Studenckie Koło Naukowe Satya

Zgodnie z piękną, odwieczną tradycją, każde studenckie koło naukowe powinno mieć tajemniczą i pretensjonalną nazwę, nawiązującą jednak w jakiś sposób do jej nadrzędnego celu.

W przypadku Studenckiego Koła Naukowego Satya celem tym jest poszukiwanie informacji prawdziwych, wiarygodnych, dotyczących nauk powiązanych z kosmetologią i odróżnianie ich od informacji przekłamanych czy przejaskrawionych.

Kosmetologia jest dziedziną praktyczną, bezpośrednio nastawioną na oferowanie towarów i usług. Oznacza to niestety, że w celu maksymalizacji zysków znaczna część informacji jest zmanipulowana. Dotyczy to informacji podawanych w materiałach producentów kosmetyków i urządzeń kosmetycznych, w piśmiennictwie branżowym, a nawet w podręcznikach kosmetologii

Celem zajęć Studenckiego Koła Naukowego Satya jest poszerzanie rzetelnej wiedzy i dokładne zapoznanie się z metodą naukową, analiza składu kosmetyków, podstaw fizycznych i fizjologicznych mechanizmów działania zabiegów kosmetycznych i dzieki temu zwracanie uwagi na informacje nieprawdziwe.

Satya - słowo z sanskrytu oznaczające "najwyższą prawdę".


Wybrane tematy zrealizowane przez Studenckie Koło Naukowe Satya lub będące w trakcie realizacji:

Studenckie Koło Naukowe przeprowadza, oprócz zajęć teoretycznych, również badania z zachowaniem wszelkich standardów pracy naukowej:Opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Satya jest dr Marcin Błaszczyk.
Koło zaprasza do udziału w nim wszystkich zainteresowanych.