Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Obrony podwójnych dyplomów - edycja 2014, część polska

W dniu 26.02.2014 roku w Instytucie Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie odbyły się w ramach programu Podwójne Dyplomy/Double Diploma obrony podwójnych, polsko-niemieckich, dyplomów.

Studenci, którzy spędzili w BTU Cottbus (Brandenburgische Technische Universität (BTU) Cottbus-Senftenberg), w Niemczech swój IV i V semestr wykorzystali obecnie okazję na zdobycie dwóch dyplomów w ramach jednego toku studiów.

Spotkanie odbyło się w bardzo uroczystej atmosferze i w doskonałej oprawie nowo otwartego budynku Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie.
Komisję dyplomową stanowili: Przewodnicząca Komisji Dyplomowej dr inż. architekt Grażyna Lasek, wykładowca PWSZ w Nysie, Profesor Karl Plastrotmann, Dipl.-Ing. Architekt, Studiendekan, Brandenburgische Technische Universität (BTU) Cottbus-Senftenberg, członek Komisji Dyplomowej, który jako drugi Promotor prac ośmiorga studentów przyjechał do nas z Cottbus oraz dr inż. arch. Konrad Dobrowolski, docent PWSZ w Nysie - opiekun i koordynator programu Podwójnych Dyplomów z ramienia IAiU PWSZ w Nysie, członek Komisji Dyplomowej.

Studenci z sukcesem obronili swoje prace. Tematyka, którą podjęli oni w swoich opracowaniach okazała się bardzo interesująca dla zgromadzonych. Podjęto kwestię rewitalizacji zdegradowanych terenów po industrialnych Stoczni Cesarskiej miasta Gdańska.

Prezentacje prac i egzamin dyplomowy odbywały się w języku niemieckim, ale mimo dużego stresu z tym związanego, ośmioro studentów zaprezentowało bardzo wysoki poziom. Mogą oni w tej chwili cieszyć się już polskim tytułem inżyniera architekta i niemieckim odpowiednikiem "bachelor of arts".
Nazwiska Dyplomantów oraz tytuły ich prac inżynierskich przedstawiono poniżej:

  1. Aneta Maria Opara: "Projekt koncepcyjny "Stoczni Sztuki: w Gdańsku"
  2. Magdalena Kocoń: "Projekt koncepcyjny Muzeum Historii Komunistycznej Europy w Gdańsku"
  3. Rafael Augustyn: " Projekt koncepcyjny - centrum innowacji marynistycznych w Gdańsku"
  4. Mariusz Dąbrowski: "Rewitalizacja obiektów po stoczniowych w Gdańsku - pracownia szkutnicza"
  5. Szymon Łucarz: "Projekt koncepcyjny centrum muzycznego"
  6. Małgorzata Cybulska: "Rewitalizacja obiektów Stoczni Cesarskiej w Gdańsku - projekt koncepcyjny budynku dla fundacji na rzecz architektury przemysłowej"
  7. Liliana Działoszyńska: "Projekt koncepcyjny centrum artystyczno-rekreacyjnego - Rewitalizacja Stoczni Cesarskiej w Gdańsku"
  8. Wojciech Chołuj: "Projekt koncepcyjny centrum dialogu kultur"

Wywiad z dnia 26.02.2014, z Radia Opole, ze studentami IAiU PWSZ w Nysie, absolwentami programu Podwójnych Dyplomów
[ link ]

Konrad Dobrowolski
Instytut Architektury i Urbanistyki

Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK