O projekcie

„Rozwój praktycznych kompetencji i kwalifikacji studentów oraz kadry PWSZ w Nysie wraz z dostosowaniem ich do potrzeb rynkowych”

Termin realizacji projektu: 01.02.2018 do 31.12.2021


Celem głównym projektu jest utworzenie zintegrowanego programu uczelni w celu podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Zintegrowany Program Uczelni zakłada m.in:

Dzięki realizacji projektu Uczelnia podniesie kompetencje kadry dydaktycznej oraz wyposaży studentów w nowe kompetencje pożądane na rynku pracy poprzez certyfikowane szkolenia, kursy, warsztaty, staże dydaktyczne w przedsiębiorstwach dla kadry uczelni uczącej na kierunkach o profilu praktycznym. Szeroki wachlarz zajęć, szkoleń, warsztatów jaki otrzymają studenci-uczestnicy projektu został tak dobrany, by podnieść kompetencje przyszłych absolwentów na rynku pracy i wyposażyć ich w pakiet "dobrych umiejętności", odpowiadających potrzebom rynku pracy. Uczestnicy projektu zdobędą wykraczające poza program studiów kompetencje zarówno zawodowe jak i interpersonalne, samoorganizacyjne, poznawcze i komunikacyjne, przedsiębiorcze.

Aktualności


Podstawy języka migowego dla pielęgniarek – szkolenie w ramach POWER 3.5

W dniach 15 – 29 maja 2020 na Wydziale Nauk Medycznych odbyło się szkolenie z zakresu podstaw języka migowego dla pielęgniarek w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów projektu POWER 3.5. Szkolenie było przeznaczone dla studentów trzeciego roku kierunku pielęgniarstwo oraz miało na celu zapoznanie studentów z podstawowym słownictwem języka migowego pomocnym w wykonywaniu zawodu pielęgniarki. Szkolenie prowadzone było przez Panią mgr Jolantę Jakiwczuk. Szkolenie miało charakter zdalny.


Warsztaty on-line dla studentów dietetyki w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów POWER 3.5 

W dniach 09-30 maja 2020 roku roku odbył się cykl szkoleń w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów, który poprowadził mgr Paweł Szewczyk – absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku dietetyka i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie na kierunku dietetyka kliniczna. Od lat zajmujący się kwestią żywienia i suplementacji, ze szczególnym uwzględnieniem dietetyki sportowej. Tematyka szkolenia obejmowała:

Podczas warsztatów  studenci nabyli kompetencje w opracowaniu kwestionariusza zdrowotno-żywieniowo-suplementacyjnego dla potencjalnego podopiecznego, obliczaniu zapotrzebowania białkowego dla sportowca sportów siłowych stosujący dietę ubogoenergetyczną, sporządzania strategii dożywiania węglowodanowego sportowca, modyfikacji dietetycznych na czas startu w zawodach, opracowaniu indywidualnych strategii uzupełniania płynów, zaleceń dotyczących łączenia produktów wspierających lub utrudniających wchłanianie żelaza, propozycji (jakościowych) posiłków/przekąsek mogących znaleźć zastosowanie w strategii cheat meal/break oraz dożywieniu (refeed)

Wszelkie konsultacje, dyskusje odbywały się drogą elektroniczną (zamknięta grupa na facebook, poczta elektroniczna), a także drogą telefoniczną.


Sprawozdanie ze szkolenia z przedłużania oraz stylizacji rzęs w ramach projektu PO WER 3.5 na kierunku Kosmetologia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej 

W dniach 04.06 i 05.06.2020r, w ramach projektu PO WER 3.5, grupa 20 studentek III roku kierunku Kosmetologia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej wzięła udział, w szkoleniu którego tematem było zagęszczenie oraz stylizacja rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs jest obecnie jednym, z najpopularniejszych zabiegów wykonywanym w salonach kosmetologicznych. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej. Metoda ta pozwala zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu naturalnych rzęs każdej osoby. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, "otworzyć optycznie oko” lub wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich tzw. ,,dorosłych” rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych.

W trakcie szkolenia Studentki zostały zaznajomione z zasadami obowiązującymi w trakcie zabiegu, a następnie ćwiczyły technikę na modelach.

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatu przez osoby biorące w nim udział.


Warsztaty on-line dla studentów psychofizycznego kształtowania człowieka w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów POWER 3.5

W dniach 14-16 maja 2020 roku roku odbył się cykl szkoleń w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów, który poprowadził mgr Paweł Szewczyk- absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku dietetyka i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie na kierunku dietetyka kliniczna . Od lat zajmujący się kwestią żywienia i suplementacji, ze szczególnym uwzględnieniem dietetyki sportowej. W warsztatach on-line wzięli udział studenci drugiego i trzeciego roku kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, czyli przyszli trenerzy personalni. Tematyka:

 1. mikroskładniki- składniki mineralne u sportowców,
 2. adaptacje metaboliczne,
 3. suplementacja,
 4. wsparcie snu i regeneracja.

Warsztaty obejmowały również prace nad przygotowaniem zaleceń dotyczących łączenia produktów wspierających lub utrudniających wchłanianie żelaza u podopiecznych wymagających takich zabiegów żywieniowych, opracowanie propozycji (jakościowych) posiłków/przekąsek mogących znaleźć zastosowanie w strategii cheat meal/break oraz w dożywieniu. Wszelkie konsultacje, dyskusje odbywały się drogą elektroniczną (zamknięta grupa na facebook, poczta elektroniczna), a także drogą telefoniczną.


Warsztaty on-line dla studentów psychofizycznego kształtowania człowieka w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów POWER 3.5

W dniach 7-9 maja 2020 roku odbył się cykl szkoleń w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów, który poprowadził mgr Paweł Szewczyk- absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku dietetyka i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie na kierunku dietetyka kliniczna. Od lat zajmujący się kwestią żywienia i suplementacji, ze szczególnym uwzględnieniem dietetyki sportowej. W warsztatach on-line wzięli udział studenci drugiego i trzeciego roku kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, czyli przyszli trenerzy personalni. Tematyka obejmowała ogólnie: wywiad żywieniowy, żywienie w okolicy wysiłku, różnice między sportowcem a Kowalskim, białka, tłuszcze, węglowodany, alkohol i produkty zalecane/zabronione w okolicy startu, wodę, płyny, mikroskładniki i witaminy u sportowców.


Egzamin POWER 3,5 na FIR

W dniu 27.05.2020 odbył się egzamin ECDL ADVANDED A2, dla 15 studentów trzeciego roku finanse i rachunkowość. Wszyscy studenci otrzymali wynik pozytywny egzaminu a niektórzy zdobyli nawet 100 punktów na 100 możliwych. Serdecznie gratulujemy studentom ale także Pani dr inż. Adrianie Halikowskiej za przygotowanie studentów do egzaminu.


Wykłady dla Studentów Kosmetologii w ramach Kompetencji miękkich realizowanych w ramach programu PO WER 3.5

Wykłady dla Studentów Kosmetologii w ramach Kompetencji miękkich realizowanych w ramach programu PO WER 3.5

Dnia 08 maja 2020 r. Studentki 3 roku kierunku Kosmetologia, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, uczestniczyły w trzeciej prezentacji w ramach Kompetencji miękkich - prelegentem była Pani Klaudia Nietupska psycholog, pracujący na portalach społecznościowych od wielu lat i chętnie dzielący się swoją wiedzą na ten temat z osobami, które chcą zaistnieć w internecie, z branżą związana od 2014 roku.
Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.

Temat wykładu: "Jak wykreować i zrealizować swój biznes w oparciu o media społecznościowe."
Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:
 1. Social media
 2. Portale Społecznościowe
 3. Psychologia sprzedaży i marketingu internetowego
 4. Wpadki marketingowe.
 5. Social media a branża beauty

Dziękujemy Pani Prelegent za bardzo ciekawą prezentacje.


Wykłady dla Studentów Kosmetologii w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów realizowanych z programu PO WER 3.5

Dnia 06 maja 2020 r. Studentki 3 roku kierunku Kosmetologia, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, uczestniczyły w trzeciej prezentacji w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów - prelegentem był Pan Paweł Gruda, fizjoterapeuta i szkoleniowiec. Z branżą kosmetyczą i medycyny estetycznej związany od 2003roku, uczestnik wielu szkoleń z zakresu technologii organizowanych w kraju i za granicą.Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.
Temat wykładu: Dobór energii światła na konkretne wskazania estetyczne. Od technologii IPL przez lasery do technologii ALT (Accumulative Light Torrent). Skuteczność i bezpieczeństwo, a rodzaj energii. Terapia falą uderzeniową i kriolipoliza”

Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:

 1. Modelowanie ciała: redukcja tłuszczu, a redukcja tkanki tłuszczowej.
 2. Medyczny protokół zabiegowy kriolipolizy z zastosowaniem masażu manualnego.
 3. Medyczny protokół zabiegowy kriolipolizy w synergii z falą uderzeniową.
 4. Zastosowania fali uderzeniowej w terapii tkanek miękkich. Leczenie Cellulitu.
 5. Zastosowania fali uderzeniowej w fizjoterapii.
 6. Diagnostyka zabiegowa USG w procedurach modelujących ciało (tkanki miękkie) w celu planowania skutecznej terapii i monitorowania postępów.
 7. Planowanie terapii złożonej w redukcji tkanki tłuszczowej. Dobór procedur zabiegowych i planowanie kolejności.
 8. Krioterapia ogólnoustrojowa i miejscowa w medycynie estetycznej. Zastosowanie krioterapii miejscowej jako protekcja skóry i podnoszenie komfortu pacjentów przy terapiach laserowych.
 9. Terapia technologią A.L.T. Hyper Pulse w bezbolesnym usuwaniu owłosienia. Porównanie z innymi technologiami laserowymi.
 10. Fototerapia z zastosowaniem dużych energii światła w celu ultraskutecznej stymulacji kolagenowej.

Dziękujemy Panu Prelegentowi za bardzo ciekawą prezentacje.


EFEKTYWNA KOMUNIKACJA Z ELEMENTAMI INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ W BUDOWANIU RELACJI – SZKOLENIE W RAMACH POWER 3.5

W dniach od 17 do 21 kwietnia 2020 na Wydziale Nauk Medycznych w ramach projektu POWER 3.5 odbyły się warsztaty z zakresu kompetencji miękkich, pt.: „Efektywna komunikacja z elementami inteligencji emocjonalnej w budowaniu relacji”. W warsztatach trwających 30 godzin brali udział studenci trzeciego roku kierunku pielęgniarstwo. Szkolenie poprowadziła Pani mgr Małgorzata Cużytek - wykwalifikowany szkoleniowiec z zakresu coachingu. Warsztaty odbyły się w trybie zdalnym. Warsztaty spotkały się z ciepłym przyjęciem studentów, którzy ocenili je bardzo pozytywnie.


Wykład dla Studentów Kosmetologii w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów realizowanych z programu PO WER 3.5

Dnia 27.04.2020 Studentki 3 roku kierunku Kosmetologia, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, uczestniczyły w prezentacji w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów - prelegentem była Pani Anna Pop, z branżą kosmetyczą i medycyny estetycznej związana od 2010 roku. Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.

Tematem prezentacji było: Przedstawienie i omówienie technologii: peelingu wodorowego, dermomasażera, lipolasera i liposukcji ultradźwiękowej.
Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:
1. Wyjaśnienie zjawiska peelingu wodorowego, omówienie technologii stosowanej w kosmetologii. Przedstawienie innowacyjnej metody oczyszczania skóry na tzw. poziomie komórkowym.
2. Omówienie technologii lipolasera – wykorzystującej terapię skojarzoną - światła czerwonego i podczerwieni w zabiegach ujędrniających i modelujących, wykonywanych w obszarze ciała oraz przedstawienie technik łączonych z innymi technologiami.
3. Przedstawienie technologii dermomasażera i liposukcji ultradźwiękowej - zestawienie ich z innymi metodami. Wykazanie przewagi tej łączonej metody nad innymi na konkretnych wskazaniach. Bardzo dziękujemy Pani Prelegent za bardzo ciekawe prezentacje.


Wykłady dla Studentów Kosmetologii w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów realizowanych z programu PO WER 3.5

Dnia 15 kwietnia 2020 r. Studentki 3 roku kierunku Kosmetologia, Instytutu Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, uczestniczyły w pierwszych prezentacjach w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów - prelegentem był Pan Bartosz Burkiewicz, fizjoterapeuta i szkoleniowiec. Z branżą kosmetyczą i medycyny estetycznej związany od 2012roku, uczestnik wielu szkoleń z zakresu technologii organizowanych w kraju i za granicą.
Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.

Tematem wykładu było: Przedstawienie i omówienie technologii: plazmowej, HIFU i termokoagulacji stosowanych w kosmetologii. Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:

 1. Wyjaśnienie zjawiska plazmy, omówienie technologii plazmowej stosowanej w kosmetologii i dermatologii. Przedstawienie innowacyjnej metody zastosowania plazmy w zabiegach dezynfekcyjnych, peelingujących, frakcjonujących.
 2. Omówienie technologii HIFU – wykorzystującej skoncentrowaną wiązkę ultradźwiękową w zabiegach ujędrniających i modelujących, wykonywanych w obszarze twarzy i ciała oraz przedstawienie techniki łączonej z technologią radiofrekwencji mikroigłowej.
 3. Przedstawienie technologii termokoagulacji i zestawienie jej z innymi metodami. Wykazanie przewagi tej technologii nad innymi na konkretnych wskazaniach.
 4. Nowość na rynku polskim - Przedstawienie innowacyjnej metody łączenia mikronakłówania naskórka ze zjawiskiem elektroporacji w celu bardziej efektywnego transportu substancji aktywnych. Przedstawienie badań naukowych i ich omówienie.

Bardzo dziękujemy Panu Prelegentowi za bardzo ciekawe prezentacje.


Szkolenie dla Studentów Kosmetologii w ramach Kompetencji miękkich realizowanych z programu PO WER 3.5

Dnia 08 kwietnia 2020r studentki 3 roku kierunku Kosmetologia odbyły drugie zajęcia w ramach warsztatów z Kompetencji miękkich - prelegentem była Pani Anna Maciaszek, która pracowała przy tworzeniu pierwszego innowacyjnego ubezpieczenia dla branży Beauty opartego o listę procedur zabiegowych, współpracując z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi oraz środowiskiem kosmetologicznym/kosmetycznym i podologicznym. Po programie pilotażowym produkt ubezpieczeniowy trafił do indywidualnych odbiorców. Specjalizuje się również w prowadzeniu szkoleń sprzedażowych miękkich jak również produktowych. Współuczestniczyła w szkoleniach prawo/biznesowych, kierowanych do lekarzy i farmaceutów, z obszaru prawa medycznego i farmaceutycznego w połączeniu z aspektami skutecznej komunikacji z pacjentem, klientem. Posiada doświadczenie w pracy z branża? Beauty tak w obszarze szkoleń związanych z komunikacja zgody uświadomionej na zabieg jak również sprzedaży w salonie kosmetycznym i zarzadzaniem. Jest wykładowcą Collegium Cosmeticum i mówcą konferencyjnym w branży Beauty. Dzisiejszy wykład poprowadziła wraz z mężem Panem Grzegorzem Maciaszek.
Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.

Temat warsztatów to: "Kosmetolog – aspekty prawne związane z zawodem.” Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawy wykład i liczymy na dalszą współpracę.


Nowoczesny markieting beauty

Dnia 06 kwietnia 2020 studentki 3 roku kierunku Kosmetologia odbyły pierwsze zajęcia w ramach wykładów z Kompetencji miękkich - prelegentem była Pani mgr Agnieszką Gomolińską, manager i konsultant medyczny/kosmetolog, prelegent Międzynarodowych Kongresów Kosmetycznych LNE w Krakowie, w latach 2006 – 2008 redaktor naczelna magazynu Beauty Forum. Ze względu na obecną sytuację zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy do komunikacji internetowej.

Tematem warsztatów był "Nowoczesny markieting beauty”. Treści, które zostały przekazane studentkom, pochodziły z poniższych bloków tematycznych:

Ponadto w trakcie spotkania zostały poruszone również inne zagadnienia min:

Bardzo dziękujemy Pani Prelegent za ciekawy wykład.


Kurs języka angielskiego

13 nauczycieli akademickich w okresie od 20.02-20.12.2019 odbyło 120 godziny kurs języka angielskiego w tym 60 godzin z native speakerem. Kurs skierowany był do pracowników dydaktycznych, którzy prowadzą lub chcą prowadzić zajęcia w języku angielskim ze studentami zagranicznymi.
Harmonogram wsparcia

KierunekHarmonogram
Wspólna dla nauczycieli akademickich kilku kierunkówPobierz PDF
ArchitekturaPobierz PDF
Bezpieczeństwo wewnętrznePobierz PDF
DietetykaPobierz PDF
NeofilologiaPobierz PDF
Finanse i rachunkowośćPobierz PDF
InformatykaPobierz PDF
Jazz i muzyka estradowaPobierz PDF
KosmetologiaPobierz PDF
PielęgniarstwoPobierz PDF
Trener osobisty - Psychofizyczne kształtowanie człowiekaPobierz PDF
Ratownictwo medycznePobierz PDF
Zarządzanie i inżynieria produkcjiPobierz PDF

Dokumenty do pobrania

Rekrutacja

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie zgodnie z regulaminem rekrutacji, przez formularze zgłoszeniowe uczestników i w formie cyfrowej poprzez zakładkę rekrutacyjną umieszczoną na stronie www.Zapytania ofertoweKontakt