TOŁPA dla studentek trzeciego roku Kosmetologii PWSZ w Nysie. Przyjechała do nas z Wrocławia pani Lidia Łodzińska - Szafrańska manager ds. zarządzania wiedzą. Szkolenie było podzielone na dwie części: na pierwszej zostały omówione właściwości borowiny o torfu oraz szkolenie produktowe z dostępnych kosmetyków w serii. Mogłyśmy się dowiedzieć, że wszystko się zaczęło od osoby pana prof. Stanisława Tołpa - botanika, który rozpoczął swoje badania nad torfem.
Druga część, szkolenie zabiegowe było prowadzone przez panią Lidię na modelkach i przy pomocy chętnych studentek. Równolegle wykonywano zabieg na plecy i zabieg antycellulitowy, a o jego efektach świadczyły zadowolone miny modelek.

Przygotowała Patrycja Rzepecka
III rok Kosmetologia


Sprawozdanie z wyjazdu do Instytutu Naukowego dr I.Eris

Dnia 24 listopada 2011 delegacja studentek Koła Naukowego EZiS PWSZ w Nysie wraz z opiekunkami - mgr M. Grabas-Wyrwich oraz mgr A. Pulik miała możliwość odwiedzenia Instytutu Naukowego dr Ireny Eris w Warszawie oraz budynku produkcyjnego w Piasecznie.
Pierwszym punktem "zwiedzania" było podwarszawskie Piaseczno i Laboratorium dr Ireny Eris. Miałyśmy możliwość zobaczenia produkcji kosmetyków od momentu pomysłu, do ostatniego etapu, jakim jest taśma produkcyjna. Następnie Pani biotechnolog omówiła nam dokładniej początki kosmetyku i kroki do realizacji gotowego produktu. Z laboratorium przeszłyśmy do Sali Konferencyjnej , gdzie została nam przybliżona sylwetka dr Ireny Eris, jak również cele i działania Centrum Naukowo-Badawczego.
Następnie wraz z Paniami opiekunkami Koła udałyśmy się do Instutu Badawczego Mogłyśmy się przekonać, o jakości sprzętu na naszej uczelni, gdyż okazało się, że Instytut posiada taki sam kombajn. Wnętrza urządzone ze smakiem i możliwością wyciszenia stały się inspiracją do naszej przyszłej pracy zawodowej.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było wcześniej wspomniane Centrum Naukowo-Badawcze. Dzięki uprzejmości Pani Agaty Dźwigałowskiej - biologowi dowiedziałyśmy się o badaniach prowadzonych w Centrum. Pani Bożena Tyszczuk poszerzyła naszą wiedzę o badania In vivo oraz pomiary prowadzone za pomocą sebumetru czy pehametru.
Wyjazd do Instytutu dr Ireny Eris stał się dla nas inspiracją i pokazał nam, jak ważna i odpowiedzialna jest praca dobrze wykwalifikowanego kosmetologa.


Przygotowała
Patrycja Rzepecka
Studentka III roku Kosmetologii


Sprawozdanie ze szkolenia firmy JB Studio


Dnia 23 listopada br. w ramach działalności SKN EZiS odbyło się szkolenie firmy JB Studio dla studentek III roku Kosmetologii. Obejmowało ono pokaz firmy Secret Lashes na jednej z naszych studentek oraz pokaz makijażu na kosmetykach Art Deco.
Część pierwszą dotyczącą rzęs prowadziła Paula Przerywacz. Zaprezentowała na modelce szybką i efektowną metodę przedłużania rzęs metodą Blink&Ekspress. Polega ona na użyciu rzęs przyklejonych na gotowych paseczkach bezpośrednio na odtłuszczone rzęsy klientki. Różnicuje się ją z metodą 1:1 poprzez czas wykonania - jest on znacznie skrócony (do 20 min.) oraz wykonanie. W omawianym przypadku rzęsy przyklejamy na nasz naturalny wachlarz. Niestety modelka łzawiła podczas pokazu, ale mimo tych drobnych niedogodności mogłyśmy podziwiać wspaniały efekt.
Drugą część szkolenia przejął specjalista ds. sprzedaży w firmie Art Deco. Na początku omówił nam prezentację dotyczącą makijażu mineralnego, omówił poszczególne produkty, m.in. hit sprzedażowy firmy Art Deco, czyli bazę pod cienie, ale również podkład mineralny sypki, korektor mineralny, czy puder mineralny w kamieniu, przybliżone nam również zostały różnice między makijażem zwykłymi kosmetykami kolorowymi, a tymi mineralnymi. Po krótkim wykładzie, nastąpiła prezentacja makijażu dziennego oraz wieczorowego.

Patrycja Rzepecka
Studentka III roku Kosmetologii


Szkolenie firmy BIO-PROFIL


Dnia 16.05.2011 r. w ramach działalności Koła naukowego EZiS odbył się pokaz peelingów medycznych firmy Bio-Profil. Pokaz prowadziła Pani Magda Kaźmierczak- przedstawiciel firmy. Bio-Profil to wyłączny dystrybutor laboratoriów medycznych, które zajmują się opracowywaniem receptur peelingów chemicznych, preparatów do mezoterapii, preparatów kosmetycznych i dermokosmetyków o wysokiej skuteczności. Pani szkoleniowiec przedstawiła ofertę trzech labolatoriów: Mesoestetic, Mediderma i Filorga. Pani szkoleniowiec przedstawiała wskazania i działanie peelingów Labolatorium Mesoestetic oraz schematy zabiegów. Nowe, mniej agresywne formuły peelingów medycznych minimalizują ryzyko efektów ubocznych przez zawarte w preparatach odpowiednie nośniki oraz hydroglicerynowy roztwór alkoholowy. Jednym z najbardziej znanych produktów labolatorium mesoestetic jest preparat Cosmelan, najbardziej skuteczna terapia usuwająca plamy barwnikowe i przebarwienia.
Zostały omówione również peelingi chemiczne Labolatorium MediDerma, m.in. peeling Mandelac, Argipeel, Azelac oraz Lactipeel.
Labolatorium Filorga z Paryża ma w swojej ofercie GlyKoPeel oraz dermokosmetyki wywodzące się bezpośrednio z medycyny estetycznej, w których znajduje się 13 rozwiązań ukierunkowanych na opóźnienie starzenia się skóry.
Po części teoretycznej Pani szkoleniowiec zaprezentowała działanie kwasów i schematy zabiegów na trzech studentkach. Wykorzystała peeling Mandelac -labolatorium Mediderm, Azelac- labolatorium Mediderm oraz GlyKoPeel- labolatorium Filorga. Działanie kwasu widoczne było już po zabiegu, cery studentek były rozświetlone, odświeżone, wygładzone i napięte. Sam zabieg nie był bolesny. Na koniec zabiegu Pani szkoleniowiec zadbała o fotoprotekcję skór studentek. Pokaz peelingów medycznych Bio-Profil usystematyzował naszą wiedzę o peelingach, a Pani szkoleniowiec chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania.

Przygotowała Zofia Piotrowska
Studentka II roku Kosmetologii

 


   
          Wykonanie, projekt i opracowanie graficzne:
PiotrDudek