Kontrast:

KontaktAktualności / WydarzeniaPrezentacja WydziałuKwalifikacje absolwentaPracownicy

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- kierunek kosmetologia

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Prezentacja Wydziału

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej powstał 01.10.2016 r. Łączy trzy kierunki z obszaru nauk o zdrowiu: kosmetologię, dietetykę i psychofizyczne kształtowanie człowieka.

Kierunek kosmetologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie istnieje od 2006 roku. Od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem, gdyż naszym atutem są nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna. W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności Kosmetologia specjalistyczna i Chemia i technologia kosmetyków. Współpracujemy z wieloma uznanymi firmami z branży kosmetologicznej w Polsce i na świecie, a także renomowanymi ośrodkami Wellnes i Spa, które co rocznie oferują wizyty studyjne, praktyki zawodowe i staże dla naszych studentów. Nasi absolwenci uzyskują tytuł licencjonowanego kosmetologa i są pożądanymi i cenionymi specjalistami na rynku pracy.

Kosmetolog jest wykształconym specjalistą ukierunkowanym wobec osób zdrowych, które odczuwają potrzebę poprawienia swego wyglądu i samopoczucia. Propaguje szeroko rozumiany zdrowy styl życia, na który składają się między innymi: poprawne nawyki żywieniowe, profilaktyka zdrowia, odpowiednie nawyki pielęgnacyjne.

Nasza uczelnia posiada sale wykładowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny (projektory multimedialne, laptopy, strefę Wi-Fi) Studenci podczas swoich zajęć laboratoryjnych oraz ćwiczeń korzystają z w pełni wyposażonych pracowni i laboratoriów.

Zaplecze dydaktyczne to między innymi:

2 pracownie kosmetologii

W których odbywają się ćwiczenia z przedmiotów: kosmetologia pielęgnacyjna, upiększająca, lecznicza, specjalistyczna. Na zajęciach praktycznych studenci zdobywają umiejętności z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych twarzy i ciała. Każda pracownia posiada 9 profesjonalnych, w pełni wyposażonych stanowisk. Studenci pracują w parach ucząc się wykonywania poszczególnych zabiegów.

Pracownia wizażu i stylizacji

Pracownia, w której studenci zdobywają umiejętności z zakresu podstaw makijażu dziennego, wieczorowego oraz okazjonalnego. Pracownia wyposażona w 9 profesjonalnych stanowisk z lustrami i oświetleniem. Studenci pracują na produktach renomowanych marek takich jak LCN, Inglot.

Pracownia pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci

Wyposażona jest w profesjonalne stanowiska w postaci biurek z pochłaniaczem pyłu i lampami UV do nauki wykonywania pielęgnacji dłoni, a także manicure tradycyjnego oraz hybrydowego.

Pracownia fizjoterapii

Wyposażona jest w 9 stanowisk składających się z łóżek terapeutycznych, wielofunkcyjnych kombajnów firmy BTL oraz lamp Solux, zestawów do nauki masażu gorącymi kamieniami i bańką chińską.

Pracownia mikroskopowa

Pracownia chemii

Na pracowniach chemicznych odbywają się zajęcia laboratoryjne z przedmiotów ?chemia kosmetyczna?, ?receptura kosmetyczna? oraz ?sensoryka i aromaterapia?. Oprócz podstawowych utensyliów laboratoryjnych pracownie wyposażone są w sprzęt niezbędny do analizy surowców kosmetycznych oraz sporządzania i kontroli jakości preparatów kosmetycznych. Pracownie dysponują wagami, suszarkami laboratoryjnymi, pH- metrami, konduktometrami, refraktometrami, sprzętem do analizy metodą chromatografii cienkowarstwowej, mieszadłami magnetycznymi, wirówką, wytrząsarką, piecem laboratoryjnym, zestawem do analizy sitowej. Pracownie są wyposażone ponadto w homogenizer do sporządzania preparatów emulsyjnych oraz mikroskop projekcyjny do badania typu emulsji i stopnia jej rozproszenia.

Pracownia anatomii


  1. Nasz sprzęt

    Sprzęty w pracowniach w PWSZ w Nysie.pdf

  2. Nasi partnerzy

  3. Marki kosmetyczne

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej - kierunek kosmetologia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK