Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Relacja z konferencji

Dnia 6 lipca 2010r. w sali Senatu PWSZ w Nysie odbyła się konferencja poświęcona tematyce migracji zarobkowej i jej wpływu na rozwój gospodarczy.

Konferencja została zorganizowana przez PWSZ w Nysie i PUP w Nysie w ramach projektu "Kreator innowacyjności" finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Gości przywitała Pani Rektor PWSZ w Nysie oraz Starosta Powiatu Nyskiego krótkim wystąpieniem, po którym zostały wygłoszone wykłady:

  • "Migracja zarobkowa ludności województwa opolskiego" - Jacek Suski
  • "Skutki kryzysu gospodarczego dla migracji międzynarodowych" - dr Izabela Grabowska- Lusińska
  • "Wpływ migracji zarobkowych na rozwój gospodarczy" - dr inż. Zbigniew Kulas
  • "Migracja dobra czy zła Aspekty społeczno- gospodarcze migracji zarobkowej" - Piotr Liniewski
  • "Wpływ migracji zarobkowych na rozwój przedsiębiorstw powiatu nyskiego" - Anna Jasińska- Biliczak
Spotkanie było podzielone na trzy bloki tematyczne: analiza rynku pracy, naukowa ocena migracji, punkt widzenia nyskich przedsiębiorców.

Konferencja miała charakter otwarty i była doskonałą okazją do dokonania analizy i podjęcia dyskusji na temat zjawiska migracji zarobkowych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK