Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

ARCHITEKTONICZNE, MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY NYSA-ŁÓDŹ-COTTBUS


Trwają zapisy na warsztaty do 14.10.2010 r.

W ramach współpracy pomiędzy Instytutem Architektury PWSZ w Nysie i Instytutem Architektury w Wyższej Szkole Łużyckiej w Cottbus, Niemcy, wspólnie z Politechniką Łódzką w dniach 18-22.10.2010, odbędą się w Brzegu, pod patronatem PWSZ w Nysie oraz Burmistrza miasta Brzeg i Starosty miasta Brzeg, Międzynarodowe Warsztaty Architektoniczne. Temat ogólny spotkania to "Obraz miasta". W warsztatach wezmą udział studenci wydziałów Architektury z Wyższej Szkoły Łużyckiej (HSL Cottbus Niemcy), Politechniki Łódzkiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. W międzyczasie zostanie wygłoszonych kilka wykładów autorstwa zaproszonych gości.

W trakcie trwania warsztatów chcemy zająć się historią miasta z ostatnich 100 lat. Przy tym nasza uwaga nie skupia się na starych mapach, czy kronikach historycznych. Uczestnicy warsztatów mają szukać materialnych i niematerialnych śladów niemieckiej i polskiej przeszłości. Do tego potrzeba przede wszystkich umiejętności obserwowania i odrobiny cierpliwości.

Podczas spacerów po mieście będzie ono przeżywane, doświadczane, śledzone. Do tego potrzebne są wszystkie zmysły: oczy, uszy, nos, usta, dotyk.

Jak miasto oddziałuje na mnie? Jakie ślady mogę odkryć i jak wpływają one na mnie, jak je interpretuję? Jakie słyszę echo miasta? Co wpłynęło na kierunki rozwoju i regresu miasta? Jak będzie wyglądać jego przyszłość? Jak pomóc miastu w jego zrównoważonym rozwoju?

Jaka forma przystosowania struktur miejskich przez nowych mieszkańców miała miejsce po 1945 roku? Co wydarzyło się na początku lat 90tych XX-wieku? Co zostało zachowane, co zostało zmienione?

To podstawowe pytania, na które odpowiedzi poszukiwać będą studenci podczas pięciodniowych warsztatów.


Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK