Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne w Nysie z wizytą w PWSZ w Nysie

W dniu 21.03.2018r. 10 klas Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie wzięło udział w wykładzie na temat "Komunikacji Międzykulturowej" i prezentacjach studentów zagranicznych w PWSZ w Nysie, które odbyło się w RCTWITI.

Spotkanie, które poprowadziła mgr Anna Opałka - Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej , odbyło się w ramach obchodzonego w szkole DNIA EUROPEJSKIEGO.

W ramach wydarzenia uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali też prezentacji zagranicznych studentów Programu ERASMUS+ z takich krajów jak Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Hiszpania, Portugalia i Grecja, którzy opowiedzieli o swoich krajach w kontekście kulturowym.
Na koniec, już w mniejszych grupach,  uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami na temat podobieństw i różnic pomiędzy naszymi krajami i zaprezentować swoje spostrzeżenia na forum wszystkich uczestników warsztatów. Nie zabrakło tez prezentacji oferty edukacyjnej i potencjału PWSZ w Nysie.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i z pewnością obydwie strony - uczniowie i goście zagraniczni- maja apetyt na ciąg dalszy.

 Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK